reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

reklama
:szok::szok::szok::no::no::no: No w szoku jestem...
Jak to w ogóle możliwe, że taka sytuacja ma miejsce. Wyjątkowego pecha macie, baba faktycznie się ostro zawzięła.
Serio, spróbuj może napisać maila czy zadzwonić do jakiejś lokalnej gazety, albo napisz chociaż jakąś oficjalną skargę do jej przełożonej, bo to jakieś nierealne jest, żebyś musiała znosić takie traktowanie. Wasze dziecko, Wasza decyzja...
Po zdjęciach już widać, że Dimi jest wesołym, dobrze rozwiniętym chłopcem. Strasznie Ci współczuję takiej sytuacji...

U nas pakowanie w toku, kartony, folia bąbelkowa, chaos. Oczywiście córa wniebowzięta :) A jutro Hobbt w Babybio, nie mogę się doczekać :)
 
justynaj nie zwalalabym tego na moje hormony, ja po prostu chcialam przedstawic swoje racje. nie znaczy to jednak ze masz sie Ty czy ktokolwiek inny z nimi zgadzac. ja wyprobowalam na sobie te czy inne metody i polecam je bo w moim odczuciu sa skuteczne. ale Ty mozesz robic wedle wlasnego uznania, nikt Ci przeciez nie bedzie mowil jak masz wychowac dziecko. ale tak jak piszesz, chcialam pomoc, a ze mi sie nie udalo - trudno

Friggia ja juz skomentowalam, wiec nie bede sie powtarzac. moge ewentualnie dodac ze trafilo Ci sie tragiczne babsko :no:

echo moja tez mi pomagala przy przeprowadzce... w jej mniemaniu pomagala. heh... wiecej narobila balaganu, ale cieszyla sie niezmiernie. kiedy wyjezdzacie?
 
Herbata, odlot w sobotę. O ile lotniska nie zamkną, bo ma nieźle padać ponoć:no: A lecimy pierwszym lotem, także w razie czego mogą nie zdążyć odśnieżyć pasa startowego. No i oczywiście przesiadkę w Kopenhadze mamy. Ale staram się być dobrej myśli:tak:
 
Hej dziewczyny,

Czytalam wasza dyskusje o zasypianiu…
Moim zdaniem dzieci sa bardzo indywidualne. Ja klade moje jednoczesnie najpozniej o 20 ( choc oczywiscie zdarzaja sie odstepy od normy itp), te mlodsze zasypia od razu a starsze zawsze po pol godzinie, czasami godzinie, ale za to dluzej spi rano.
:tak:
Na pewno kazda z was ma racje, w koncu my matki jestesmy ekspertami od swoich wlasnych dzieci, bo tylko my znamy je najlepiej. To chyba nawet Lola Jensen kiedys powiedziala, ale sie z nia zgadzam.
:-)
A propo Wigilii, to bedzie w Danii- ciesze sie jak male dziecko:-):-):-), tesciowa zamowila juz Karpia w KPH, maz go usmazy,a ja zajme sie reszta poskiej tradycji ( po raz pierwszy z reszta, wiec jak macie jakies dobre przepisy to sie podzielcie, bo inaczej to pojdzie w ruch ksiazka kucharska siostry Leonii z Radia Maryja;-)
Friggia co do tej pielegniarki, popieram Cie w 100% i twojego meza, nie mozecie poprosic o inna pielegniarke? Mi sie kiedys taka cholera trafila w przedszkolu „pani psycholog” od 7 bolesci. :crazy: Ale czlowiek nowy w systemie i glupi, teraz tylko zaluje ze od razu skargi nie zlozylam,a mialam poparcie ze strony dyrekcjii przedszkola...
Jak to mowia "madry Polak po szkodzie";-)
 
Friggia Masakra, jestem w szoku! Nie rozumiem do czego ta baba dąży?! Co jest zlego w tym, ze tata zostaje z dzieckiem w domu?! Przesadzila totalnie! Napisz skarge, tak jak radza Ci dziewczyny, nawet sie nie zastanawiaj!
Ale z tego co piszesz dowiedzialam sie sie ze ostatnia wizyta jest w 9 mies, a u nas byla jeszcze na 2 latka, chyba tez chciala sprawdzic jak rozwija sie Lenka i czy poszla do dagpleje, tyle ze nasza Lenka byla wtedy na liscie do zlobka, a ona wyslala jeszcze list do komuny zeby przyjeli ja jak najszybciej bo nie mowi po dunsku. Ciekawe czy jak niechcielibysmy zeby Lenka szla do jakiejkolwiek instytucji, to czy nie mielibysmy takiego cyrku jak Wy. Chyba zalezy na kogo sie trafi, bo znajomi Polacy miesli ost. wizyte na 9 mies, a nasza widocznie chciala nas ewidentnie sprawdzic.
Ale wiem ze bardzo sie czepia komuna jesli dziecko konczy 3 latka i nie idzie do przedszkola, chodzi mi o dzieci ktore nie mowia po dunsku. Znajomi mieli tez przykre doznania jak ich nachodzili z komuny i nakazali by dziecko poszlo do przedszkola. Ponoc jest taki nakaz ze dzieci dwujezyczne od 3 roku zycia musza isc do przedszkola.

Nooo jeszcze pare dni i w koncu do PL :)
 
Skargę napiszemy, w weekend się za to wezmę. Wiesz, jeśli chodzi o to przedszkole, to my cały czas mówiliśmy jej, że Dimi będzie do przedszkola szedł, ale teraz nie widzimy w tym sensu. Pielęgniarka powinna mieć 5 wizyt przez 9 miesięcy (choć u nas i tak tych wizyt było sporo więcej), potem "zamyka sprawę". Tak to było u nas nazwane, ale po tej ostatniej wizycie też powiedziała, że zamyka sprawę. Nie wiem czemu się uczepiła, R. nie lubi, bo on zawsze głośno mówił, gdy z nią się nie zgadzał, a jej to nie pasowało. No i problem, bo stwierdził, że dziecko będzie tak samo wychowywane po polsku jak i po duńsku, to też się nie podoba, bo w Danii ma być wychowywany po duńsku.

Fajnie macie z tymi świętami w Polsce, my tu zostajemy, ale przynajmniej karpia mam :-D.
 
Z okazji swiat dziewczyny wszystkiego najlepszego, duzozdrowia dla was i dzieciakow. Oby kolejny rok był lepszy niż ten obecny! Spełnienia marzen dla wszystkich!
 
Friggia nie odpuszczajcie tego!! Musicie tej babie podesrać bo coś się jej po....ło!!:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Wszystkiego naj naj naj naj naj naj Wspaniałych swiąt i najszczęśliwszego nowego roku:-):-)

U nas wszystko ok ylko nie mamy neta narazie.Roskilde jest super:-)
 
reklama
Do góry