reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy siedzące w domu. Nowy początek!

reklama
To ja mam chyba codziennie dzień czekolady haha uwielbiam mleczną i zawsze parę kostek wciagne[emoji5] Leylah tak już po przeprowadzce teraz u rodziców pomieszkujemy tymczasowo[emoji5]
Fajnie:) rodzice troche pomogą przy dzieciach:) a córeczka chodzi jeszcze do przedszkola ?
Ja zjadlam dwa batoniki z czekolada :)
U mnie niestety tylko gorzka :( zjadłabym milke z orzechami i toffi- to moj nr 1 wsród słodkości [emoji7]
Dziewczyny kupujecie jakies prezenty na zajaczka? :)
Zrobie maluchom jakies mini upominki, u nas nigdy sie nie robiło jakis dużych prezentów w domu.
@kalana smacznego życzę :) a ja siedzę na łóżku pije piwko:p jem chipsy i popcorn i oglądam dziennik Bridget Jones baby:D rany no tak mnie dziś na piwo nalecialo:D
Ale Ci dobrze ;) na zdrowie!

Tobie to dobrze:)

Tak moja uczulona ale na co nikt nie wie także dieta eliminacyjna.

Napisane na C2105 w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie to samo :( mam dwoch atopikow w domu :( próbowałaś probiotyków?
Taka tradycja. Zajączek :)
A to ciekawe:) u nas jakies drobne prezenty były zawsze w niedziele.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Fajnie:) rodzice troche pomogą przy dzieciach:) a córeczka chodzi jeszcze do przedszkola ?

U mnie niestety tylko gorzka :( zjadłabym milke z orzechami i toffi- to moj nr 1 wsród słodkości [emoji7]

Zrobie maluchom jakies mini upominki, u nas nigdy sie nie robiło jakis dużych prezentów w domu.

Ale Ci dobrze ;) na zdrowie!


U mnie to samo :( mam dwoch atopikow w domu :( próbowałaś probiotyków?

A to ciekawe:) u nas jakies drobne prezenty były zawsze w niedziele.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
@Leylah Twoje zdrówko;)jeszcze męczę to piwko:)
 
Nio to taka bym powiedziala wielkopolska bardziej tradycja. W nocy przed Wielkim Czwartkiem dzieci szykuja puste koszyczki dla zajączka, ktory w nocy zostawia w nim slodkosci.


"W niektórych regionach Zajączek przychodzi do domowników już w Wielki Czwartek. Podobno dzieje się tak dlatego, że w czwartkowy poranek jeszcze można poczęstować się słodyczami, w Wielki Piątek natomiast jest to już niemożliwe ze względu na ścisły post. Taka praktyka ma uświadomić dzieciom, czym jest wyrzeczenie...Na szczęście już w sobotę słodycze trafiają do koszyczka ze święconką i dzięki temu w niedzielę można już bez przeszkód cieszyć się słodkimi przysmakami."

"wielkoczwartkowym zwyczajem, było obdarowywanie dzieci słodyczami przez zajączka. Dzieci jednak aby otrzymać łakocie, musiały zrobić gniazdko dla tego skądinąd sympatycznego zwierzaka, albo odnaleźć słodycze przez niego pochowane. Sam również otrzymywałem w dzieciństwie słodycze od zajączka, a były to przede wszystkim jajka i zające z czekolady, cukierki i inne łakocie. Później część z tych słodyczy mama wsadzała do koszyka ze święconką. Musiałem jednak zrobić wcześniej gniazdko dla zajączka."

Zaczerpnięte z internetu wycinki :)
 
Nio to taka bym powiedziala wielkopolska bardziej tradycja. W nocy przed Wielkim Czwartkiem dzieci szykuja puste koszyczki dla zajączka, ktory w nocy zostawia w nim slodkosci.


"W niektórych regionach Zajączek przychodzi do domowników już w Wielki Czwartek. Podobno dzieje się tak dlatego, że w czwartkowy poranek jeszcze można poczęstować się słodyczami, w Wielki Piątek natomiast jest to już niemożliwe ze względu na ścisły post. Taka praktyka ma uświadomić dzieciom, czym jest wyrzeczenie...Na szczęście już w sobotę słodycze trafiają do koszyczka ze święconką i dzięki temu w niedzielę można już bez przeszkód cieszyć się słodkimi przysmakami."

"wielkoczwartkowym zwyczajem, było obdarowywanie dzieci słodyczami przez zajączka. Dzieci jednak aby otrzymać łakocie, musiały zrobić gniazdko dla tego skądinąd sympatycznego zwierzaka, albo odnaleźć słodycze przez niego pochowane. Sam również otrzymywałem w dzieciństwie słodycze od zajączka, a były to przede wszystkim jajka i zające z czekolady, cukierki i inne łakocie. Później część z tych słodyczy mama wsadzała do koszyka ze święconką. Musiałem jednak zrobić wcześniej gniazdko dla zajączka."

Zaczerpnięte z internetu wycinki :)
Bardzo ciekawa tradycja. Najwidoczniej moje dziecko ma zajączka codziennie :eek: :tak:
 
Cześć dziewczyny☺ Leylah od marca nie była, w marcu tylko 2 dni, teraz ma iść po Świętach. Krystiasza ja z Wielkopolski a nigdy nie słyszałam o zajączku w Wielki Czwartek☺
 
Dzień dobry:) jak u Was mija poranek? Ja tak się nadmuchalam baniek i balonów ze az płuca mnie bolą. Syn znalazł 50 balonów i już nie mogę, dobrze że mąż wpadł na kawę :) znowu Banki zrobiłam na gumie guar i synowi ciągle było malo:D
 
reklama
hej Dziewczyny:)

Cześć dziewczyny[emoji5] Leylah od marca nie była, w marcu tylko 2 dni, teraz ma iść po Świętach. Krystiasza ja z Wielkopolski a nigdy nie słyszałam o zajączku w Wielki Czwartek[emoji5]
Oby juz sie uspokoiło z tymi chorobskami, biedna sie wycierpiała :(

Dzień dobry:) jak u Was mija poranek? Ja tak się nadmuchalam baniek i balonów ze az płuca mnie bolą. Syn znalazł 50 balonów i już nie mogę, dobrze że mąż wpadł na kawę :) znowu Banki zrobiłam na gumie guar i synowi ciągle było malo:D
Z jakiejs okazji te balony, czy tak po prostu dla zabawy?[emoji4]

Ja sie jakos wybudzić nie moge, zasnąć długo nie moge w nocy od paru dni a rano zombie...




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry