reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy siedzące w domach z dziecmi

Hej dziewczyny!!!!!!!!!
Nie dałam rady przeczytac wszystkiego od ostatniej wizyty :mad:
Przez ta prace byłam kompletnie niezorganizowana, kurcze tak trudno sie przestawić praca + dzidzia. Ale w piątek skończyłam i cały tydzień szukałam nowej. No i..... zadzwonili dzis do mnie mam rozmowę we wtorek więc sie wszystko okaże. :) Na razie nie zapeszam i sie nie nastawiam, co ma być to będzie...

Co do karmienia piersią to jak zaczęłam dawać małej butle w 8 m-cu. chciała coraz rzadziej cycka i w 9 mi sie absolutnie odłączyła, żałowałam bo chciałam karmić do roku, dłużej nie!!!!! No ale tak wyszło.

Ja kupuje kaszki takie które już są z mlekiem, dla wygody. No i bobowity, bo newstle jak wystygnie robi sie woda. A poza tym moje dziecko woli bobowite wiec wegług życzenia ;) Njabardziej lubi owoce leśne, i malinową.

Ja również słyszałam, że mleka mrowiego nie powinno sie dawać do 3 roku życia. Zreszta jak byłyśmy w szpitalu to Karolka nie dostawała tak sniadanka bo była kasza na mleku i lekarz zabronił dawac takiemu małemu dziecku czegokolwiek z mleka, ani serków, ani twarogów.

 
reklama
Ile razy robiliscie swoim dziecia badanie USG stawu boidrowego.Ja robilam jak moja skonczyla 6 tygodni i to na tyle.Wyszlo ze jest ok ale ostatnio gdzies wyczytalam w jakims pismie o dzieciach ze powinno sie zrobic powtorne badanie zeby wykluczyc ewentualne niedopatrzenie i teraz chodzi mi to po glowie.
 
ja robialm gdzies jak miala niecale trzy miesiace,ale wyszlo cos nie tak i mala piluchuje szeroko,w poniedzialek ide na kontrol,ale skoro bylo wszystko dobrze i nie zaleci nikt badania jeszcze raz w pozniejszsym terminie to chyba wszystko jest tak jak powinno,chociaz tez gdzies czytalam ze miedzy 3 a 4 miesiacem powinno si epowtorzyc bo w tym okresie wszystko b.dokladnie widac i mozna wychwycic rzeczy ktore wczesniej moglybys niezauwazone
 
iwonka2006 ja tez robilam jeden raz i tez sie zastanawiam.... ale chyba raczej nie ide, pojde jak zacznie chodzic... u nas to 70zl za badanie i widze ze specjalisci od dzieci zawsze mowia ze trzeba koleinych wizyt.... tzn ja sie zrazilam i teraz nie ide pojde jak Lenka zacznie chodzic wtedy od razu niech ortopeda popatrzy jak stoi, jak chodzi itd
 
Karolka nosiła szyne więc miała parę razy robione, nie wiem, może 4? Nie pamietam dokładnie . Teraz miedzy rokiek a półtora czeka nas kontrolne badanie.
 
no dziewczyny sledzicie katem oka mecz naszych!!!!
staraja sie jak moga .....ale coz nic nowego jakos im nie wychodzi jak na razie???

moja polowka juz dotarla ..................byla ogromna radosc dzieci i duze buziaki.......,,,a teraz ogladamy razem mecz i tabimy na TRABIE tylko bardzo niema do czego( bo oczywiscie goli brak!!!!!!!)
 
No ja nie wiem czy wlasnie czekac az zacznie chodzic bo podobno im wczesniej wykryta wada tym lepiej a wole wydac znow ta kase i miec spokojne sumienie.A moja corka ma niby jedna faldke wiecej na nodze ale lekarz powiedzial ze to wcale nie oznacza problemow ze stawami...
 
justus jak to goli nie ma? A dzielny Ekwador? Ja jestem zdrajczynia trzymam za Ekwadorem :) moj mezulek sie zalozyl... i teraz musze im kibicowac :)

iwonka2006 no jesli Cie cos niepokoi to pewnie ze idz... moja na razie raczej dobrze przechodzi z jejdnej pozycji w druga tzn dobrze uklada nozki wiec nic mnie nie niepokoi... Ale faktycznie lepiej wczesniej niz za pozno....
 
Iwonko zgadza się z tymi fałdkami. Teściowa, która jest pielęgniarka sprawdzała małej fałdki i mówiła, śliczne równiutkie, nic jej nie jest i co?? Dysplazja stawu, to nie jest metoda.
 
reklama
A ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz jesli chodzi o kapiel i o siedzace juz dziecko.Bo moja coronia odkad zaczela siedziec tak robi to non stop a ja mam problem z kapiela a dokladnie z myciem glowki bo ona nie da mi sie juz polozyc jak dawniej tylko siedzi a boje sie ze jak bede myc glowe to jej do oczek naleci i potem sie zrazi i ciagle z nia woje tocze zeby glowke odchylila a moj ja zabawia w tym czasie hm... i co robic
 
Do góry