reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy na urlopie wychowawczym , świadczenia socjalne . Jak zarobić siedząc w domu?

Czy jest w tym kraju jakiś normalny szef???? ja też mam beznadziejnego tyle tylko,że nie pracuję całe szczęście w prywatnej firmie tylko państwowej,;-)jaką jest szkoła ale i tak pan dyrektor traktuje ją jak swój folwark.Najchętniej by mnie zwolnił jakby mógł ale nie jest tak łatwo wykopać nauczyciela;-);-):-DTeż się zastanawiałam nad wychowawczym ale szkoda mi kasy a do grudnia jakoś zmęczę bo ponoć idzie na emeryturę.
 
reklama
O moim szefie na codzień trudno powiedzieć normalny, bo jest cholerykiem, ale w kwestii dzieci jak dotąd wykazał sie całkowitym zrozumieniem, pomimo, że sam nie ma dzieci. Ja to sobie myślę, ze on może i chciał, ale jego żona chorowita jakaś..
Jestem na wychowawczym, podanie zaniosłam osobiscie, nawet potem zajrzałam kilka razy w ramach odwiedzin, zreszta zostałam zaproszona na jubileusz firmy i jakiś grosz dostalam. Ale wiecie, to państwowa robota..
Zastanawiam się nad jeszcze jednym rokiem z Malutką. Nie powiem, by kasy było za dużo, ale jakos sobie radzimy bez wiekszych szaleństw. A czas z nią spędzony się nie powtórzy i zaprocentuje kiedyś (mam nadzieję).
Zobaczymy co na to powie, czy nadal będzie taki układny..?
Pozdrawiam.
 
A ja mimo,że też pracuję w budżetówce nie zostałam zaproszona na Dzień Nauczyciela, który obchodzili w knajpie oraz nie dostałam tzw karpiowego,które wszyscy dostali a pieniądze na to pochodzą z socjalnego i powinny mi przysługiwać jak innym nawet,gdy jestem na L4:no::no:To jak mnie traktuje świadczy o jego poziomie...no a szkołę traktuje jak swoją prywatną firmę:no::no:
 
kochane mam pytanie po urlopie macierzyński chciałabym iść choć na rok na urlop wychowawczy.Martwi mnie jednak to że urlop ten jest bezpłatny.Mąż mój pracuje w tym samym zakładzie co ja i zarabia około 1500zł. same wydatki mieszkaniowe + kredyt+ jedzenie to koszt około 2000zł.teraz kiedy dostajemy pieniążki oboje ,jest w miarę , ale jak bym chciała iść na wychowawczy to już mojej pensji nie będzie.może oriętujecie się ile i z kąd można uzyskac pomoc finansową.Nie oczekuje kokosów ale przy naszych wydatkach nawet na pieluchy nie starczy. żłobka nie ma i z rodziny też nikt nie pomoże.Bardzo prosze o pomoc:-(
 
fenieq..Pomoc jest marna ale jakaś jest..po przejściu na urlop wychowawczy i złożeniu odpowiednich dokumentów w MOPSie należy Ci się przez okres dwóch lat zasiłek rodzinny w wysokości 400 zł plus rodzinne w wysokości 48 zł.. Ciebie to chyba nie ratuje ale zawsze to coś..
 
mamy na wychowawczym,mam pytanie-poki co jestem na macierzynskim,potem chce wziac wypoczynkowy.zejdzie mi tak do konca pazdziernika 2007.no i albo zajde w druga ciaze,albo pojde na wychowawczy,ale musze pojsc do pracy,bo jedna pensja idzie na rachunki,to przydalaby sie druga,zeby tak jeszcze troche zjesc.myslalam o pracy w zmniejszonym wymiarze,czyli na pol etatu.i pytanie mam takie-jesli bede na takim wlasnie wychowawczym,podczas ktorego bede pracowac,to jesli zaszlabym w tym czasie w ciaze i poszla na zwolnienie,to jakie zarobki zus bedzie bral pod uwage-nadal te,co teraz,czyli sprzed wychowawczego,czy te poletatowe beda jednak brane pod uwage?pytam,bo ta druga sytuacja w moim przypadku jest niekorzystna.jesli ktoras z Was bedzie cos wiedziala na ten temat,to bede bardzo wdzieczna.
 
Nie jestem znawcą ale coś mi się wydaje, że jeśli będziesz miała urlop wychowawczy to nie możesz mieć dodatkowego zatrudnienia czyli tego co planujesz- pół etatowego. Pracodawca ma prawdo wymówić Ci wcześniej przyznany urlop wychowawczy.
Poza tym, jeśli masz cały etat to mając dodatkowe pół (mówimy o sytuacji kiedy pracujesz na obu- nie wiem jak jest z wychowawczym) nie płacisz już całych składek ZUS za te pół etatu więc wszelkie zasiłki L4 i późniejsze płatności od ZUS są na pewno z tego całego etatu. Dlatego podpisując umowę z pracodawcą na pół etatu musisz podać dane zakładu, w którym masz obecnie umowę na cały etat.
 
reklama
Fanti,mozna miec dodatkowe zatrudnienie-na pol etatu czy umowe-zlecenie i nawet mozna o tym nie informowac obecnego pracodawcy.bylam w PIPie (inspekcji pracy,jakby co :-)),ale oni nie udzielaja porad zahaczajacych o zus,czyli jakie zarobki bylyby brane pod uwage.nie mam smialosci zadzwonic do zusu i spytac bo jakos nie mam przekonania,czy informajcja bylaby rzetelna.no nic,do konca pazdziernika mam czas do namyslu :tak: ale dzieki za pomoc :-)
 
Do góry