reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Gosiu do noska lekarka polecila nam kropic sola fizjologiczna, a jak grucha nie daje rady to polecam aspirator np fride bo katarek moze dla wiekszych dzieci. Aspiratorem nie podraznisz tak sluzowki jak gruchą.
 
reklama
Agak dzięki jak wstanie to jej zakrople sola fizjologiczne a jutro pójdę kupić ten aspirator bo teraz mąż poleciał po infacol... mała od początku miala kuzki w nosku bo tu po porodzie nie czyszcza nosa i buzi tym odsysaniem ale teraz to ns takie leiste ciągnące się wiec nie wiem nigdzie siebie przeziebila nie przewialo i nie przegrzalam jak nie przejdzie to w czwartek pójdę do lekarza
 
Gosia - ja polecam wodę morską do noska w sprayu. Bardzo fajnie nawilża nosek i rozmiękcza wszystko, a przede wszystkim łatwo się aplikuje. Dużo dziewczyn poleca fridę. Ja mam akurat aspirator z canpol i też jestem zadowolona.

.szkrabek - paczka oczami maluszka dotarła. Niestety zamówiłam harmonijkę, karty i jedną książeczkę i właśnie w paczce brak tej książeczki :-/ Już napisałam maila do nich z reklamacją. Ale jeśli chodzi o wykonanie i pomysł to wszystko super. Jestem zadwolona :-)
 
O Kurcze. To się nie popisali :/
Cieszę się że Ci się podoba. Ją jestem mega zadowolona :)

Porannakawa super że znów z nami jesteś :)
Ją też cudem tutaj jestem w stanie coś napisać. A każdy post to kilka podejść :/

Gosia biedna ta Twoja niunia :( oby brzuszek się szybko unormowal i katarek przeszedł.

Mój syn pó spacerze się nie obudził i spal 3,5h :) ogarnęłam co nieco i zjadłam obiad normalnie :)
Za to mój kot wbił mi pazur w sutek. Ała :( boli strasznie, szczególnie jak młody ciągnie... A kot trafił w sam czubek :/ masakra...
 
Cześć dziewczyny! :-) Staram się Was czasem czytać, ale jest ciężko :-) Henio to mój mały terrorysta, noce są (tfu tfu odpukać) cudowne. Ale w dzień daje mi w kość:-) Aaale jak Was podczytuje, to jakoś mi tak raźniej, że nie jestem sama! :-)

W piątek byliśmy na pierwszej wizycie u pediatry z NFZ. Powiem Wam, że jestem zaskoczona. Pani pediatra wiekowa. Myślę sobie, że fajnie, doświadczenie pewnie ma duże. A tu d**a. Przez całą prawie wizytę probowala nas namówić, żeby kupic u nich szczepionke 6w1 bo taka jest cudowna. No masakra. A jak ja pytałam o pępek , o karmienia, to mnie olewala i dalej o tej cudownej szczepionce 6w1.

Henio przybrał na wadze. Jak się urodził to mial 3900, jak wychodzilismy ze szpitala to z wagą 3620, a po dwóch tygodniach ma 4200. Moja Kielbaska kochana <3

Dieta, jem wszystko. Kapustę z grochem, sushi, kawę, kabanosy. I go brzuszek, odpukać, nie boli. O a wczoraj wypiłam Karmi :-)

Na katarek mi położna powiedziała, żeby wlewac do noska sól fiz. i jak gile nie wyjda na wierzchch to wtedy wyssać fridą.

A i jeszcze Młody ma teraz ten trądzik, położna powiedziała, żeby mu buźkę przebywać naparem z bratka.

Staram się do Was wrócić, ale jest ciężko. Tęsknię za Wami!!!
 
Sliwka wsxysstkiego naj naj najlepszego!!! Duzo zdrowka i pociechy z Pesteczki :)

Porannakawa noooo w koncu sie odezwalas! Bo juz Cie nawet na tablicy wywolywalam! Kurde fajnie ze z przeprowadzka juz tak daleko. Ja nienawidze sie przeprowadzac, a z dziecmi to pewnie o wiele ciezej. I wiecej do pakowania...

My jutro na 12 mamy pierwsza wizyte u pediatry. No ciekawa jestem tej wizyty :)

Pytanie do mam ktore maja juz wieksze skarby tj od 4tyg w gore...czy wasze smyki juz tez maja płytszy sen? Moj Oski nie dosc ze mniej spi, to latwiej go zbudzic i ciezej uspac. Tak jakby spi czuwajac. I to wcale nie jest fajne hehe.

Alez jestem spiaca. Mlody wykapany, nakarmiony lezy w moim lozku i niby zasypia ale za chwile sie zrywa jakby mu sie snilo cos typu : ze spada z wysokosci i nagle podskakuje na lozku.

Apropos tych @ po porodzie. To hm to moze jednak nie jest jeszcze okres a połog nadal. Skoro u ktorejs z was tak bylo, ze juz prawie nic az tu nagle znowu krew.

Ostatnio byl tez temat łez. Oski nadal nie placze łzami...

Zycze spokojnej i w miare przespanej nocy :)
 
Uff no jestem jak obiecałam ...ale tak mi sie juz gały zamykają :rolleyes: Wstalismy wszyscy o 6 zeby maluchy zaiwesc do przedszkola i pozalatwiac sprawy na miescie...biore rolety w gore a tam kurna z metr śniegu :oo: ...kiedy to napadało... w kuchni mam nisko bardzo okno i jedna trzecia mam zasypana przez snieg . Jutro postaram sie wstawic fotke no masakra mowie wam. Wiec od rana mielismy fitness w postaci machania lopatami zeby wogole auto odkopac i droge aby sie jakos do glownej dostac . Juz tak z dwa lata takiej zimy tu nie widzialam :szok: ..mam nadzieje ze do was do Pl nie dojdzie bo tragedia nawet jak na Fin.

nooo a jesli chodzi o moje mała kuche :D to rosnie jak na drożdzach juz ponad 4 kg wazy i wogole taka kumata sie zrobila i taka juz fajna :rolleyes::-D nie wiem moze ja juz za stara d.... jestem i tak sie rozczulam nad tym moim z pewnoscia ostatnim maluchem ale jest taka fajowa ze nawet jak ma czasami chwile gorsze bo bąki czy maruda jej sie włacza to i tak kocham niesamowicie ta moja kluche :-D chociaz tfuuu tfuuu juz wczesniej pislam dziecko raczej bezproblemowe mam . Jedynie co to zmienilam troche z karmieniem bo dalam butle :blink:ale nie czuje sie jakos specjalnie z tego powodu zle , juz nie moglam patrzec jak sie wywijala ze zlosci przy cycku ...nie wiem czy za malo jej bylo ( tak mysle) czy za malo tresciwe ... no czasami mi tego cyca ze zlosci tak wyciagala ze myslalam ze jak pusci to w oko dostane . Ja bylam wku... i ona teraz jedziemy na zmiane wpierw cyc pozniej butla dziecko radosne, zero kolek , pieknie spi :biggrin2: Takze dziewczyny nie dajcie sie zastraszyc przez "bojowki KP" bo owszem kp jest swietne ale czasami trzeba sobie pomoc a w niektorych przypadkach calkiem zrezygnowac z KP i to wcale nie oznacza ze ktos jest gorsza mama :)

no to w sumie tyle co u nas :D

Gosia biedna Agatka kup kochana fride i masc majerankowa , a co do kolek zadne infacole i inne badziewia ja juz wszytsko przy moim kolkowym Colinie wyprobowalam tylko i wylacznie Sab simplex poszukaj na Ebayu z apteki .

Olcia przepraszam kochana ja Ci nawet jeszcze nie pogratulowalam Ingusi . Wszystkiego co najpiekniejsze dla was i co najwazniejsze zdrowka i samych radosnych chwil :-) :) ..... a co do tych zasilkow ja wam szczerze dziewczyny wspolczuje ile tej papierologii jest zeby ten zasilek dostac . Niedawno mi kolezanka relacje zdawala masakra :no2:

Agak no piekny przyrost wagi :tak: a co do oczka mojemu marcyhowi tez ropialo i polozna kazala przemywac mlekiem z cyca ... nie wiem czy to faktycznie pomoglo czy poprostu samo minelo ale gdzies po tygodniu przestalo ropiec :tak:

Piotrusiowa moja Iga tez juz zbytnio spac nie chce tak jak z poczatku ale w wiekszosci czasu sobie patrzy chociaz marudzic tez potrafi na szczescie dosyc krotko :laugh2:

Traktorzystka qrde w polsce tez kiedys u takiego babska bylam w[ierw delikatnie reklamowala mi lek ze aki ahh i ehhh a zero o stanie zdrowia mojego dziecka tyle ze moj najstarszy mial problem z nerkami ...mial zwezenie podmiedniczkowe i p. doktor usilnie chciala wcisnac nas do siebie na prywatna wizyte bo tam sie dowiem wiecej co dalej niz na panstwowe ...skandal doslownie . Jak nie chca Ci wcisnac leku to znowu ..kaza Ci sie rejestrowac prywatnie .

Domi no musialam juz tak na cacy sie uporac z ta przeprowadzka ...chociaz nadal wszytsko na kupie jest juz mnie to tak wkurza ze szkoda slow ...ale ponoc maja do konca przyszlego tygodnia juz skonczyc bo w jednym pokoju nawet nie mam paneli tylko beton tak nas zalatwili z ta rura. Moze w koncu jakies foty powtawiam bo teraz to tragedia .
Doczytalam ze mame masz u siebie super :D bardzo sie cisze ze tak fajnie wam sie uklada i ze Ci pomoga :) taka mama to na prawde skarb !!! Zawsze troszke odpoczniesz :) [ps. moja mala juz tez spi tak czujniej :)

Szkrabek teraz doczytalam o cholera z tym cycem :o no jak kocham psy i koty to bym chyba ubila siersciucha . wyobrazam sobie bol ...ja wogole mam teraz tak wrazliwe cycki ze mnie stanik nawet razi :(
Dziewczyny co do pytania @ to ja mimo ze karmie to wczoraj dostalam okres ...wiec chyba nie ma reguly.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Gosia ile dajesz espumisanu? Tam tak bapisane ze ja wkoncu jie wiem ile tego dac.

Napiszcie jak infakol dziala koniecznie. Jego dodaje sie do mleka jak delicol czy to bardziej jak espumisan?
Jutro szczepienie i stres.
Dzis mnie tesciowa pyta jak mlody zareaguje na szczepienia :0. ( a skad niby wiem?) I czego ja place za szczepionke jak inni ludzie nie placa!
Bo ja nie inni ludzie! Ale ta baba mnie irytuje.
 
Do góry