reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

reklama
Dziewczyny widzę, ze nasze dzieciaczki są w przedziale wagowym od 2kd do 3 z haczkiem. Czyli norma, tak? Mi lekarz powiedział, ze corcia bedzie miaąła ok 3200 czyli standard.

A siedze tez na forum ciazowym na fb, tam dziewczyny chhwala sie swoimi dzieciaczkami i prawie wszystkie ok 4 a nawet powyzej. I zaczełam sie martwic, ze bede miec malenstwo .


A odnosnie zwolnienia wg. uSG mam termin na 12 wg. OM - 14. Lekarz machnał mi L4 do 16, powiedzial, ze dalej nie moze. Ale jesli nie urodze mama sie zglosic do niego 15.12. Pewnie bedzie chcial wywolywac.
 
Dziewczynki, ale czop to taki bardziej gęsty jest niby, a tu konsystencja zupełnie inna. Zwykła plamka jak pod koniec okresu.

Porannakawa doczytałam teraz Twojego posta. Podziwiam Cię z tą przeprowadzką i życzę by wszystko ułożyło się po Waszej myśli.

Piguła85 a u Ciebie jak z tym czopem wygląda, bo też Ci odchodzi prawda?
 
Asia Betix gratulacje.
Kolejne szczealiwe mamusie :)
Napisalas o karmieniu piersia i mi sie przypomnialo zeby sie w kapturki (oslonki) zaopatrzyc :)

Kika dlugo Cie jeszcze potrzymaja? Jednak w domu to sie lepiej do siebie dochodzi.

Auliya a jak rodzenstwo na siostre reaguje? Starszy to moze juz nie ale mlodszy zazdrosny ze mama przy cycu trzyma dzieciatko?

Marcysia powodzenia zycze jutro.

Olaszy trzymam kciuki aby to byla tylko reakcja alergiczna.

Pigula przypomnialas mi zeby sie ciszyc ze teraz jestem duza i sie nie moge ruszac i to jedyne moje zmartwienie bo po porodzie to dopiero bedzie jazda. Najwieksze dziecko maz - racja racja. Oficjalnie przestaje narzekac na obecny stan hahahahahahah

Dzag ja bym chciala urodzin w swoje urodziny dla mnie to fajna data :) nie udalo mi sie o cale poltora miesiaca jest przesuniecie :)

Kulkaprzytulka wlasnie jak to zlecialo juz jutro grudzien. Jeszcze 3 tyg i swietaaaaa superrr

Szkrabek nie jesten pewba bo sie nie dokopalam ale chyba sie cos dzieje u Ciebie trzymam kciuki.

Weszlam.sobie na spis naszych listopadowo grudbiowych urodzonych i pieknie tam na watku jest! Ale cos pusto mam wrazenie ze wiecej jest dzieciaczkow na swiecie.

Pozdrawiam Was wsystkie goraco.
 
Piotrusiowa oj trzymam kciuki zebys wytrzymala te pare godzin do 1 :tak: piekna data :tak: czop nie musi byc bardzo gesty u mnie na poczatku to byla taka maz bo sie szyjka rozwierala a ten wlasciwy czop ;-) zaraz po tej mazi zaczal odchodzic ( ale mozesz tp traktowac jako poczatke czopa) w kolejnych ciazach odpad mi chyba na porodwoce bo wogole nie zauwazylam :eek:


Co do przeprowadzki to ja sobie zdaje sprawe ze rzucam sie na gleboka wode , ale my sie juz staramy o zamiane ze 3 lata , na kredyt nie mamy szans :-( Dlatego ta chalupa sie trafila jak slepej kurze ziarno :-D Jest mi juz wszystko jedno oby tylko bylo tak jak w opisie :-D
 
Dzisiejszy dzień zaliczam do udanych :-D jest 30.11 ostatni dzień tego miesiąca, od jutra niech się dzieje co chce - jestem gotowa na poród heh :-p

Dziś o 8:47 przez cc na świat przyszedł nasz synek Olaf :-) waży 2480g, mierzy 50 cm, dostał 10/10 agpar :-) leży na mnie i śpi :-) cyca złapał bez problemu, a i ja mam pokarm więc super :-) nadal nie mogę głowy podnosić, pionizacja po jakichs 8h. Pozdrawiam was :-)

ps. O cc moze innym razem :p pierwszy dzień jest najgorszy, kolejne są tylko lepsze :p i next time opiszę wam moja wade genetyczna, dzięki której w końcu wiem czemu rodze małe dzieci... Czego to się człowiek po 30 latach życia nie dowie...

Super! Gratulacje ogromne! Super, ze z karmieniem tak lekko poszło :tak: ciekawe co za wada hmmm czekamy na relacje!

Hej :-)
Ja dziś dzień mega zabiegany. Rano do przedszkola z młodym, urząd gminy, do mamy na kawę i do gina.
Wymaz GBS pobrany.
Wynik w pon choć położna twierdzi ze będzie juz po wszystkim. Są w szoku ze tak mi się szybko brzuch obniżył. Obie mówią ze ma ok 4 kg.
Teraz sprzątam, myje. Za chwilę idę łazienkę szorowac.
Lekkie skurcze mam cały czas. Dziś ewidentnie czop zaczął odchodzić.
Torby w bagażniku a ja spokojniejsza :-)
Lecę dziewczyny robić dalej :-) mój pies nie odstępuje mnie na krok. Czuwa nade mną :-) może coś czuje

Widzę, że u nas podobnie :-D ja tak samo latam, biegam, pełen serwis :-p musimy korzystać, później niewiadomo jak będzie z noworodkiem i przedszkolakiem w domu jedncoześnie :-D

A ja po wizycie. Na izbie pani przy rejestracji wzięła mnie za wariatkę, że z wysypką przychodzę, taa w dupach się poprzewracało młodzieży.. Czas oczekiwania na wizytę - 1,5 godziny. Ale zbadał mnie lekarz, mówi, że są dwie możliwości - albo rozwijająca się cholestaza (łączę się w bólu ze szkrabkiem), albo reakcja alergiczna na antybiotyk, który mi podali w szpitalu jak ostatnio leżałam.. tyle, że.. nigdy nie reagowałam alergicznie na żaden antybiotyk...:crazy: jutro mam wykonać testy wątrobowe i wrócić z wynikami, o 19:00 mam KTG tak na wszelki wypadek i wtedy będzie podjęta decyzja czy nie przyspieszymy CC :confused2: jak na razie dostałam coś na wysypkę i do jutra mam cierpliwie czekać. Na szczęście nie zostawili mnie w szpitalu, bo stwierdzili, że i tak rano się zobaczymy:confused2: w dodatku położne na korytarzu się uśmiechały do mnie i mówiły "ooo, chyba tęskni Pani za nami, że tak szybko wraca.." :laugh2:

Ech im może i do śmiechu, ale ciekawe jakby same się poczuły w Twojej sytuacji. Ciekawe jakie wieści jutro. Trzymam kciuki, żeby było wszystko ok! :tak:

Cześć dziewczyny 26.11. godz 9.40 urodzilam Adasia 2500, 52dl. Dziś przyjechalismy do domku. Jest kochany słodki malutki :) karmię piersią, budzę młodego co 2,3 godz na jedzonko, nocki jak narazie super.
Jak będę miała chwile to was nadrobie z tygodnia.

Witamy Adasie na świecie! :-)

Ja cc mam jutro między 8 a 12. Jest to jedyna planowana cesarka. Chyba że coś wypadnie po drodze. Więc może już z rana będę PO ;)
Pozdrawiam Was wszystkie! :*

Masz ogromne szanse zostać pierwszą mamą grudniową, która urodzi w grudniu :-D będziemy czekać na wieści! Powodzenia :-)

Qrcze wiem ze to glipie ale jak widze jak ten "worek" z prezentami sie rozsypuje to mam wrazenie ze ja jestem jakos do tylu :szok: i ze wy juz wszytskie bedziecie mialy maluchy a ja dalej bede czekac :szok:

Spokojnie, część dziewczyn pewnie urodzi dopiero w styczniu :-D nie jesteś z tyłu, dopiero mamy 6 rozpakowanych mamusiek :-)


Dziewczyny widzę, ze nasze dzieciaczki są w przedziale wagowym od 2kd do 3 z haczkiem. Czyli norma, tak? Mi lekarz powiedział, ze corcia bedzie miaąła ok 3200 czyli standard.

A siedze tez na forum ciazowym na fb, tam dziewczyny chhwala sie swoimi dzieciaczkami i prawie wszystkie ok 4 a nawet powyzej. I zaczełam sie martwic, ze bede miec malenstwo .


A odnosnie zwolnienia wg. uSG mam termin na 12 wg. OM - 14. Lekarz machnał mi L4 do 16, powiedzial, ze dalej nie moze. Ale jesli nie urodze mama sie zglosic do niego 15.12. Pewnie bedzie chcial wywolywac.

W sumie z tą wagą to różnie bywa, dużo czynników ma tutaj znaczenie. Najważniejsze, żeby dziecko było zdrowo... a czy waży 2,5 kg czy 4 kg to już kwestia myślę drugorzędna. Nie ma się co martwić. Standardowa wielkości to 3 kg z kawałkiem, ale niewiele odbiegajace od normy też są ok :tak::happy:

Weszlam.sobie na spis naszych listopadowo grudbiowych urodzonych i pieknie tam na watku jest! Ale cos pusto mam wrazenie ze wiecej jest dzieciaczkow na swiecie.

Pozdrawiam Was wsystkie goraco.

Dzieciaki wpisywane są na bieżąco :-) obecnie rozpakowało się 6 mamusiek, ale 1 nie chce być wpisywana na ogólnym, więc tam nie figuruje :)
 
Ostatnia edycja:
@Piotrusiowa nie wiem co to, ale przed chwila bylam w lazience i na mojej wkladce zauwazylam cos ciemniejszego. Nie geste, tak malutko bardzo, ale ciemniejszy kolor bo rzucilo mi sie w oczy. Hm gdyby to czop mi odchodzil to chyba by wiecej go bylo??! Hm nie wiem. A ginka dzis mowila ze z tydzien jeszcze w dwupaku pochodze, a tu nagle mam teraz rozkminke......
 
Betix gratki:))))

Marcysia trzymam kciuki za jutro;))

w sumie to w piatek na henne jestem uumowiona, wiec niech sie nie spieszy ;) bo taka "niezrobiona" bede

Hanka ja się tak z depilacji smiałam. byłam dziś u ksmetyczki i po wszystkim mówię do niej- no to teraz mogę rodzić;D

a co do brunatnej wkładki, to ja tez ostatnio tak miałam.. szybko zmieniłam na czystą, zeby zobaczyc czy coś się dalej saczyć będzie, ale już czysta była.. to nie wiem też co to;]

i o wadze piszesz- ja nie wiem czemu Ci lekarze tak się czepiają wagi ponizej 3000 jak duzo dzieci się takich rodzi):) moja ma wg dzisiejszego usg własnie 3000:)
 
Betix gratki:))))

Marcysia trzymam kciuki za jutro;))



Hanka ja się tak z depilacji smiałam. byłam dziś u ksmetyczki i po wszystkim mówię do niej- no to teraz mogę rodzić;D

a co do brunatnej wkładki, to ja tez ostatnio tak miałam.. szybko zmieniłam na czystą, zeby zobaczyc czy coś się dalej saczyć będzie, ale już czysta była.. to nie wiem też co to;]

i o wadze piszesz- ja nie wiem czemu Ci lekarze tak się czepiają wagi ponizej 3000 jak duzo dzieci się takich rodzi):) moja ma wg dzisiejszego usg własnie 3000:)
mój mi powiedzial, ze waga ok. Tylko ja przegladajac forum z fb zauwazyłam, ze tam nikt prawie ponizej 3500 nie schodzi, rzadko jest takie dziecko :)
 
reklama
W trakcie cesarki lekarze zaczęli mnie pytać, czy oprócz cesarki 3 lata temu, miałam jeszcze jakieś zabiegi ginekologiczne. Mówię że nic a nic. A czy jakikolwiek lekarz powiedział mi, że mam wrodzona wadę macicy? Ja mówię że 2 lekarzy mówiło, że macica mała, ale nic więcej. Okazało się, że mam jednorożną macice i tym samym jeden jajnik i jeden jajowod :-o skoro ja byłam knypek, mam się zapytać mamy, czy u niej tego nie stwierdzono, bo najprawdopodobniej jest to genetyczne. Moja macica ma kształt łezki i osiągnęła swoje maximum, stąd zahamowany wzrost dziecka. To samo było przy córce. Ciężko jest to wylookac na usg, bo zawsze jakieś jelita zasłonia czy coś. Dlatego najczęściej rozpoznawane to jest podczas zabiegów gin albo podczas samego porodu. Oni chyba 10 min szukali jajnika :-o lekarz stwierdził, że jestem w czepku urodzona, bo przy tej wadzie, ciężko zajść w ciążę, a jak już się uda, ciężko donosic...

Jako że zabrakło mu trochę do 2,5kg, stwierdzono lekka hipotrofie. Zapytałam o co z tym właściwie chodzi - będzie miał zwyczajnie więcej badań w najbliższych dniach i nasz pobyt przedłuży się do 5 dni. Bo tak ogólnie, to z małym jest wszystko bardzo dobrze :-) także ja kończę produkcję na dwójce dzieciaczkow ;-)
 
Do góry