reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

A to nie jest tak, że ttzeba byc ubezpieczonym w Polsce, żeby nfz pokrywal koszty leczenia za granica? Bo ja w pl nie jestem ubezpieczona, jedynie takie dodatkowe w aviva mam wykupione, ze jak np bym miala wypadek, albo ktos mi umrze czy urodze dziecko to dostaje kase...

No Oski naprawde ma ciezka noc, tzn chyba predzej ja, bo padam na twarz..juz przed 7 zaczal jeczec a przynajmniej wtedy uslyszalam i "zatykalam" go na chwile smoczkiem, ale niestety bardzo krotka chwile.
Kurcze czemu tak nagle taka noc sie pojawila? Przeciez wstawalam juz ttlko dwa razy do niego w nocy a dzisiaj hm 5! Szok... Naprawde sie nie wyspalam... Aha i jak ostatnio sie karmilismy to musialam go do siebie do lozka wziac bo maruda nie chxial w lozeczku.. :/

quchasia przeciez nie zrpbilas tego specjalnie, najwazniejsze ze pupka sie nie odparzyla :)

Justa budzila sie tak poprzedniej nocy, czyli to jednorazowa akcja?

Oh ja tez jadlam jednego paczka... I placki ziemniaczane z gulaszem... Ale kupy w nocy raczej norma jak kazdej nocy, czyli male albo wcale i tej samej konsystencji.

Dzis w dzien bede spala, slowo daje.
G rano przed praca wzial ode mnie kase i po pracy pojedzie po meble dla Oskarka do pokoju :) ale sie ciesze! Szafa i regal :D a jutro pojedziemy po farby wiec na weekend moze chociaz pomalowane bedzie :)
 
reklama
Dzień dobry i mnie Agatka tylko raz wstała o teraz przed budzikiem i 7.25 zjadła 150ml i jeszcze cycusia;) chyba za wczoraj i za noc odrobila:)
Domi nie wiem czy musisz być ubezpieczona w pl żeby leczyć się w Europie ale musisz mieć taka fioletowa kartę ubezpieczeniową na ue jak wrócę ze szkoły to wyśle Ci linka na priv to sobie zamówisz tą kartę i przyjdzie co za darmo;)
 
Domi u nas różne noce ale przeważnie na noc jak pójdzie spać to śpi dłużej a druga połowa nocy już częściej się budzi. Dziś faktycznie dwa razy wstałam :-)
Może faktycznie trzeba być ubezpieczonym w pl już sama nie wiem. Moja siostra mieszka w Belgii i musi mieć tam ubezpieczenie bo w pl nie ma to pewnie Domi jest tak jak piszesz.

Quchasia ja nie lecę do każdego piardniecia dziecka i nie zmieniam pieluchy. A jak idziecie spać w nocy to przecież nie nastawiasz budzika aby zmienić pieluche :-) my dziś 5 godzin ciągiem spałyśmy i wiadomo że nie budzę się specjalnie na zmianę pieluchy :-) także spoko w dzień nadrobisz pielęgnacją
 
A to nie jest tak, że ttzeba byc ubezpieczonym w Polsce, żeby nfz pokrywal koszty leczenia za granica? Bo ja w pl nie jestem ubezpieczona, jedynie takie dodatkowe w aviva mam wykupione, ze jak np bym miala wypadek, albo ktos mi umrze czy urodze dziecko to dostaje kase...
Domi bardziej szlabym tym tokiem ze do porodu nie musisz byc ubezoieczona w pl. To jedyna chyba usluga ktorej nie moga ci odmowic w pl i nfz to refinansuje. Stad pomyslalm ze moze oddaliby za porod za granica tez.. z tym ze nie wiem jak to jest jak sie jest zameldowanym w de..
Quchasia ja nie lecę do każdego piardniecia dziecka i nie zmieniam pieluchy. A jak idziecie spać w nocy to przecież nie nastawiasz budzika aby zmienić pieluche :-) my dziś 5 godzin ciągiem spałyśmy i wiadomo że nie budzę się specjalnie na zmianę pieluchy :-) także spoko w dzień nadrobisz pielęgnacją
Jezusie ja tez nie zmieniam pieluchy po pierdnieciu hehe. Ale staram sie spr przed kazdym karmieniem..
 
Ja tez dzis mlodego lulalam 1,5 h z kupa tak kwekal a nie przyszlo mi nawet do głowy ze coś jest bo zawsze sie dusi i tak moglam pospac od 6 po karmieniu do7:30 az starsza zbudze a musialam uspakajac tak krzyczal. Ale bylam tak zaspana i niekumata zenie zatrybilam. Wieczorem krzyczalod 20 do 23 tera. Tez mi nielezy cos :(.
 
No dziewczyny czasem tak jest z nasymi maluchami moja niunia no nie lubi zasypiac na rekach pręży się i marudzi wiec kładę do wózka zabujam 2razy i spi bardzo rzadko się zdarzy żeby na rekach usnela:-p
Wstała rano i nie miała gorączki ale tera coś pattrze ze ma ale spi i 11 powinna jeść to dam jej syropu i pójdziemy obie spać bo mnie ząb boli:(
 
Gosia moja sie teraz nauczyla zaspypiac na rekach wlasnie.. yhh

ale widze ze wiekszosc maluchow ma jakies gorsze dni..
 
Quchasia no my też czasem mamy gorsze dni :-p a takie prawo maluchów ze mogę wszystko narazie;)
Powiem szczerze ze myślałam ze mała bedzie bardziej marudzila po szczepieniu a ona nie marudzila prawie wcale czasem pomruczala i zaplakala przez sen a tak ti spi cały czas sobie;) niej przespi to i będzie znowu ruchliwa;) a nawet się do mnie uśmiech jak biorę na przewijak;) wiec nie jest źle;)
Wasze dzieciaczki też tak szybko Macieja cały czas prawie rączkami? Bo moja to macha jak nie wiem co;)
 
Zozzolka,a Ty Twoje maleństwo dopajasz? Czym i ile tego dajesz?

Adaś ostatnio dobrze śpi, zasypia 23-24 i śpi do 3-4, potem wstaje o 7-8, także w sumie raz w nocy wstaje :-) w nocy zasypia w łóżeczku, ale muszę do niego wstawać i smoka mu dawać, bo Marudzi jak mu wypadnie :-/ ale nie ma co narzekać, kochany jest zawsze :-)

Gosia,ale Twoja mała męczy ta gorączka oo szczepieniu :-/ współczuję też bólu zęba,bo to najgorszy ból jaki może być :-/ Oby wam szybko się polepszylo.
 
reklama
Apokinka dzieki:) no gorączką może się 3dni utrzymać ale jak jest to znaczy że szczepionka działa... A bardzo ładnie Ci mały spi:) oby tak dalej;)
A ja mam antybiotyk na zęba to pomoże wzięłam tabletke przeciwbolowa i leżę czekam ax mała się obudzi na jedzeni i później idę dnia spać. A może i antybiotyk na zatoki pomoże bo od września się mecze ale nic mi nie wolno bo karmię a czuję jak się oczyszczają z tej ropy....
 
Do góry