reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

A co tu dziś taka cisza?
Miałam sprzątać i obiad robić na jutro bo do dentysty idę ale nie mam sily Agatka zjadła dotrzymala mi towarzystwa i teraz śpi;) a po Mai dzis godzinę później bo ma zajęcia plastyczne:) to może się zdrzemne.
 
reklama
Mnie było z początku bardzo bardzo źle z myślą, że nie mogę dziecka własnego wykarmic piersią. Póki co ściągam ile się da. Dziennie jest tego tylko ok. 200 ml czyli na 1/3 - 1/4 dziennego karmienia. Mała też sama trochę wyciąga z cycków. No szału nie ma ogólnie, ale zawsze trochę tych przeciwciał jest :) W ciąży planowałam karmić rok, a nawet i dłużej, ale wyszło jak wyszło.
 
Piotrusiowa a jak po szczepieniu? Jak malutka? Mocno plakala? To nie twoja wina ze nie karmisz tak wyszło wiec nie potrzebne wyrzuty sumienia bo jesteś dobra mamusia która kocha swoje szczęście i zrobi dla niego wszystko;)
 
No a moja po 1,5 miesiąca karmienia jakby nie chciała cyca, albo nie potrafiła łapać, np je 5 min później zaczyna ryczec, albo innym razem w ogóle nie łapie i przy tym bardzo się denerwuje. Czasem nawet jak ja dopiero co położę do pozycji karmienia już zaczyna ryczec. Ja mam ręczny laktator już mnie reka boli :-(
 
JUSTA a może kup sobie nakładki to będzie miała jak smoczek od butelki :) moja bez nakładki wogole nie chce a z nakładką super ciaga:)
 
Gosia bebiko jrst tej samej firmy co bebilon tylko sklad ma gorszy ubozszy. Ja sie slugo nie naciagalam z kp to nie dla mnie mlodemu tez nie sluzylo. Nie karmie od wigili jak sie pochorowalam i nadal mam pokarm jak zdusze to sika. Mam juz tabsy zapisanena wypalenie ale jeszcze nie kupilam bo moze obejdzie sie bez.

Dziewczyny co macie dwoje malych szkrabow jak dajecie rade ze spacerami?
Ma ktoras moze kupiona doatawje do wozka? Ja sie zastanawiam bo czas zaczac spacerowac z dwojka do tej pory albo jedno obsmarkane albo drugie chore i razem nie wychodzilam.
 
JUSTA nie one są silikonowe i się przykleja do cycusia:) wiec nie martw się :) najpierw umyj w płynie a później wyparz;) powodzenia i daj znać jak poszlo;)
Zozzolka dzieki nie wiedzialam ale od bebilonu Agata miala mocne kolki i kupkę ze strasznym płaczem robila wiec zmienilam i chyba jest ok ;)
Teraz też kupkę robi raz na 2dni ale baki puszcza codziennie:-p wykapalam Maję użyłam włosy sciagnelam mleko wykapalam mała i ok 20 poszła spać okazało się ze Maja matematyki nie zrobiła to trochę posiedzialam z nią ale sama umiała wiec nie hciala pomocy;) wzięłam Agatke na górę do spania przed 21 a ona się obudziła i do gadania wiec poszłam ns dol pogadala zaczęła smoka ciagac ze mało nie połknęła zrobiłam 60ml mm zjadła i taką biedulka była zmęczona że usnąć nie mogła i plakala na rekach źle leżąc źle w wozku nie dobrze ale wkoncu usnela na rękach i spi a ja idę razem z nia bo padnieta jestem jak nigdy od porodu chyba. A mała to wogole nie lubi na rekach zasypiac jak próbuje ja na rekach uspac to się pręży i wije wiec kładę do wózka kocyk smok i pieluszka koło noska i spi:)
Dobra mamusie dobranoc i przespanej nocki:)
 
reklama
Hejo. My dzis mielismy dzien na zakupach. Bylismy ogladac szafy no i znalazlam duza szafe dla Oskarka i wysoki regal z polkami wiec na dniach kupimy, jak wieksze auto pozyczymy bo transport 50euro to ich wysmialam, a to tylko ok 12km...??? Masakra jak drogo. No a szafa z regalem to koszt 230euro wiec w miare ujdzie i kolorystycznie pasuje do szafki z przewijakiem ktora mamy. Kupilam dzis obraz na sciane z dinozaurkami dla Oskiego, taka mate na przewijak gruba nieprzemakalna i rolety do duzego pokoju na 3okna bo tam mamy az 3okna. Jutro kupimy chyba karnisz i bede mogla firany z zaslonami wieszac jupi.

Piotrusiowa i jak dzidzius znosi czas po szczepieniu?

Gosia uff to dobrze ze polecialo mleczko w koncu z cycusia. Trzymam kciuki zeby wiecej takich akcji nie bylo.

Justa dokladnie tak jak Gosia mowi, nakladki wyparz i heja. Ja tez od urodzenia mlodego tak go karmie przez te nakladki, bo sutka nie umial zlapac, a tak je do dzis przez nie i jest fajnie :) a jak czasami nie chxe mi sie przykleic do cyxusia to trzymam ją i przystawoam mlodego i jak zaciagnie to juz pozniej puszczam reke bo sie trzyma. Powodzenia!

Zozzolka trzymam kciuki za udane spacery z dwojka maluchow.

W poniedxialek sciagnelam mleczko zeby moja sis mogla nakarmix mlodego i sciagnelam 160ml z obu piersi, Oski to zjadl a pozniej wolal nadal wiec jeszcze troche cyca wypil, masakra jaki glodomor :o
Jak poszrdl spac dzis po 19 tak wstal po 23, dalam mu cyca i spi juzz wiec tez uciekam spac bo jutro mam urodzinki i chce byc wyspana :)) spokojnej nocy!
 
Do góry