reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Śliwka, ja teraz badań cukier po posiłkach i za każdym razem jestem w normie nieciążowej :-) Ale radocha :-D Chociaż jak rozdają posiłki to zawsze dostaję ten dla słodkich mam. Co jest śmieszne, bo różnica polega na tym, że jest gorzka herbata a nie słodka i jogurt naturalny do chleba :-/ Ale mnie też wszyscy mówią, że kontrola obciążenia glukozą po około 6 tygodniach od porodu.
Domi, weź Ty sobie poczytaj w necie o skokach rozwojowych dzieci, jak nie masz żadnej książki o rozwoju, bo osiwiejesz jak Ci dziecko będzie świrować a Ty nie będziesz wiedziała co się dzieje :-D A w pierwszym roku życia trochę tych przełomowych momentów jest...
Seeeeernik... Oj zjadłabym sernik...
Piguła, współczuję Ci, naprawdę. Ja bym się wściekła i popłakałam choć nic by to nie dało :-p Ręce opadają, jak się nie ma wpływu na coś. Trzymaj się dzielnie.
Czekam z niecierpliwością na obchód. Ciekawe, czy nas wypuszczą dzisiaj. Z jednej strony chciałabym, z drugiej - tu się niczym nie martwię, bo się mną zajmują :-p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Piguła, Traktorzystka rany dziewczyny, ale Was maluszki wymęczą na koniec, później za to będziecie mieć grzeczniutkie dzieci. Trzymajcie się dzielnie!

Zozzolka jak rodziłam 10 lat temu to nikt nic nie wspominał o podwójnym pieluchowaniu, tylko kontrola bioderek na USG w 6 tygodniu, teraz mam dokładnie takie same zalecenia.

Szkrabek ja właśnie też się zastanawiam czy szczepionka 5 w 1 czy 6 w 1. Starszego też szczepiłam skojarzonymi.

Domi spokojnie, to wszystko minie, nie denerwuj się tylko.

Dreddka
u mnie też syn nieco zawiedziony, że młodsza siostra tylko śpi, je i zapełnia pieluchy, ale jest w niej absolutnie zakochany. Ciągle powtarza jaka jest śliczna i słodka :-D

Mocno trzymam kciuki za wszystkie mamusie w dwupaku!

U nas pierwsza nocka w domu i nawet trochę pospałam, powoli sobie ogarniam mieszkanie i siebie, pranie w pralce, ja po prysznicu, śniadaniu, relaksuję się przy forum. Natalia oporządzona śpi sobie smacznie. Wysłałam męża na zakupy z listą, ciekawe kiedy wróci i czy wszystko kupi.
Dziś w nocy dostałam nawał pokarmu i muszę piersi ogarnąć bo oszaleć idzie z tymi cycami jak donice ;-) ;)
Kapustę też zaznaczyłam na liście zakupów, czekam z niecierpliwością. A i elektryczny laktator Medeli to dla mnie hit, serio, kocham ten laktator za ulgę jaką daje. ;-) ;)

Szarlotkę i sernik jadłabym bez oporów, podobnie jak wszelkie ciasta drożdżowe, unikałabym makowca i piernika z czekoladą.
Jem w zasadzie wszystko, jedynie uważam na orzechy i póki co nie widzę nic niepokojącego.
 
Hello! Ja na szybko tylko o sobie. Mialam wczoraj kilka razy KTG, pokazywało skurcze 100-120 co 7 min. Tyle, że ja kompletnie ich nie czułam. Wzięli mnie na badanie i mam 1 cm miękkiej szyjki i "palec przechodzi". Pani położna powiedziała, że mam bardzo dobrze zachowującą się szyjkę jak na pierworodke. I że Henio jest bardzo bardzo nisko. A dzis rano znowu mialam KTG i żaden skurcz się już nie ujawnił :-( Na obchodzie usłyszałam jak lekarze rozmawiając między sobą użyli słowa "cewniczek". Ale mają ze mną rozmawiać dopiero po USG:-)
 
Domi wspolczuje ci ake badz cueroliwa i siebie denerwuj;)
Meliska syper ze już w domku i pierwsza nic minęła dobrze;)
Traktorzystka może jeszcze się rozkreci i pójdzie szybko tego Ci zycze;)
U mnie noc taką sobie Agatka miala kolke hyba bo patrzyła brzuszek i próbowała kupke zobic ale jej nie wyhodzilo i się denerwowala wiec masowalam jej brzuszek ijednek bączka z kleksem puściła ale nie plama wogole wiec się zastanawiam czy to kolka napewno bo dzieciaczki zazwyczaj plączą a ona nie. Dałam jej teraz espumisan i zjadła cycusia i spi sobie zobaczymy czy pomoże. Ja jeszcze godzinkę pospie póki Maja spi i korę się za gotowanie i pieczenie;) miłego dnia
 
Dziewczyny. 400g tygodniowo? :-O szok. Podobno widełki w pierwszym miesiącu to 120-225g na tydzień. Średnio 150g. Na pewno 400/tyg? Chyba że coś źle zrozumiałam... :-\

u mnie to samo, 3290 w dniu wypisu i po tygodniu 3675, ale malutka w pierwszej dobie straciła 200.. poza tym walczymy z zółtaczką i wzrost wagi wskazany:))

Dziewczyny a jak będziecie szczepić swoje maluszki normalnie w 3 osobnych zastrzykach czy w 5 w 1? My wzięliśmy receptę na tę 5w1 ale jeszcze nie wykupiliśmy i sie zastanawiamy...

Śliwka ja 5 w 1 albo sie jeszcze zastanawiam nad 3 w 1- nie wiem dokładnie co tam jest, ale słyszałam, ze też dobra opcja, będe gadac o tym z pediatra;)


Ja zaraz oszaleje. Zasypiam na siedzaco. Mlody od 5 nie chce spac. Karmie go, przewijam, lulam, klade do spania, daje smoczka, znowu przewijam, karmie itd.... A on co chwile sie kreci i cos mu nie pasi...
Zalamka ;(
.

Domi ja mam tak z alką czasami popołudniami albo właśnie nad ranem. Umęczy się człowiek:(


hihi maż pojechał odebrać świątecznego pajacyka dla małej z napisem - My firt Christmas;D
 
Wychodzimy dzisiaj do domu :-D Supcio.

O właśnie, przypomniałaś mi Traktorzystka... Miałam pytać o siłę skurczy. Ja nie rodziłam naturalnie wiec się nie znam :-p Piszesz, że na ktg zapisywały się skurcze rzędu 110-120... Ja na moim ostatnim ktg miałam od 65 do maks 84 :-p I powiem szczerze, że przy tych 80 to trochę dech zapierało. Nie ból, ale taki dyskomfort. To jak mogłaś 120 nie czuć :-D A przy bólach rozkręcającego się już porządnie porodu to do jakich wartości to dochodzi?
 
Dzag ale fajnie ze wychodzicie :-) a jak w ogóle się czujesz? Mam juz sernik chcesz kawałek? :-) Ja miałam skurcze bolesne nawet bardzo przy wartościach rzędu 60-70 i nawet nie chcę myśleć co by było jakby pokazywało jak u Traktorzystki jejku. Mam nadzieję, że akcja sie rozkręci i szybko będzie po wszystkim.
Przekonałyście mnie do tej szczepionki tylko dziś nigdzie nie mogliśmy jej dostać a teraz święta i chyba recepta wygaśnie szkoda...
Odebraliśmy dzisiaj opis zdjęcia płuc Blanki i byliśmy na kontroli i na szczęście wszystko w porządku. Tylko lekarka przestrzegała żeby zwłaszcza w okresie tych wszystkich odwiedzin świątecznych nie pozwalać za bardzo się do niej zbliżać gościom i tak się zastanawiam czy jechać w pierwsze święto do teściów...
No i odebrałam wyniki. Oficjalnie nie mam już cukrzycy uff :-) miłego dnia! :-)
 
Śliwka to super ze mała zdrowa no i że Ty nie masz cukrzycy;)
Dzag supcio ze do domku idziecie;) dużo zdrówka dla was;)
Agatka spi bo wcześniej pospala z 15min i wstała brzuszek ja bolał wiec na raczkach i mamy i przytulasie później cycus i dałam przed karmieniem espumisan i spi już ponad godzinę a ja zrobiłem blok czekoladowy ugotowałam wazywa na sałatkę robie właśnie farsz do ktokietow i jeszcze ksrpatke:) później pranie i na wieczór sprzątanie ale to mąż pomoże i prasowanie mam a w pierwszy dzień świąt roladki zrobię i gyrosa żeby swierze było bo jutro jednak jedziemy do męża sis a oni do nas pierwszego dnia swiat a drugiego znajomi wiec na drugi dzień zostanie roladek i devolye zrobie jeszcze i to wsio mąż wczoraj kupil dwa ciasta wiec wszystko mam;) miłego dnia mamuski;)
 
reklama
Hejo. Poczytalam o tych skokach rozwojowych i to powinno sie zaczac ok 5tyg zycia, a moj maly jutro konczy dopiero 2tyg :O Nadal jest niespokojny, nie chce sam zasypiac, najlepiej na mojej klatce poersiowej. Ale przeciez nie moge go tak ciagle usypiac bo nie oducze go poznoej no i w domu cos ttzeba zrobic albo zjesc, a on afera jak tylko odejde... Piszecie zeby sie nie zalamywac, mhm staram sie. Oczy czerwone, spac mi sie chce jak cholera, no ale jak tu spac jak maly terrorysta chce sie gapic na mame i bron boze zeby lezal sam. Eh

Sliwka ciesze sie ze u was lepiej no i ze cukrzyca odpadla ;)

Gosia skad Ty masz sile do tego wszustkiego? Ja dzis tylko ogarnelam po łebkach zeby w miare ład byl bo polozna przycjodzi lada moment i ugotowalam ziemniaki na pierogi ruskie. Gdybym miala cos wiecej zrobic to chyba bym sie zaplakala...
Marze o tym zeby w koncu nogi ogolic, ale moj prysznic zawsze jest bardzo szybki bo maly sie niecierpliwi albo padam ze zmeczenia i zeby noe upasc to po prostu nawet sie nie schylam do nog.

G byl w pracy do 14 i juz wolne 4 dni. Uf ale sie ciesze, bo steskniona za nim jestem cholernie.

Dzag ale szybko wychodzicie. Ale to fajnie, bedziesz na upragnione swieta w domku ;)

Melisska a jaki konkretnie ten laktator z medeli? Pokaz.

Traktorzystka juz niedlugo. Badz dzielna i cierpliwosci ;)

Szkrabek masz racje. Ja czulam moje skircze nawet te 30-40 i plakalam z bolu... Tak mnoe bolalo. A jak mialam te 100 to na szczescie znoeczulenie dziallalo i je przespalam bo chyba bym kogos zabila, serio.

Quchasia no popoludniami moj maly tez odmawia snu. Tylko na rekach, bo lezac samemu mu sie nie podoba, grrr. Ja tez mialam kupic mojemu Oskiemu jakies swiateczne ciuszki i kupa jedna wielka z tego wyszla.. Bedzie ubrany normalnie na wigilie, trudno :(

Ok czekam na polozna. A pozniej z G bedziemy walczyc z pierogami ruskimi. Juz mi sie nie chxe na sama mysl :)
 
Do góry