reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2014

Cudownie, że nam się forum rozbujało :) oby tak dalej!
Widzę, że żłobek na Wandy mocno oblegany... mam nadzieję, że mimo to się dostaniemy...

Beti - brat już duuuużo lepiej. Jest jeszcze zazdrosny, czasem nie uważa ale mówi, że kocha, pokazuje jej, daje buziaki, przytula, itd.
Coś te Twoje dzieciaki lubią chemię - dobrze pamiętam, że Dawid też miał podobną przygodę? W ogóle o jakim żelu mówicie bo jakoś nie mogę skojarzyć... (żeby przestrzec moją przed tym skoro to takie atrakcyjne dla dzieci)

LBJ (Luk&Bella&Jack) - ta sala jest na Dąbrowskiego a nie Dąbrówki ;) byliśmy, obczailiśmy, syn bardziej woli tą na zaciszu. Sala zupełnie innego typu - nie ma małpiego gaju, są dmuchańce, kuchnia, domek dla lalek, coś do wspinania, do zjeżdżania, rowerki, dużo miejsca do biegania. Kącik dla maluszków też.

U nas już po badaniu. W synevo trafiłam na bardzo fajną panią z super podejściem. Tak zagadała młodą, że nawet nie pisnęła. W szoku byłam. Zaproponowała, że skoro tak ładnie idzie to żebym grupę krwi zbadała i faktycznie tak zrobiłam. Wyszła córeczka tatusia :) No i efekt badań taki, że ma niski poziom żelaza i hemoglobiny i muszę podawać jej żelazo. A co za tym poszło - zaczęłam jej podawać obiadki (żeby w nim to żelazo pomieszać). Dla Was to zamierzchłe czasy pewnie - pierwsze posiłki, Wasze to już konkretne człowieczki ;)
Całe szczęście, że nie jestem sama w nieogarnianiu ;) Młoda budzi się w nocy średnio co 2h (często, gęsto dużo częściej). Masakra. Ciągle zastanawiam się jak to zmienić i co ze smoczkiem dalej zrobić. Widzę, że dziewczyna coraz bardziej się do niego przywiązuje. Podaję jej co prawda tylko do zasypiania (wypluwa jak zaśnie) i na spacerze. Wasze dzieciaki używają smoczka? Pierwsze było bezsmoczkowe i teraz nie wiem co dalej.

Miłego wszystkim :)
 
reklama
Katoryba ja mysle ze pozwol jej ssac ten smoczek, to nic zlego jesli nie bedzie naduzywane! I u was niskie zwelazo:/ znam te problemy. Ali tez wyszli niskie ale hgb ok wiec teraz powtorka. Ja czytalam ze jak za wczesnie odcinaja pepowine jak tetni to czesc krwi dziecka w tym zapasy zelaza zostaja w lozysku
 
Luk&bella a karmis piersia? I jak dziadek sobie poradzil? Ja chyba tez nie dlugo dam Ale dp mamy na jedna noc, marze zeby sie wyspac! Ostatnio jestem przemeczona, nie daje czasem rady juz :/
 
hej:)
powiem Wam dziewczynki, że i u nas zmęczenie i niewyspanie i problem żeby wszystko ogarnąć ale póki dzieciaki zdrowe to jest ok i wszystko można jakoś zrobić ale jak obie długo mi chorowały to dopiero był kocioł
teraz odpukać zdrowe więc jest dobrze :-)
Katoryba jeżeli chodzi o smoczek to ja tak jak Karolq pilnuję, żeby miała, bo moja starsza bezzsmoczkowa była ale co z tego jak paluch to dopiero pół roku temu pożegnała, już zęby jak królik były, na szczęście jak przestała to jakoś same się naprostowały. Więc chyba lepszy smoczek, zawsze można zabrać a palec to już nie bardzo. A skoro ma potrzebę ssania to jak zabierzesz smoka to czasem może sobie znajdzie coś innego. Myślę, że do roku to nie ma co się przejmować.
miłego dnia, zmykam ogarniać :-D
e: powiedzcie kiedy zabrałyście dzieciaki pierwszy raz do kina, bo tak się zastanawiam czy dla 4 latki to będzie ok czy jeszcze za szybko?
 
Ostatnia edycja:
Kordek a jak oduczylas palca? Bo ja jak obcinalam paznokcie to ja nastraszylam bo miala rozdwojone i powiedzialam ze jej paznokiec zejdzie i bedzie szpital i odziwo pomoglo:-) na noc zakladam jej rekawiczke wycielam paluchy i zostawilam kciuka tylko. W nocy przez sen brala nieswiadomie
 
Heloł,
Widzę, że nie jesteśmy same w temacie żelaza... Dzisiaj idę z nią do pediatry z tematem cycka. Jeden sutek ma ciągle zaczerwieniony, obrzmiały i czuć taką grudkę. Ma tak już ze 2-3miesiące. Lekarka mówiła, że to przez moje hormony, poleciła smarować altacetem ale to nic nie daje :( w dodatku jej jakieś uczulenie wyszło. Nie wiem na co nawet. Może na białą czekoladę? Zjadłam ostatnio kilka kostek :/ jakaś wrażliwa dziewczyna jest - co chwilę ma jakieś kropki to na buzi to na brzuchu... ech..
kordek
- my w kinie jeszcze nie byliśmy. Póki co było kilka razy kino domowe (z popcornem i zgaszonym światłem) ale z bajką (ponad godzinną) którą bardzo lubi (Tomek i przyjaciele). Mam wrażenie, że on teraz kojarzy że kino=bajka z Tomkiem :/
Beti - też czytałam ostatnio o tej pępowinie, że powinna min. 2 min. być po porodzie nieodcięta. Ale czy ja pamiętam jak to było u nas? Jakbym to wcześniej przeczytała to pewnie bym przypilnowała.
 
reklama
kurcze tak teraz pomyslalam, ze moj Dawid nie chcial smoczka i jak juz mial 1,5 roku to wyczailismy ze on ssie rog od kocyka! nawet jak poszlam do niego w nocy to ona mial ten koc w buzi i od tego mu sie szczeka cofnela :/ no Alicja bezsmoczkowa i poki co nic nie ssie ;)

kordek Dawid jeszcze nie byl w kinie choc mysle, ze za jakis czas wezmiemy go. dopiero ostatnio obejrzal caly film w tv. a twoje dziewczyny jak sie dogaduja?

karolq a jaki wynik zelaza i hemoglobiny miala Natalka?

katoryba tu jest o pepowinie z fundacji rodzic po ludzku
"Korzyści wynikające z opóźnionego odpępnieniaHematokryt i hemoglobinaObecnie mamy pewność, że późne odpępnienie ma pozytywny wpływ na podniesienie poziomu hemoglobiny (Hgb) i hematokrytu (Hct) u dziecka, co prowadzi do zmniejszenia częstości i nasilenia anemii u noworodków (McDonald, Middleton 2008; Van Rheenen, Brabin 2006; Cernadas i wsp. 2006). W opracowaniu Cernadasa i wsp. oceniano poziom Hct (badanego w krwi włośniczkowej) u 267 noworodków, podzielonych na trzy grupy, (1) odpępnianych po 15 sekundach, (2) odpępnianych po 1 minucie, (3) odpępnianych po 3 minutach. Stwierdzono, że zarówno w 6. godzinie życia, jak i między pierwszą a drugą dobą życia poziom hematokrytu u dzieci z grupy pierwszej (odpępnianych wcześnie) był zdecydowanie niższy, niż u dzieci z grupy 2 i 3 (Cernadas i wsp. 2006).Metaanaliza, na podstawie 15 badań (łączna grupa badanych dzieci 1912) wykazała, że poziom Hgb po porodzie badany z krwi włośniczkowej, był wyższy u dzieci później odpępnianych. Szczególnie wyraźną różnicę pomiędzy grupami dzieci odpępnianymi w różnym czasie (przed upływem i po upływie 2 minut), odnotowano pomiędzy 24., a 48.godziną od porodu. Po 6 miesiącach życia, różnice te wyrównywały się (Hutton, Hassan 2007). Podobne wyniki uzyskali też w opublikowanej w 2008 roku metanalizie badacze Mc Donald i Middleton (McDonald, Middleton 2008).AnemiaU dzieci późno odpępnianych zaobserwowano niższe ryzyko wystąpienia anemii pomiędzy 1. a 2. dobą życia. Taką sytuację odnotowano również badając dzieci między 2. a 3. miesiącem życia. Różnica między ryzykiem wystąpienia anemii u dzieci wcześnie i późno odpępnianych jest znaczna. U dzieci, których nie odpępniano zaraz po porodzie, ryzyko anemii malało o 47%. Po 6. miesiącach życia ryzyko w obu grupach dzieci wyrównały się. (Hutton, Hassan, 2007).Poziom żelazaW grupie dzieci późno odpępnianych w porównaniu do dzieci wcześnie odpępnianych stwierdzono zdecydowany wzrost poziomu żelaza (Hutton, Hassan, 2007; McDonald, Middleton, 2008). Tendencja ta była wyraźnie obserwowana pomiędzy 2. a 3. miesiącem życia dzieci. U dzieci z grupy późnego odpępniania odnotowano spadek ryzyka wystąpienia anemii o 33% (Hutton, Hassan , 2007)."
 
Do góry