reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2011

reklama
witam nową koleżankę :)

Marzena ja polecam Dariusza w przylepie. Duży wybór, fajne ceny i pomocne sprzedawczynie, nie wciskają kitu, że wszystko jest potrzebne :)

a jeśli mowa o ciuszkach to w eklerku (E.Leclerc) są bodziaki z krótkim rękawem za 3,50 zł, fajny materiał, różne kolory i rozmiary :)

Emri a ile dałaś za ten pas ?? i dużo sztuk było ??

a tak ogólnie to dzisiaj każda sama była na spacerze, czy tylko mnie zbiórka ominęła ?? ;)

Hania już na szczęście nie oddaje tego co zjada :)
 
Aleście napłodziły... nie ma szans żebym się cofnęła i poodpisywała...
z tego co pamiętam:
zawalka - ja w 34tc trafiłam do szpitala na tydzień prawie z 1cm rozwarcia i główką baaardzo nisko. Brałam asmag i luteinę 2x2 a mały wyskoczył prawie że w terminie. Nie ma co świrować, będzie ok. Luteina jesr paskudna to fakt. Mi lekarz kazał przestać brać po tygodniu, bo wg niego to już nic by nie zmieniło, ale jemu średnio ufam... bierz jak przykazali i nic się nie martw :)

szczęśliwa
- witaj :)

pluszaczek - kino... buuu kiedy ja ostatnio kinie byłam :(

a może skrzykniemy się na mega wypad mamuśko/ciężarówkowy?

Myszaa - jakich 5 miesięcy Ty mi gratulujesz? ;) coś nie halo chyba ;P

morella - emri kupiła pas, ale po porodzie się na to decyduj jak zobaczysz czy będzie potrzeba go w ogóle używać, ja np nie muszę a chciałam kupować przed porodem.

Ja dziś póki co zjadłam 2 pączusie - po jednym na każdego cycusia (wg modlitwy Marzenki) :) ale na tym pewnie nie koniec ;)
Przespacerowałam się do pracy po PITa dzisiaj i niemiłe wieści mnie spotkały - prawdopodobnie nie będę miała gdzie wracać po macierzyńskim :( firmę powoli likwidują... także oficjalnie powoli zaczynam szukać pracy. Jak byście coś słyszały o wolnym etaciku od końca czerwca to dajcie znać.
 
katoryba - u, to nie ciekawie z tą Twoją pracą. Tylko się nie stresuj, bo produkcja mleczna Ci stanie. Pewnie tylko tak straszą.
Muszę sobie kupić wkładki, bo z tym białym na gaciach nie wyrabiam.

Czekam nadal na pączusie, które coś się spóźniają.
 
Morella tak jak Katoryba pisze poczekaj aż urodzisz z tym pasem:) Mi zostało kupę (znowu o kupach:p) skóry na brzuchu i coś muszę zacząć z tym ohydztwem robić:) Teraz w Lidlu jest oferta z pasami, nie są z nazwy poporodowe, ale dobrze trzymają i ściskają. Są bez zapięcia, takie wciągane. A takie typowe poporodowe to nawet nie wiem jak wyglądają...Vii kosztują 19.9 i wczoraj jeszcze były rozmiary wszystkie, ale widać było, że cieszą się zainteresowaniem, bo straszny bałagan "w nich" panował:)

Vii ja dzisiaj też byłam sama, ale wyszłam dopiero po 14 i już się nie odzywałam. Anias pisała, że Bartuś chory i musi zostać w domu.

Właśnie Anias zdrówka dla rodzinki:)))

Katoryba to nieciekawie, dobrze chociaż, że wiedziałaś coś już o tym, bo pewnie padłabyś po takiej informacji...a ja zjadłam już 3 pączusie...
 
my dzis jestemsy po 10min werandowania. mina mojego synka byla bezcenna gdy poczul swieze powietrze na twarzy. ale sie usmialam. tylko byl straszny ryk przy ubieraniu i chyba przesadzilam z warstwami bo prawie nie mogl sie ruszac;)

emri pytasz o moja rane tak wiec bylam dzis w szpitalu u poloznej i okazalo sie, ze faktycznie jeden szew puscil i bylo widac zywa tkanke na zewnatrz i dlatego mnie szczypalo po podmyciu. lekarz zalozyl mi jeden szew na srodku tej dziury zeby brzegi sie troche zeszly i teraz znow boli mocno ale nie odczuwam juz takiego dyskomfortu jak wczesniej. dali mi miejscowo znieczulenie ale i tak bolalo, ze sie poplakalam:( no i poznalam Pana Ujme:) rzeczywiscie jest jakis dziwny, sprawia wrazenie kompletnego laika. z reszta po moim porodzie jak mnie zszywali to cos tam bylo nie tak i babka chciala zeby polozna zawolala innego lekarza na konsultacje i moja polozna na to zeby tylko nie Pana U.

katoryba nie martw sie z ta praca, ja jestem w takiej samej sytuacji. juz mi sie wlasciwie skonczyla umowa z dniem porodu i teraz pozostaje czegos szukac:/
 
Hej,a le naprodukowałyście na bb, że nie daję rady z ogarnięciem ;-)

Dziewczyny co do pasów poporodowych. Jakiś czas temu w DD TVN słuchałam wypowiedzi lekarzy na temat pasów i generalnie wszyscy mówili, że pas nosić od ,,święta" by nie było widać tej nieładnej dodatkowej skóry pod obcisłą sukienką czy bluzką.
Noszenie takiego pasa rozleniwia mięśnie brzucha. Najlepiej chodzić na naturalnie wciągniętym brzuchu, bo to właśnie trenuje mięśnie.
Nie wiem czy wiecie ale generalnie mięśnie brzucha kobieta powinna ćwiczyć od następnego dnia po porodzie, chyba że się bardzo źle czuje i jest obolała to od czasu ustąpienia tych dolegliwości.
Na internecie jest masa artykułów o ćwiczenia po porodzie. Pokazane co i jak wykonywać.

Intymna gimnastyka po porodzie - ból krocza, ćwiczenia mięśni Kegla, ćwiczenia po porodzie, ćwiczenia w połogu, Dziecko - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl

Trening mięśni brzucha | wideo - mama, ćwiczenia

Ćwiczenia w pierwszych dobach po porodzie - BabyBoom

A po połogu to już można wszystko. Ja genralnie mam zamiar skorzystać z Vacu Step, Vacu Well itp....

A i od lekarza rodzinnego spróbujcie sobie załatwić, rehabilitacje. Dokładnie chodzi by lekarz rodzinny przepisał Wam zabieg o nazwie BOA MAX. Jest to masaż limfatyczny mechaniczny, pobudza on krążenie krwi, zmniejsza obrzęk rąk, nóg, całego ciała, oraz odchudza.
Taki zabieg jest np wykonywany u sióstr elżbietanek koło biblioteki norwida.

Beti dobrze już ok u Ciebie z tą raną, bo przyznam że czytałam z przerażeniem.

Szczęśliwa witaj na bb !!!!!!!!

Pluszaczek oj też marzy mi się kino, mąż jutro wraca to może się wybierzemy na Fightera.

Co do usg 4d ja byłam aż w żarach u dr Blitka 200 zł i nie żałuję. Zdjęcia rewelacyjne, filmy też, poza tym bardzo dokładne badanie, robił ponad godzinę. Mi tego lekarza poleciła moja Pani doktor. Mam czterostronicowy wydruk parametrów mojej córci.

Ja za wizyty u mojej Pani doktor płacę 120zł. usg genetyczne, a teraz co tygodniowe ktg robi mi za darmo w szpitalu.

Kotyrba a w jakim charakterze praca Cie interesuje??

Marzena polecam Dariusza w Przylepie bo mają dobre ceny i nawet można poprosić o rabat. Do 7 marca jest akcja w Carrefurze i są duże obnizki cen na artykuły niemowlęce, dziecięce.... no i allegro i BabyStyle.pl - Wszystko ze Stylem dla Twojego Dziecka! Sklep dla dzieci, artyku
 
Marzena, anulka - pasowałaby mi jakaś biurowa. Kilka lat pracowałam w hurtowni materiałów wod-kan, gaz (co jest zgodne z moim kierunkiem studiów) i zajmowałam się wieloma rzeczami: obsługa klienta, ofertowanie, fakturowanie, zamówienia, reklamacje, prowadzenie dokumentacji, windykacja należności, prowadzenie biura, trochę z kadr, administracji, zaopatrzenia, księgowości. Teraz pracowałam w logistyce ale bardziej pod kątem obrabiania kierowców, magazynierów i aut: planowanie i rozliczanie czasu pracy, kontrola dokumentów, rejestracje, ubezpieczenia, sprzedaż aut, kontrola kosztów transportu i floty. Tak z grubsza.
Czekam na propozycje :)
A figura jakoś całe szczęście sama o siebie dba ;) myślałam, że będzie gorzej ale jest całkiem znośnie - dzisiaj wbiłam się w stare spodnie jupiii :) fakt, że są z lajkrą ale zawsze ;)

Beti - ale numer z tą dziurą :/ nie zazdroszczę. To dobrze, że się zgłosiłaś z tym do szpitala. A co Ci robił Ujma? ten szew zakładał?
Mam rozumieć, że Dawidkowi się podobało werandowanie i nie płakał w trakcie? Na pewno za grubo ubrałaś. Ja też za gruubo ubrałam i vii też :) tak to jest jak nie chce się żeby małe zmarzło a nie ma się doświadczenia :) a co ubrałaś?
Ty masz fajnie z tymi korkami chociaż a ja? ech... :( a to się zbiegnie z naszą przeprowadzką, nie wiem jak my to wszystko ogarniemy :(

anulka
- z tymi ćwiczeniami to byłoby super, tylko prawda jest taka, że jak dzidzia jest na świecie to naprawdę nie ma czasu na nic. Ja nauczyłam się żyć 3x szybciej i robić 4 rzeczy na raz. bardzo chętnie bym poćwiczyła albo poszła na jakieś fitnesy, tylko kiedy???
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej
Co do pracy - nie wiem :-(
Co do ćwiczeń :-D Ja znalazłam czas po roku :-) Pierwsze co to poszłam na Pilates :-D Polecam ćwiczenia z dzieciaczkiem np na basenie w Gregorze :-) Ja chodziłam z Mikim jak miał około roczku... I to już za późno :-D Ciężarek był i nie których ćwiczeń nie dawałam rady zrobić :-)
AAA i 5 tygodni :-D No wiesz każdemu może się pomylić :-D

Beti... trzymam kciuki by teraz się ładnie goiło :-)

Pozdrawiam
PS. z lenistwa sama pączki usmażyłam :-D Wyszły genialne :-D
 
Do góry