reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2011

moorella my przed kąpielą trochę karmimy mała, tak żeby zaspokoiła pierwszy głód, bo też strasznie na się darła... dopiero po odbiciu bierzemy do kąpieli, a po kąpieli dojada i idzie spać, albo guga sobie :) wszyscy mówią, że dziwnie, bo dziecko się karmi po kąpaniu, ale innego sposobu nie ma... wcześniej nie dawałam rady jej nawet ubrać i szybko była karmiona w ręczniku tak się darła...a tak jak poje to jest spokojna i bardzo lubi wodę, chlapie już nóżkami do okola :)

Marzena chyba też zainwestuję w czerwony kolor ;)

a tak w ogóle to u mnie weekend zakończył się z mianą fryzury ;) zrobiłam sobie krzywkę ;)

jejku dziewczyny Wam też po ciąży tak wzrosło libido ?? bo u mnie to jakiś kosmos się zrobił ;) mąż mnie już od zboczeńców wyzywa, a sąsiedzi chyba będą krzywo patrzeć, bo mury cienkie ;)
 
reklama
Witajcie w pierwszy dzień wiosny (jupiiiii) :)

szczesliwa
- Twoja córunia to faktycznie niezła modelka - wiele potrafi jak na swój wiek :)

Madzioszka - witaj w domu :) pisz jaki masz konkretnie problem z karmieniem - może grupowo jakoś temu zaradzimy? a dziewczyny mądrze piszą oczywiście :)

anulka - jaka położna do Ciebie przychodzi?
My jesteśmy zapisani do dr Szumkowskiej w Wigorze. Póki co nie narzekam, jest miła, sympatyczna, ludzka.

vii - chusta kółkowa jest bezpieczna - ciężar dziecka przytrzymuje "wiązanie". Moja chusta to 100% bawełna, także jest troszkę gruba no bo nie jest to len ani jedwab ale bez przesady - taka akurat. Akurat na teraz, zobaczymy jak będzie latem.
A libido wręcz odwrotnie niż u Ciebie :|

emri - jakie zaproszenia? no coś Ty to nie wesele ;P gęba wystarczy w zupełności.

morella - mój mały też na początku strasznie ryczał przy kąpieli. Spróbuj wkłądać go w pieluszce do wanienki i najlepiej przodem do wanienki (tak żeby najpierw umyć plecki) u nas od razu pomogło i płacz minął. Ja kąpię jak mały jest jakąś godzinkę po karmieniu ale to już inny etap. Tobie radzę nakarmić, odczekać jakieś 15-20 min (nie wiem co ile karmisz) i wykąpać. Kąpać wygłodniałe dziecko mija się z celem :/

Wczoraj nasz Bolcio skończył 3 miechy :) Jak ocenię ten jego przełomowy czas? Sięgając pamięcią wstecz - do czasów kolek, ciągłego płaczu, marudzenia, noszenia itd. powiem, że jest postęp :) więcej czasu poleży sam w łóżeczku albo leżaczku, gada jak nakręcony, zjada całe ręce, rośnie jak na drożdżach, szybciej się najada no i dzisiejsza nocka była lepsza: pierwsze spanie 4,5h :) kolejne 2h i potem 1,5h także nie jest tak źle. Mój synuś dorasta i się zmienia z dnia na dzień. Ponoć od 4 do 6 mies. jest najlepszy okres niemowlęctwa - małe jest bardziej kumate, mniej płaczliwe, śmieje się dużo i jeszcze nie robi szkód - zobaczymy :)
A wczorajszy urodzinowy dzień był bardzo fajny. Zabraliśmy Bolcia w chuście do kościoła (w końcu to już chrześcijanin - musi uczestniczyć we mszy niedzielnej :)), ładnie przespał całą mszę, tylko przebudzał się jak ksiądz zaczął śpiewać, bo pod głośnikiem staliśmy. Potem poszliśmy na spacer po parku i lesie. W końcu mogliśmy z tatuśkiem potrzymać się za ręce i poprzytulać jak za dawnych czasów. Chusta oczywiście robiła furorę - każdy się przyglądał i dziwił ;) Po południu Bolcio z dziadkami, chrzestną i kuzynką pojechał już wózeczkiem na plac zabaw znowu do parku. Tylko, że niestety wracaliśmy na sygnale, bo dziecko zgłodniało (a może też trochę zmarzło). Wieczorem przed spaniem dał mały popis, bo odstawiony od cyca do łóżeczka nie chciał zasnąć, nawet suszarę olał i wpadł w histerię :/ w końcu wzięłam go na ręce i tak ryczał zanosząc się płaczem chyba z 15min. czasami tylko przestawał na chwilę jak się zapatrzył na naklejki (naklejki na ścianę - super sprawa - polecam każdemu), więc się poddałam i wywaliłam cyca :| potem zasnął jak aniołek.
Jak to jest mamuśki z doświadczeniem - od kiedy uczyć dziecka samodzielnego zasypiania w łóżeczku? Mąż mnie opierdzielił, że go wzięłam na ręce, bo to mały terrorysta i musi się nauczyć zasypiania bez cyca i noszenia, a mi serce pękało jak on tak płakał... no i sama nie wiem jak postępować w takich sytuacjach...
A dzisiaj piękny dzień się zapowiada :) zastanawiam się jak dzisiaj będziemy spacerować w chuście czy w wózeczku :)

Miłego dnia wszystkim :)
Marzena - topisz Marzanne? ;P
 
Ostatnia edycja:
ehh no muszę poważnie pomyśleć o tej chuście :) fajny taki spacer za rączki :) tylko kurczę kto mi doradzi jaką kupić, bo ja całkiem zielona w tej sprawie :(

Katoryba super, że Bolcio lepiej się sprawuje :) a z tym zjadaniem rączek to uważaj, wczoraj teściowa właśnie mówiła, że szwagier tak wkładał całe piąstki do buźki i się ślinił i nagle zaskoczona odkryła, że w 3 miesiącu miał 2 zęby ;) a dzisiaj spacer w chuście ?? kurcze poważnie tylko ja z wózkiem ?? :/ do kitu...
 
Hej :-)
My z Mikim też dziś spacer :-) Do miasta po wyniki i odetchnąć świeżym powietrzem :-) Co do Izuniek - to info na grupie :-)

Uciekam dalej nie rozpakowana :-D ale do terminu jak widać mam jeszcze 5 dni :-) I jak to jest w moim suwaczku mam nadzieje że moje dziecię nie będzie spóźnione na własną imprezę :-)

Pozdrawiam :-)
 
vii - ja coś tam liznęłam temat więc mogę Ci coś doradzić z grubsza. A jak coś to nasze guru chustowe pewnie Ci pomoże :)

Zapomniałam się pochwalić, że nasz Bolo nasikał dzisiaj do woreczka do badania - nalał jak stary - ze 20ml było!
 
Witam się.

Noc minęła spokojnie z dwoma pobudkami o 1 i o 4 i pospałyśmy do 8:) później było trochę gorzej bo mała marudziła ale teraz sobie śpi i ma wszystko w nosku. zaraz pewnie wstanie i będzie chwila tylko dla niej. Póki co uciekam zająć się trochę mieszkaniem.

miłego tym spacerującym i tym nierozpakowanym.
 
hejka!

pisze jednym palcem bo karmie wlasnie.

vii ja jeszcze nie zagojona jestem ale powiem ci, ze od razu po porodzie zauwazylam znacznie wieksza ochote na seks, z reszta maz tez caly czas chodzi napalony a w ciazy pod koniec to nie moglam go namowic na figle, hehe.

katoryba moj maly dzis 1 miesiac konczy! widze, ze ta chusta to fajna sprawa i chyba tez sie zdecyduje. a w jakiej pozycji ty go tam nosisz? swietne podsumowanie pierwszych 3 miesiecy zycia Bolcia:) i wlasnie mialam pytac jak wy usypiacie swoje dzieciaki bo u mnie inaczej niz na lezaca z piersia lub na moich cyckach sie nie da niestety. no i pozniej oczywiscie spanie z mamusia w jednym lozku obowiazkowe:/ czyli cala dobe uwieszony na mnie...

morela ja zawsze karmie z jednej piersi synka, tak samo robie jak sie obudzi i trzeba go przewinac. jest wtedy znacznie spokojnijszy. po kapieli poprostu dojada sobie. ja uwazam, ze dziwne jest nie karmic przed kapiela w ogole, moj maly by sie denerwowal nie potrzebnie.

anulka ja jestm na zacisze zapisana ale tam juz nie przyjmuja. slyszalam, ze na wyszynskiego jest kilka pediatrow i maja dobre opinie ale nie znam nazwisk.
 
ja chciałam moją małą zapisać na fabryczną ale okazało się, że nie przyjmują tj biorą jak jedno z rodziców jest zapisane. To niedaleko mnie i zależy mi na tym. Mój W. wymyślił, że sam sie tam zapisze i małą przy okazji i będzie grało. Niezły kombinator ciekawe czy coś z tego wyjdzie. Dziś też oficjalnie zapisał naszą Beatrycze w urzędzie czyli jest oficjalnie narodzona z papierami:-)
 
reklama
Jejku ja Wam wspolczuje... Moja Hania odlozona do lozka sama zasypia... Bez bujania i takich tam... Nie wyobrazam sobie spac z dzieckiem w lozku... Zwlaszcza teraz z tym moim temperamentem ;) probujcie odkladac dzieci do lozeczka i nawet jak placza wyciagac uspokoic i znowu odlozyc, bo zanim sie obejrzycie bedziecie spaly z 5latkiem i uwiazane do niego 24 godziny na dobe... A to chyba nieciekawa wizja... :/
 
Do góry