reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2010

W sumie ma gazy straszne, strzela z tyłeczka, pręży się i potrafi płakać non stop po kilka godzin. Położne dawały mu czopki i mówiły, że to przez tę kupkę i gazy. Chciałabym aby już tak go nie bolało ;(
A do formy już dochodzimy!:) Biegam po domu ile wlezie, uczymy się siebie i przestaję się bać zostawać sam na sam bez czyjejś pomocy... Ale ciągle mam dołek- taki mały świrek, burza hormonów;-)
 
reklama
Cześc dziewczyny :)
Ogromne gratulacje dla Kuny i synusia:)))) teraz będzie tylko lepiej. . . pierwszy uśmiech szkraba...bezcenne
wcześniej się nie odzywalam bo po powrocie ze szpitala czasu i sił nie było na odpalenie neta - mój synuś jest bradzo wymagający albo jeśc albo nosic na rączkach a spac mu się wogóle nie chce!!!
Co do naszego szpitala ja jestem zadowolona:) chociaż miałam w ostateczności cesarkę to i połozne i lekarze byli w porządku!! Fakt miałam szczęście że akurat dyżur miał mój lekarz prowadzący ciąże i on mi robił cc. oczywiście zaczełam rodzic silami natury doszlam do calkowitego rozwarcia 10 ale przy parciu główka dziecka nie chciaa wejśc w kanal rodny- lekarze pooglądali i stwierdzili że dzidzia jest odwrócona twarzyczką w złą stronę i moze taki poród jeszcze długo potrwac a ze zaczeła mi slabnoc macica i skurcze coraz slabsze zadecydowali o cesarce. zaraz po zaszyciu dali mi synusia do cyca potem go zabrali do mycia i po 4 godzinach mialam go znow przy sobie :)
A synuś ma na imie Jeremi
Pozdrawiam wszystkie mamuśki a oczekującym życzę powodzonka
 
Super kwietnióweczki, że jesteście w domku i coraz lepiej się układa:)

My korzystamy z pogody i innych dostępnych w mieście atrakcji:) W przyszłym tygodniu mój mąż jedzie w delegację, więc też postanowiłyśmy się wyrwać z domu, żeby nie siedzieć same:) szukam właśnie jakiejś przyjaznej kwatery z placem zabaw:)

A Wy macie jakieś plany na majowy weekend? A może już na wakacje?? Chociaż lipcowe brzuszki to pewnie teraz musiałyby już jechać odpocząć:)

Miłego!!!
 
Wiecie może czy krople sabsimplex można stosować od 1 tygodnia życia?? Cały dzień mały się męczy a mi już w uszach szumi od jego darcia się :-)

Po pierwsze- gratuluję synka -niech się zdrowo chowa! :) Te kropelki stosuje się po 1 miesiącu życia dziecka, spróbuj może pić przed karmieniem herbatkę z kopru, podobno działa. powodzenia i ciesz się maleństwem :)

FASOLKA- serdecznie gratuluję i życzę samych radosnych chwil z maluszkiem -piękne imię wybrałaś!

...ależ Wam dziewczyny zazdroszczę że macie już przy sobie swoje szkrabki :) zdrówka dla nich i cierpliwości dla Was :)
 
Kuna :*:*:*:*:*

Ja dawałam Adasiowi kropelki sab simplex od 10 dnia życia po 4-5 kropelek i pomagało na tego typu właśnie wzdęcia. Są Kochana też herbatki od pierwszego tygodnia herbatka ułatwiająca trawienie HIPPa!! I ją też podawaliśmy... Pomagało nam :)
Tak więc polecam!!

Fasollka serdeczne gratulacje!! Ucałuj mocno Jeremiego od ciotki z BB :)
Ranyyy jak się dowiaduje, że ktoś w ciąży, albo urodził, to same łzy do oczu napływają :) Co ze mna? Dalej te hormony czy coś z główką nie tego? ;)

Sylwia, pewnie, bierz Olę i ruszajcie ;)
Co do wakacji :) my jedziemy dopiero w drugiej połowie sierpnia, tak mój Slawek ma urlop :) i może uda nam się na kilka dni wyrwać w góry w maju :) ale to zależy od finansów :) teraz chrzciny, ubezpieczenie auta... Zakup ubrań dla mnie na chrzciny i obronę i Adasia garniturek... :) No i żużel ;D;D;D W końcu ;D
Ojjj chyba nas stać nie będzie ;p

Pogoda boska ;D
Więc zaraz Adas wstanie i idziemy sobie gdzieś :)
A po południu na piwko z koleżankami :) w koncu trzeba żywca odwiedzić ;)

Miłego dnia Kochane!!

Meegii a Ty gdzie sie podziewasz :(
 
Witajcie czwartkowo:)
Fasolka gratulacje!!!
BButterFly a ja Ci zazdroszczę snu:) Nie wiem ,kiedy ja sie wyspie wkońcu:) ]
Kuna spróbuj podac Kasperkowi czopki Viburcol N. Też stosuję ,mała się uspokaja po około kwadransie . Nie ma skutków ubocznych, zalecany przy stanach niepokoju u dzieci i niemowląt ,kolkach, bolesnym ząbkowaniu i wspomagajaco przy infekcjach wirusowych. Podaje sie od pierwszego dnia życia , w opakowaniu jest 12 czopków, płaciłam 28zł. Dzieciom do 6 miesiąca dajemy jeden lub dwa razy dziennie. A i jest dostępny bez recepty.
E_milcia i przed nami chrzciny ,nie wiem jeszcze kiedy ani nawet gdzie parafia nasza. Zresztą mozliwe ze bedą problemy ,tak jak przy chrzcie Miłoszka,bo nie mamy ślubu. Przypomniałam ,ze mam dwa garniturki, musze wystawic na allegro. Dwa, bo przekładalismy chrzciny i z jednego wyrósł.Ostatecznie chrzcilismy gdy miał ponad roczek . Milenkę chciałabym lprzed zimą:) Tyle sukieneczek już się naoglądałam:) a nawet jedną kupiłam a dwie licytuję:)
 
Ostatnia edycja:
My również gratulujemy fasolko synusia:)))
Piękne imię:D

Kuno cieszymy się, że Wy już w domku cali i zdrowi:))

Laura już tylko na butelce:((
Niestety nie udało sie wrócić do cycusia:((( pomimo, że obie chciałyśmy.

Ale pięknie na dworze, to ja lece małą ubierać i jedziemy na spacerek

Pozdrawiamy cieplutko Mamusie i ich Pociechy:)
 
Gdzie się podziałyście? Pusto tak..Może podpowiecie mi gdzie sie wybrać w weekend z dziecmi i dziadkami? Mają przyjechać , wiec co im pokazać w Zielonej? Gdzie serwują super lody , kawke?Zupełnie nie znam miasta poza okolicami dworców narazie. Może jakis festyn miejski sie szykuje?Prosze podpowiedzcie:)
 
Ale pogoda:) +26 w cieniu, nieźle;) właśnie wróciłyśmy ze spaceru, Olka padła i śpi:)

Somiracle - potwierdzam skuteczność doręczania reklam, dzisiaj znalazłam ulotkę Twojej Divy:)

frotka - pod Palmiarnią przez 3 dni majówkowe imprezy, jutro raczej dla dzieci, bo z Majką Jeżowską. Na Dzikiej Ochli otwarcie sezonu i majówka - też jutro. Zazwyczaj pod Amfiteatrem też w tym okresie coś się dzieje.

Na lody nawet fajnie się wybrać połazić na starówkę i zjeść na ławce:) Najlepsze w budce na przeciwko kina Nysa.
Z lodziarni dobre w All Angolo - to jest róg Starego Rynku i Krawieckiej, obejdź ratusz dookoła, stan przed punktem informacji turystycznej i się rozejrzyj, będzie widać:) Pyszne też między pizzerią Giocconda a Rossmannem na deptaku, nie pamiętam nazwy, ale tam będzie trudno usiąść w tyle osób i nie mają ogródka. No i zachwalane San Remo, ale to daleko poza centrum. Nie wiem jak teraz z deserami w Palmiarni i czy klima działa, jeśli tak to i tam można spróbować, koło Palmy fajnie pospacerować i jest plac zabaw. Możecie się wybrać też na lotnisko w Przylepie, jak lubicie to do Skansenu w Ochli, tam zresztą też będzie majówka.

A my chyba do Nowej SOli do Parku Krasnala wyskoczymy:)

Wklejam info o imprezach, może komuś jeszcze sie przyda.

Prezydent Miasta Zielona Góra - Janusz Kubicki, jako jeden z patronów
imprezy, zaprasza wszystkich mieszkańców na Wielką Majówkę czyli Piknik
Rodzinny organizowany w dniach 01-03.05.20010 na parkingu przy
Palmiarni. W programie trzydniowej imprezy zaplanowanych jest wiele
atrakcji. I tak już 1.05. najmłodsi będą mieli okazję wysłuchać koncertu
Majki Jeżowskiej (godz. 17.30), obejrzeć m.in. blok prezentacji zespołów
dziecięcych i młodzieżowych czy pokaz sztuk walki. Głównym punktem
wieczoru będzie koncert Andrzeja Cierniewskiego (godz. 20.00).
02.05 po godzinie 12.00 wielkie konkursowe grillowanie, blok występów
dla dzieci i młodzieży, program kabaretowy w wykonaniu zielonogórskiej
grupy Made in China (godz. 16.00) i wiele innych atrakcji. Gwiazdą
wieczoru będzie Kasia Wilk (koncert o godz. 20.00).
03.05 na mieszkańców czekają przede wszystkim koncerty - od godziny
15.00 na scenie prezentować będą się zespoły wykonujące muzykę w
gatunkach funky, reggae i blues, a gwiazdą wieczoru będzie grupa Indios
Bravos (koncert o godzinie 20.00).
Głównym organizatorem imprezy jest Fabryka Kultury.


-----------
MUZEUM ETNOGRAFICZNE W OCHLI zaprasza 3 maja 2010 roku w godz. 14.00 – 18.30 na „MAJÓWKĘ Z KRAJOBRAZAMI DAWNEJ POLSKIEJ WSI”

W programie:

Godz. 14.00 – Nabożeństwo Majowe obok przydrożnej kapliczki w plenerze skansenu
- rozważania prowadzi ks. prof. Tadeusz Fitych

Godz.14.45 - Ekspozycja w leśniczówce:
-Wernisaż wystawy fotografii autorstwa ks. prof. Tadeusza Fitycha „Boże Młyny”- kapliczki i krzyże przydrożne na pograniczu kudowsko – nachodzkim (Ziemia Kłodzka)
-„U źródeł twórczości Fryderyka Chopina - krajobrazy muzyczne polskiej wsi” - koncert pianistki Katarzyny Wasiak. W repertuarze znajdą się utwory Fryderyka Chopina inspirowane muzyką, tańcami, balladami i pieśniami ludu polskiego. Fragmenty listów Fryderyka Chopina czytać będzie aktorka Małgorzata Wower. Występ „baletnicezk” z Zielonej Górze, które zatańczą: „Walc Cis-mol” op.6 i ‘Mazurka’ op.68 nr 2 Fryderyka Chopina

Do godz.18.30 – Majówkowy piknik w plenerze skansenu
-Polskie pieśni i tańce narodowe zaprezentuje „Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa” z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze
-Zwiedzanie wnętrz zabytkowych chałup
-Rodzinna rekreacja w plenerze skansenu
-Kiermasz rękodzieła ludowego i artystycznego
-Mała gastronomia
-Przejażdżki konną bryczką


Program realizowany wspólnie z Regionalnym Centrum Animacji i Kultury w Zielonej Górze
Impreza dofinansowana przez Urząd Miasta Zielona Góra
Wstęp na imprezę 5 zł.



Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z/s w Ochli
Ul. Muzealna 5
Tel. 068 321 15 91
www.muzeumochla.pl
---------------------
03.05.2010 godz. 14.00
Majówka na Wzgórzach/błonia amfiteatru/
Zielonogórski Ośrodek Kultury


Zapraszamy serdecznie na poniedziałek pełen atrakcji. Majówka na Wzgórzach rozpocznie sie o godz. 14.00. Jedną z wielu atrakcji będzie "Pole walki na żywo" czyli cieszący się coraz wiekszą popularnością Battlefiled Live. Jest to zabawa przypominująca znany juz w Polsce paintball. Różnica polega na tym, że zamiast kulek z farbą, emitowany jest bezpieczny dla zdrowia promień wiązki podczerwonej. Do gry nie potrzeba dodatkowych strojów, ochraniaczy i masek. Od godz. 14.00 będzie można odbyć trening aby potem wziąść udział w turnieju, który rozpocznie sie około godz. 16.00. Kolejną niespodzianką będzie pokaz motocyklistów z grupy BAD SEVEN GREMIUM MC, którzy przyjadą na swoich wspaniałych maszynach z Zielonej Góry i Żar.O godzinie 14.15 zapraszamy wszystkich miłosników Nordic Walking na rozgrzewkę, przed wymarszem na Wzgórza Piastowskie, prowadzoną przez instruktorkę MOSiR Grażynę Wyczałkowską. Godz. 16.30 to Wystawa Psów Nierasowych. Wszyskich właścicieli pupili prosimy o przyjście na błonia Amfiteatru aby zaprezentować umiejętności i wdzięki swoich pociech. Na zwycięzców czekają smaczne nagrody. Jeśli nie mamy jeszcze oznakowanego roweru to zapraszmy do specjalnie przygotowanego punktu przez zielonogórska policję. Można to będzie zrobić tylko i wyłącznie w obecności osoby dorosłej i z dowodem zakupu roweru. Zainteresowani pracą policji bedą mogli również obejrzeć wozy policyjne. W programie zobaczymy również pokaz Ratownictwa Medycznego, występy młodych wokalistów z grup działających w Zielonogórskim Osrodku Kultury. Około godziny 15.30 na scenie pojawi sie zespół S.O.U.L. a zaraz po nim do ciepłej Grecji zabierze nas zespół PIREUS. Zabawy rekreacyjne dla najmłodszych zapewni Grupa SKWAR. Majówka na Wzgórzach potrwa do godz. 18.00.
-----------------------

przypominamy o majówce na zielonogórskiej "Dzikiej Ochli", 1-3 maja, koncert zespołu The Dreams, mini ZOO, pokaz samochodów Mercedes, wypożyczalnia łódek i rowerów wodnych, plac zabaw dla dzieci, gry zręcznościowe i wiele innych atrakcji, na miejscu mozna zaopatrzyc sie w jedzenie i picie


:)


 
reklama
Do góry