reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2010

Dziewczyny, ja nie chcę straszyć ale jeśli teraz narzekacie na takie dolegliwości to pomyślcie jak będziecie się czuły po 30 tc kiedy obwody waszych brzuszków wzrosną grubo powyżej 100cm?:-p

Pocieszeniem niech będzie inf, że myję naczynia codziennie, robię posiłki, noszę pranie i zaiwaniam z porządkami i jeszcze nie umarłam pomimo, że w obwodzie mam 113cm :cool2:

Uf... ale kręgosłup daje o sobie znać:shocked2:

No właśnie, e_milcia, cały dzień zaiwaniałam, w boży dzień! Czemu nikt nigdy mi nie chce pomóc w pracach domowych?? :(

A tak swoją drogą, czy czyjeś maleństwo od czkawki wprawiało w śmieszne wibracje cały brzuch którejś z mamusiek?? Mój mężuś dotykał małego i czuł tę czkawkę mocniej niż nie jednego kopniaka o_O :-)

Spokojnego wieczorku mamusie :-)

Teraz pora na leszka freee i do wyrka :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziękuję za wsparcie zdrowotne, przyda się:) zwłaszcza dzisiaj, bo zostałam już sama z Olką, a to wulkan energii. Niestety dwa dni leżenia pod kocem to za mało, dalej jestem słaniająca się na nogach, a najbardziej przeraża mnie konieczność wyjścia w takim stanie:( ale niestety trzeba, bo psica nie wytrzyma do późnego popołudnia:(
Dobrze, że chociaż mdłości ustały. A przez chorobę nic mi nie smakuje i zmuszam się do kanapki czy płatków.

Kuna - to nieźle Cię wybrzuszyło;) Ja z Olką przed porodem miałam coś około 100:) Na naszym sierpniowym wątku rekordzistka pod 130 miała, ale to był domek bliźniaków.
Chciałabym i tym razem z taką małą piłeczką biegać:) Niby mała, ale w 9 spanie i przewracanie się z boku na bok już było koszmarkiem. Tak więc siły życzę;)
 
Agata najgorsze właśnie są te bóle na dole kręgosłupa :no: dobrze ze dziś trochę ustały, bo sama ciągle w domu jestem i niestety wszystko na mojej głowie na krągło bez przerwy.

e_milcia na razie poprzestałam tylko na bólach kręgosłupa :tak: jeszcze nie puchnę (choć w obwodzie brzucha trochę "spuchłam") ale wszystko przede mną :-D

W ogóle przy pierwszej ciąży to ja nie wiedziałam co to bóle kręgosłupa itp, za to teraz chyba mam to w podwójnej dawce. dobrze że brzuch mam mały, mam nadzieję że będzie taki jak z Mikołajem w ciąży tylko 86 cm :tak: niestety moje biodra się wówczas powiększyły i już nie wróciły do swojej dawnej postaci :szok:

SylwiaZG zdrowiej :tak:
 
Kuna nie strasz nas bo nam zostalo jeszcze 20 tygodni:)
Tylko ze mialam tak samo jak megi w pierwszej ciazy nie wiedzialam co to mdlosci bole jakie kolwiek zle samopoczucia problemy ze snem i w nocy wogole to co teraz mam to masakra. Nie spodziewalam sie myslalam ze tak pieknie bedzie jak wtedy hihi.
Puchnac nie puchne ale te mole na dole sa straszne. Niestety tez musze wszytsko robic caly dzien jestem sama a to obiad sprzatnac zajac sie synkiem itd. Wiec czasami to ja wymiekam. Ale co zrobic jestesmy silnymi kobietkami i damy sobie rade.

A megii najlepeij to maly masaz tam na dole pare minut i bedzie dobrze. mi pomaga jak maz zrobi.

Pozdrawiam i zycze wszystkim kobitkom najlepszego z okazji naszego swieta :-)
 
Agata na ten masaż to ja sobie poczekam długo,hihihi, bo nie wiem kiedy męża teraz zobaczę w domu ;-) szybciej chyba jakiś salon masażu wynajdę ;-)
 
Czesc Mamuski :*

Długo mnie nie było wiec nadrobilam i poczytalam o czym mowa :)
Ja jestem jeszcze we wczesnej fazie,ale moge powiedziec ze na bole krzyza moge sie juz uskarzac :(((

Kuno- ja tak samo jak Ty robie w domu wszystko, tylko w moim przypadku odbieram to tak,ze poki nie widac u mnie brzuszka ( a nie widac jeszcze wcale :(( a chcialabym sie juz moc chwalic :p ) to nikt nie traktuje mnie jak Ciezarna :|... ;)

Co do bolów Pleckow to moge jeszcze tylko napisac tyle,ze czytalam w gazetCH I poradnikach o specjalnych Pasach ktore odciazaja kregoslup ( sa do pasy dla Ciezarnych Kobiet )

Pozdrawiam Mamuski :*:*:*
 
Agata na ten masaż to ja sobie poczekam długo,hihihi, bo nie wiem kiedy męża teraz zobaczę w domu ;-) szybciej chyba jakiś salon masażu wynajdę ;-)

To popros synka uwiez mi oni lepiej robia masaz niz nasi facecie hihi bo sa tacy delikatniejsi moj to ze tak powiem co nie co umie pomasowac ale lepiej to mu drapanie wychodzi hihih
i wiesz co mi tez pomaga ciepla kompiel w wannie troche polezec i jakos tak lepiej mi jest!!
 
Somiracle :) Ostatnio położna wypowiadała się na temat pasów ciążowych i poporodowych!
Mówiła, że ich nie popiera z prostej przyczyny- dużo nie dają, za to gwarantują zanik mięśni w bolesnych obecnie miejscach... Tak więc jeśli ból jest do zniesienia może lepiej odpuścić taki zakup:tak: Oczywiście nie jestem masochistką, w tym wypadku jestem za mniejszym złem:-p
A co do traktowania to zauważyłam jedno, ten kto wie, że jesteś w ciąży choć tego nie widać i traktuje Cię zwyczajnie nie zmieni swego podejścia kiedy urośnie maluch w Tobie. To Ty sama musisz wysłać sygnał pt. "jestem w ciąży, musicie już teraz trochę odmiennie do mnie podchodzić!"- pamiętaj że dbasz nie tylko o siebie ale również o dzidziusia, który bez Twojej opieki sobie nie poradzi!:blink:

SylwiaZG, ja myślałam, że to taka norma ze 110cm ale jak widać... myliłam się:-D

Oczywiście, że nie chcę nikogo straszyć żadnymi bólami kiedy brzuś już będzie większy! Obciążenie na pewno da się jakoś we znaki bo to najzwyczajniej dodatkowe kilogramy, którego możemy się najlepiej przygotować aktywnym stylem życia:tak: Poza tym, ten 'ciężar' kopiąc, miziając nas swoimi maleńkimi szkitkami i wypinający poślady pod żebrami bardziej wprawi nas w rozczulenie niż marudzenie, że boli:-) Za nic w świecie nie oddałabym nikomu tego bólu bo wywołuje go najcudowniejszy skarb, który noszę pod serduchem;-) Tak więc nie bać się!!!:cool2:


Aha, żeby nie było! Wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta!!!:-)
 
To popros synka uwiez mi oni lepiej robia masaz niz nasi facecie hihi bo sa tacy delikatniejsi moj to ze tak powiem co nie co umie pomasowac ale lepiej to mu drapanie wychodzi hihih
i wiesz co mi tez pomaga ciepla kompiel w wannie troche polezec i jakos tak lepiej mi jest!!


Właśnie wyszłam z wanny i trochę pomogło :tak: ale takie drapanie to by mi się przydało :-D ale synek już śpi :-Dhihihi
 
reklama
Do góry