reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2010

reklama
:) megi dziękuję za pozdrowienia:) ;)

ania - dobrze, że chociaż noce spokojne, znam małą dziewczynkę, która nieźle dała rodzicom popalić z ząbkowaniem, u nas odwrotnie, tylko z 2 razy katarek się pojawił podczas przebijania, kilku nawet nie zauważyliśmy - i takiego ząbkowanie Waszym dzieciom i mojej Alicji życzę.

A ja znów mam chyba mleko z drożdżami - mała w tydzień (!) przybrała 350g;) rzeka mleka płynie, czasem 2 wkładki laktacyjne na jedno karmienie potrzebne, już nie wiem jak się ubierać na wyjścia, bo niespodzianka możliwa:)

A wczoraj zaliczyłyśmy pierwsze wyjście w składzie ja i dwie małe laski:) Na klub mam w bibliotece. Spoko było:)

emilka, ania
- widziałam fotki:) booooskie:) a Adaś niezłe tempo ma z nauką nocnikowania, u nas pierwsze kupy były ok 1,5 roku...
 
Ładnie Alicja przybiera ;))
Laura też w pierwszych tygodniach tyle przybierała ;) Czasem nawet więcej ;)
Teraz właśnie Laura ćwiczy wstawanie na nóżki w łóżeczku :D:D A łóżeczko stało sie polem do prób raczkowania i odbijania się na pleckach i bardzo lubi właźić pod przewijak i wyciągać misie :D:D
 
Ania to teraz masz co robić , malutka ciekawa świata pewnie lada moment zacznie się przemieszczać :) oby ząbki wyszły jak najszybciej :))

Sylwia suuuper masz z tym mleczkiem, ja niestety musze dokarmiać w ciagu doby zje może z 90ml modyfikowanego a tak to cyc... moja w tydz przybrała 300g i połozna powiedziała ze ciutke za duzo hmmmm ale generalnie ja z tej połoznej nie jestem zbytnio zadowolona i właściwie czekam tylko jak juz przestanie nas odwiedzać....

a co to za klub mam w bibliotece???

ale brzydka pogoda buuu jak fajnie jest rodzic na wiosne... a ja dwie córcie z wrzesnia mam...

Agrafka trzymam kciuki za szybkie i w miare bezbolesne rozwiązanie :)) bo Ty juz w każdej chwili :))

mi wczoraj minął równy miesiąc jak darłam sie na porodówce :)) kurcze jak się cofne myślami to takie odległe mi sie to wydaje a tu raptem 4 tyg mineły...
 
Ostatnia edycja:
Oj. Nasza niunia ma już 7 miesięcy a mnie się ciągle wydaje, jakbym to wczoraj mówiła mojemu, że mi wody odchodzą :D:D:D
Dziś Laurka przewędrowała boczkiem pół łóżeczka :D:D A teraz odpoczywa po harcach w chodziku ;)
Asiek +- jeszcze 2 tygodnie i się uwolnicie ;) Do nas przychodziła 6 tygodni i z tego co się orientuję to wszędzie tak chodzą ;)
 
Oj. Nasza niunia ma już 7 miesięcy a mnie się ciągle wydaje, jakbym to wczoraj mówiła mojemu, że mi wody odchodzą :D:D:D
Dziś Laurka przewędrowała boczkiem pół łóżeczka :D:D A teraz odpoczywa po harcach w chodziku ;)
Asiek +- jeszcze 2 tygodnie i się uwolnicie ;) Do nas przychodziła 6 tygodni i z tego co się orientuję to wszędzie tak chodzą ;)
suuuuuuuuuuuuper !!!!!!!!!! moja starsza córcia zaczeła sama chodzic jak miała 16miesiecy :(( i to po rehabilitacji, podczas porodu doszło do niedotlenienia i mała miała obniżone napiecie miesniowe teraz juz jest wszystko ok na szczescie... a Twoja córcia widze ze sie swietnie rozwija BRAWO!!!
 
Dziewczyny, czy któraś z was ma pediatrę z aldemedu? Możecie kogoś polecić?

A jeśli nie w aldemed, to kogo polecacie?

Wiem, że mogę sobie zamówić wizytę położnej po porodzie, a lekarz też przyjeżdża do domu, czy my musimy jechać do przychodni na 1 wizytę, jeśli tak, to kiedy?

I ktoś wypisuje receptę na wit. k i d, czy można kupić samemu? No i co z usg bioderek, lekarz daje skierowanie, czy położna przy 1 wizycie? A jak nie na nfz, gdzie robią usg prywatnie? Bo z tymi terminami potem różnie bywa, a usg w aldemedzie to porażka-w ciąży lekarz od usg nic mi nie mówił, tylko dawał wydruk i tyle wiem, co sobie przeczytam na kartce...

Sylwia, jak u nas z pielęgnacją kosmetyczną w szpitalu, pisałaś, że nic nie ma, to jak tak umyć malucha? ;-) Chusteczki nawilżane oczywiście wezmę, ale chodzi mi o twarzyczkę, oczki itd. Radzą przegotowaną wodą (do oczu mam sól fizjologiczną), tylko skąd ja ją wezmę w szpitalu ;-), czy dopiero po powrocie czyściłyście maluchy dokładnie?


Pozdrawiamy w dwupaku.


Że też do dzieci nie ma instrukcji obsługi na metce ;-).
 
:)

agrafa - jesteśmy w Wigorze na Szafrana, ale trudno tam o miejsce, dla Ali wyżebraliśmy, bo Olka tam zapisana. Pediatra do domu przyjeżdża na patronaż ok. 3 tyg. i wypisze od razu recepty na witaminy.
Wcześniej byłyśmy na Zamenhofa i nie byłam zadowolona. Patrz też na zasady i warunki przyjęć dzieci zdrowych i dostępność oraz ceny szczepień. Dla mnie ważne też były godziny przyjęć, bo po macierzyńskim wracam do pracy, a Wigor do 18.
Moja kuzynka w Aldemed Zastal ma dr Iwanowską, a na deptaku chyba Kuna jakąś lekarkę polecała.
Na ten rok na usg bioderek nie ma już miejsc, możesz dzwonić w grudnie na Wyszyńskiego i próbować na styczeń. Prrywatnie pytałam w Aldemedzie - 130 zl, nieznany mi lekarz. A polecono mi dra Ciacha, chyba na Lużyckiej, nie dzwoniłam jeszcze.

Weź sól w ampułkach i waciki i będzie ok, a jak nie ropieją oczka, to nawet nie trzeba na początku. Albo czajnik elektryczny i będziesz miała wodę:) A zegar tyka:) Już niedługo Jagódka będzie z Wami:)

Idę spróbować się ubrać - o 10 ma być kuzynka, a Alę dzisiaj parzy kołyska i jestem w rozsypce i piszę lewą ręką:)
 
Sylwia, podrzuć nr tel do tego Ciacha, bo z tego co się orientuję to usg wypada zrobić między 4, a 6 tyg, a styczeń, to będzie późno, chyba, że to będzie jedyna na świecie ciąża dłuższa niż 42 tyg ;-).

Łożysko mam 3 stopnia i nic się nie dzieje, nawet bóle @ się skończyły...29.10 mam się stawić na ktg do szpitala, a że moja gin ma wtedy dyżur, to może coś będą kombinować z wywoływaniem, bo mi się Jaga zapiera wszystkimi 4. przed wyjściem ;-).
 
reklama
Hej dziewczyny :-) mam prośbę przylatuję na początku listopada do Zielonej ( na stałe mieszkamy w IE) i chcę się spotkać z DOBRYM specjalistą pediatrą wiecie z takim z powołania:tak: moja pani pediatra która leczyła jeszcze starszego synka i była też moim pediatrą jak byłam mała a ostatnio ostro nadszarpnęła moje zaufanie tak samo jak moja ciocia - pediatra która o nowinie że mój synek ma autyzm spytała się a skąd on to wziął??? Także jakbyście mogły mi kogoś polecić byłabym wdzięczna bo chcę aby ogólnie mi posprawdzał dzieciaki ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry