reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2,3 latków zapraszamy na pogaduchy-otwarte:)

reklama
mama iza wreszcie!:-Dzaglądaj częściej;-)
asienka super!
martusia haha skąd ja to znam ja nie pamiętam kiedy sie tak porządnie wyspałam:-D

a my wreszcie kupiliśmy choinke (sztuczna) taka mała dostałam tanio w sklepie wszystko po 4 zł czy jakoś tak ale tam sa wiecie też inne ceny i kupiliśmy za 16 zł!tylko jestem zadowolona bo mała i nawet w miare oczywiście jak Bartuś ja ubierze to będzie piekna;-):-Dma dokładnie 92 cm czyli super jak dla nas
 
Aguska przepraszam i obiecuje poprawe, już nigdy nie zrobie aż tak dłuiej przerwy w pisaniu do Was :)
No ja właśnie poluje jeszcze na choinkę, ale same dożyzny są, w sumie nie pomyślałam żeby zaglądnąć do tych tanich sklepów. Muszę się przejść tam!

Asienka podzielisz się przepisem na te pierniczki? Proszę... :)

Pogońcie mnie błagam, bo się obijam a miałam tyle rzeczy zrobić. Oczywiście robie co nie trzeba :/ Jak idą Wam przygotowania do świąt?
 
Mama Iza jasne, że się podzielę. Przepis mam od koleżanki, więc sprawdzony, ona co roku piecze:)



10 łyżek miodu
10 łyżek cukru
50dkg mąki (3 szklanki)
opakowanie przyprawy do piernika
łyżeczka sody oczyszczonej
50g masła (najlepiej miękkie)
2 jajka

miód podgrzać w garnuszku z przyprawą i odstawić do ostygnięcia. na stolnice wysypać mąkę, wlać ostudzony miód i resztę składników, dokładnie zagnieść i wyrobić ciasto. ciasto wychodzi twardawe. podzielić na kawałki i rozwałkowywać na grubość 0,5 cm. ja robię cieńsze placki bo ciasto rośnie przy pieczeniu. Wyłożyć wykrojone pierniczki na wysmarowaną blaszkę i piec 10 min w 180'C

Jak dobrze wystygną albo na drugi dzień ozdabiam
 
a my ubraliśmy choinke chociaż łatwo nie było:no: bartuś nawet kilka bombek założył jaki przy tym słodki był eh.... ale potem już zaczął głupieć i ciągać łańcuchy turlać bombki:sorry: więc ja dokończyłam ale ogólnie źle nie było:-D
 
Asienka dzięki wielkie za przepis! Smaku mi narobiłaś :D Chyba będę je w piątek robić, bo jak szybciej, to nie wytrwają do świąt :D

Aguska coś mi się wydaje, że Rafał będzie mniej pomocny i pewnie sama będę musiała ją ubierać, no ale najważniejsze, żeby chociaż nie przeszkadzał mi bardziej niż zwykle :D
 
Mama Iza wiesz co, to troszkę późno, chociaż święta na pewno przetrwają, ale pierniczki lubią sobie w puszce lub pudełku poleżeć. U nas sporo zjedzonych, ale i tak z tej porcji mam schowane całe pudełko, całkiem spore. Ja robiłam cienkie i dużo wyszło. smacznego

Choinkę ubierała Ania i tata. Młoda podawała bombki itd, kilka nawet sam powiesiła:cool2:, pokazywała, gdzie mają wisieć. Zabawę mieli super:):)
 
reklama
no mój tak jak wspomniałam kilka powiesił bombek ale tylko na początku bo potem zaczął wariować jak to Bartuś:sorry:
a teraz chodzi kolo tej choinki i próbuje sięgnąć:confused2:
mam nadzieje że do jutra mu przejdzie
 
Do góry