reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy 2,3 latków zapraszamy na pogaduchy-otwarte:)

Dwulatki jedza juz czekolade ale jesli nie maja alergii;-)Moje maja alergie i kupuje Im np paluszki juniorki,biszkopty,cheetosy,chrupki i wszystkie inne ciasteczka dla dzieci,jedza tez jakos gumy rozpuszczalne i lizaki

haha wymieniłaś wszystkie przekąski mojej Juli;-) inne słodycze mogłyby nie istnieć, czekolady nigdy za bardzo nie lubiła i jak się okazało ma na nią najprawdopodobniej alergię:szok:więc pewnie dlatego nie jadła:tak: A cheetosy keczupowe i mamba to jej ulubione łakocie:tak:
Śliwka Węgierka no ja przy Juli też się nie dam rady uczyć w dzień...z językiem to faktycznie, lepiej mieć z nim stały kontakt:tak: Ale ja nie wiem czy się od razu porwę na SUMa...
 
reklama
a ja mam pytanie ile wasze 3latki mają wzrostu? :nerd:
Moja ma 2,5 i mierzy 97-98cm
Witam:-)
Trochę mnie nie było, bo miałam zwariowany tydzień:tak: Mąż na 14 codziennie do pracy, to ja sama z dzieciakami, jeszcze w czwartek wysiadł mi prąd w domu:szok: A że my mieszkamy tak, że światło z latarni nie dociera (a była godzina 18) to ciemno jak w d.... było w domu... Jaśka miałam na rękach, Julę też musiałam wziąć bo się przestraszyła a ja w sumie też bo mi zaraz się przypominają masakryczne sceny z horrorów:-D Ale na szczęście nie wyleciał żaden morderca z szafy a mi się udało po omacku znaleźć świeczki i zapałki;-) Uff i kąpiel przy świecach zaliczyliśmy bo maż dopiero o 22 wrócił:sorry:
A teraz jeszcze w szkole byłam bo studiuje zaocznie, dziś egzamin, jutro egzamin więc zalatana jestem strasznie;-)
Co do mojej Juli to ona bardzo lubi "wydzieranki" - bierzemy stare gazety no i wydzieramy ludzi, zwierzątka, kwiatki itp i przyklejamy na kartkę:tak:
ale akcja z pradem.Juz widez jak moja Laura placze ze jest ciemno.Spi przy lampce:sorry:sama ja tego nauczylam:-DMoj spal przy lkampce jak go poznalam i tak ta lampka zostala
apropos przedszkola to mój mały od września zeszłego roku chodzi do żłobka i na początku było trudno, ale teraz bardzo lubi. jak go zaprowadzam to już tupta w miejscu ze zniecierpliwienia i jak tylko drzwi do sali się otworzą to biegiem leci, nawet się za mną nie obejrzy ;-). no ale on dość wcześnie zaczął przyzwyczajać się do tego, że opiekuje się nim też ktoś inny, a nie tylko ja, wcześniej przez pół roku była opiekunka, a zaczął do żłobka chodzić, kiedy skończył półtora roku. studiuję dziennie i wychowuję Maćka sama, rodzice pracuję, więc jakoś musiałam to zorganizować. wiadomo, że zaczął więcej chorować, ale teraz powoli się uodparnia i bardzo lubi być z dziećmi. my nie mamy problemu ze żłobkiem.

teraz prześladuje nas katar i częste infekcj gardła. lekarz powiedział, że mały ma naturalnie powiększone migdały i przez to często łapie infekcje gardła. teraz srosujemy jakieś kropelki, żeby coś na to poradzić. czy któraś z Was miała taki problem? jest jakiś sposób poza wycięciem migdałów?
mam nadzieje ze u nas z przedszkolem pojdzie latwo i lali tez bedzie czekala kiedy wkocu otworza sie drzwi przedszkola:-)
Wiem ze dzieci wiecej choruja w przedszkolach ale nie mam wyjscia bo corka mowi tylko po Polsku a ze mieszkamy w DE to musi nauczyc sie niemieckiego:sorry: im wczesniej tym lepiej:tak:
dziewczyny wpadłam do was bo chciałabym dowiedzieć się co można kupić dla dwulatki w ramach małego upominku? tj chodzi mi o cos do jedzonka - czekolady przeciez nie zje. Sa jakiej inne slodkosci przeznaczone dla dwulatków???
slodkosci? ja nie jestem zadowolona jak ktos przychodzi ze slodyczami do mojego dziecka:cool:
Lepiej kupic kredki i kolorowanke albo jakas ksiazeczke:tak:
to jest wysoka a ja myślałam że mój synek jest duży bo każdy mi mówi że jest wysoki jak na swój wiek,a ile twoja córeczka mieżyła jak się urodziłą?mój miał 57 cm i ważył 3700.a właśnie mój synek waży 14,5 kg czy to jest normalna waga jak na dziecko w jego wieku?

uwazam ze to dobra waga moja wazy 14,2-14,4kg
Moja urodzila sie 55cm i 4020g
 
to jest wysoka a ja myślałam że mój synek jest duży bo każdy mi mówi że jest wysoki jak na swój wiek,a ile twoja córeczka mieżyła jak się urodziłą?mój miał 57 cm i ważył 3700.a właśnie mój synek waży 14,5 kg czy to jest normalna waga jak na dziecko w jego wieku?

Helenka miała 51 cm i 3,250 kg :tak:

Tutaj sobie sprawdzisz parametry wzrostu i wagi w zależności od wieku :tak:

Siatki Centylowe - sprawdź wagę dziecka - prawidłowy rozwój dziecka
 
Kamilek ma 97cm w styczniu 28 miał drugie urodzinki . przy urodzeniu miał 59cm i 3990g.

łał! to naprawdę spory z niego chłopak, wyrośnie na wysokiego faceta :tak:. mój młody przy urodzeniu miał 50cm i 3020g, teraz waży 12kg i mierzy 85cm, w piątek skończy 2 lata.

magda12345, zobaczysz, jeszcze masz trochę czasu, może akurat warunki będą sprzyjające i uda Ci się kontynuować studia. trzymam kciuki!

anka26,07, to super, że mała już zacznie uczyć się obcego języka, to jej wyjdzie tylko na dobre. ja po studiach chcę wyjechać do Budapesztu i już niedługo mam zamiar zacząć uczyć młodego węgierskiego ;-).

a ja znowu mam zapalenie węzłów chłonnych :szok:. dramat, a młody jest przeziębiony, więc się męczymy razem :-(.
 
haha wymieniłaś wszystkie przekąski mojej Juli;-) inne słodycze mogłyby nie istnieć, czekolady nigdy za bardzo nie lubiła i jak się okazało ma na nią najprawdopodobniej alergię:szok:więc pewnie dlatego nie jadła:tak: A cheetosy keczupowe i mamba to jej ulubione łakocie:tak:
Śliwka Węgierka no ja przy Juli też się nie dam rady uczyć w dzień...z językiem to faktycznie, lepiej mieć z nim stały kontakt:tak: Ale ja nie wiem czy się od razu porwę na SUMa...
Taaa keczupowe to sa najlepsze no i wygladaja jak frytki;-):-)A moje uwielbiaja frytki:tak::tak::tak:
Helenka miała 51 cm i 3,250 kg :tak:

Tutaj sobie sprawdzisz parametry wzrostu i wagi w zależności od wieku :tak:

Siatki Centylowe - sprawdź wagę dziecka - prawidłowy rozwój dziecka
Moje mialy 42 i 43 cm a waga to 1810 i 1950 a Dominik mial 47 cm i wazyl 2660 i na dwa latka tez nie byl wielki bo 82 cm i wazyl 10 kg

A na siatce centylowej dziewczynki sa od urodzenia ponizej 3 centyla


Tez nie lubie jak ktos do mnie przychodzi i przynosi moim dzieciom slodycze
 
Witam:-)
A ja dziś byłam z Julą w przedszkolu:-D:-D Byliśmy na spacerku z moja mamą, a że przechodziłyśmy koło przedszkola to zostawiłam Jasia z mamą i skoczyła z Julką pokazać jej to i owo;-) I tak jej się spodobał słonik na korytarzu że nie chciała wychodzić:-D:-D Poza tym dzieci akurat leżakowały a że Jula nie umie być cicho to nie wchodziłyśmy na salę ale następnym razem wejdę z Julą na chwilę:tak:Już za dwa tygodnie zapisy, ale pójdzie od września. Ech ja chyba bardziej przeżywam to jej przedszkole niż ona;-)
A dzisiaj mój mądry mąż dął Juli pączka z czekoladą i już zauważyłam że jej się wysypka z którą walczymy od miesiąca powiększa:confused2::confused2:
 
Witam:-)
A ja dziś byłam z Julą w przedszkolu:-D:-D Byliśmy na spacerku z moja mamą, a że przechodziłyśmy koło przedszkola to zostawiłam Jasia z mamą i skoczyła z Julką pokazać jej to i owo;-) I tak jej się spodobał słonik na korytarzu że nie chciała wychodzić:-D:-D Poza tym dzieci akurat leżakowały a że Jula nie umie być cicho to nie wchodziłyśmy na salę ale następnym razem wejdę z Julą na chwilę:tak:Już za dwa tygodnie zapisy, ale pójdzie od września. Ech ja chyba bardziej przeżywam to jej przedszkole niż ona;-)
A dzisiaj mój mądry mąż dął Juli pączka z czekoladą i już zauważyłam że jej się wysypka z którą walczymy od miesiąca powiększa:confused2::confused2:

super, świetnie, że jej się podoba, to na pewno był dobry pomysł, żeby ja tam zabrać. nie będzie się tak obawiała, bo przedszkole nie będzie już takie nieznane dla niej.
 
U mnie przedszkola urządzają w sierpniu specjalne dni dla rodziców z dziećmi :tak: Najpierw się przychodzi i bawi z dzieckiem, a potem się dziecko zostawia samo stopniowo :tak:
 
Witam dziewczyny
Mam troche nadrabiania. Widzę, że weszłyście na temat przedszkola. Moja Klaudia nie chce do przedszkola chodzić, zaczęłyśmy w zeszłym roku jak skończyła 3 lata i też na początku siedziałam tam z nią i potem zostawiałam ale to była tragedia. Płakała w przedszkolu, jak wracała do domu to była okropna jakby odreagowywała ten stres z przedszkola i na razie siedzi w domu. Spróbuje ją znowu zawozić na wiosnę. A jak Wy radziłyście sobie z rozstawaniem?
 
reklama
Moja niuska nie chodzi jeszcze do przedszkola. Wiem tylko, ze rodzice ze mną mieli straszny problem, bo nie chciałam chodzić, zobaczymy jak to będzie :eek:

Na razie w ramch przygotowań czytamy książeczkę " Zuzia idzie do przedszkola "
 
Do góry