reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki ze Śląska,odezwijcie się!!!

czy darzymy lekarzy zaufaniem????


  • Wszystkich głosujących
    285
witam kochane!!!!!!!

Ale naklikałyście :szok: nawet nie mam mozliwości nadrobić:tak:
Ja tylko sie melduje że żyje -mokkate:-D - bo Kuba właśnie usnął a ja szybko szykuje sie do spacerku jak tylko sie obudzi zje i myk na dwór:-D więc fotki i relacja z ROCZKU wieczorem:-D powiem jedno zabawa udana, Kuba w kościele pokazał klase aż nas duma rozpierała:laugh2:

Czyli do wieczorka i milego dzionka:laugh2:
 
reklama
Dziewczyny wszystko wraca do normy, Karolcia jest znowu radosna i broi :-D a przed chwilą zjadła kaszkę, nie tak dużo jak zwykle ale zawsze coś :tak:

Dziękuję jeszcze raz rady, również Justynce za pogaduchy wczoraj na bb:tak: Mam nadzieję że ta gorączka nie wróci, ale i tak zadzwonię jeszcze do lekarki i zobaczę co powie.

Czarnulka spóźnione życzonka imieninowe!!! Wszystkiego Najlepszego!!! Fajnie że imprezka udana i dostałaś fajne prezenty!!! A dla Wikusi duzo zdrówka!!! Dzięki za komplementy pod adresem mojej malutkiej :tak:

Mokkate nie wiem jak z tym sikaniem powinno wygląć, Karolinka czasami ma dość pełnego pampersa a czasami prawie pustego.

Kubusiowa fajnie ze się odezwałaś :tak: Super ze imprezka udana, czekamy na relację:-)

Karolinna jak będziesz rozmawiać z mmm to podziękuj jej za pozdrowionka i również ją pozdrów ode mnie i od Karolci:-)
 
Czarnulka :happy: :happy: :happy:

Niestety znowu zaczęła jej rosnąć przed chwilą miała 37.5 a teraz śpi, dodzwoniłam się do przychodni, lekarka powiedziała że mam jej ją zbijać nurofenem i obserwować, trudno powiedzieć z czego gorączka, może to być trzydniówka albo od ząbków. Ale dziwne jest to że jeszcze nie zrobiła dziś kupki i praktycznie od kąd ma gorączkę to kupki nie było.
 
Iza-nie denerwuj się kupką. Podczas gorączki ogranizm traci dużo wody i jest osłabiony. Karolinka może miec też mniejszy apetyt. Spadnie gorączka, to wszystko wróci do normy.
Możesz jej też robić chłodne (nie zimne!!!) okłady na główkę, kark i przód podudzi-pod kolankami. To pomaga, gdy temperatura znacznie sie podwyższa. Dobrze też trobi chłodna kąpiel (ale nie zimna!!!). Temperatura wody powinna być tylko troche chłodniejsza niz zwykle, bo może dojść do wstrząsu. Pamietam, że taka kąpiel pomogła mi zbić bardzo szybko rosnącą temperaturę u Darii i Martynki. Wszystko będzie dobrze!!!!:happy:

Czarnulka - dużo zdrówka dla Emi.
 
.I jestem znów.

.Przyrządziłam dziś na obiad potrawkę z królika,mam też już zrobioną surówkę,tylko ziemniaki wrzucę na ogień jak będzie miał przyjść Piotruś:-).

.Nie wiecie czy wszystkie nocniki są standardowych rozmiarów??? Bo Lence prawie cała pupcia wpada do środka:zawstydzona/y: i potem widzę jak ma odciśnięte ślady na udach po tym plastiku:wściekła/y:.Chyba uszyję futerał z jakiegoś futerka:-p.

.sandros a przechodziła Sonia ten okres z pytaniem "co to "? bo Lenka gdzieś od miesiąca to na zmianę tylko "daj to" i "co to":-),na razie na pytania "co to " zadowala się moją krótką odpowiedzią więc oddycham z ulgą bo czasem sama nie wiem jak coś tam wytłumaczyć:rofl2::happy2:.

.justynka ale mi do ciebie nie pasuje smutna minka:-(.Może to cię wprawi w dobry humor :
ggilikeyou0em.gif
:tak:.

.czarnulka świetnie że się dobrze bawiliście na twoich imieninkach ,chodź dla mnie,rodzonej ślązaczce ,to dziwne żeby obchodzić imieniny :rofl:no ale ty jesteś ślązaczką nabytą;-).

.iza może nie ma kupki bo mniej pije,więcej wypoci płyny niż one dotrą aż tak "daleko";-).W sumie to nie wiem czy jest jakieś schorzenie przez które dzieci nie robią kupek :confused: raczej to chodzi o oddawanie moczu.

.mokkate i jak humor Darii:confused:.

.kubusiowa extra że zajrzałaś:-D.

.Lecę pobuszować na necie.
 
Karolinka zrobila niedawno kupkę więc wszystko ok. temperaturka jej pomału wzrasta więc za jakiś czas znowu nurofen pójdzie w użycie.

Mokkate zastanawiałam się nad tymi okładami, czytałam też że dobrze jest posmarować ciałko spirytusem i poczekać aż odparuje. Jak będzie wyższa temperaturka to zrobię jej okłady.
 
.iza tylko zanim byś posmarowała ciałko Karolci spirytusem to chociaż wysmaruj ją wcześniej grubą warstwą kremu,np.nivea bo inaczej poparzy jej skórę ten spirytus.Chociaż skóra dziecka wydaje mi się za delikatna na spirytus:no:.Ja osobiście bałam się zrobić Lence kąpiel na zbicie temp. bo bałam się właśnie tego szoku termicznego,trzeba mieć bardzo dobry termometr i wiedzieć jaka dokładnie musi być różnica w temp.wody a ciała.A okłady robiłam tak jak pisze mokkate.
 
Hej dziewczyny ale naklikałyście;-) . My już po spacerku ale zmarzłam a mały jeszze śpi w wózku:laugh2: . Postawiłam udka i na obiadek będą udka z ziemniaczkami ale mąż zje wieczorem bo teraz jest w pracy na drugiej zmianie. Co do spania Kamilka to znów ladnie przespał ale jak obudził się o 1 w nocy i go nakarmilam to znów miałam problem z polozeniem go do łóżeczka bo się w tym momencie budził próbowalam kilka razy więc zrezygnowana go zostawiłam i płakał ale mąż go dał na brzuszek i cisza zasnął i spał na brzuszku do 6 :szok: :szok: :szok: W nocy sprawdzałam 2 razy jak ma główkę ułożoną i faktycznie ładnie sobie ją układa:-) Ale dziewczyny niewiem co mam zrobić nie chcę jemu zaszkodzic. Niewiem czy mam dzwonić do lekarki i zapytać ją czy tak może spać:confused: :confused: :confused:

Kubusiowa - dobrze, ze się odezwałaś :-) Czekamy na relacje i zdjątka :laugh2: :laugh2: :laugh2:

Iza - Kamilke miał już raz gorączkę po drugiej szczepionce skojarzonej też byłam przerażona bo niewiedziałam co robić ale jak miał pow. 38 stopni to dałam mu Paracetamol w czopku i mu tak się zbiła ;-)

Czarnulka - spóżnione ale szczere zyczenia imieninowe :-D Szkoda, ze tak szybko ci zanikł pokarm w piersiach ja narazie cały czas go karmię piersia i sama się dziwię skąd mam tyle pokarmu. Za niedługo będę mu podawać jabluszko i coś co mi podpowie lekarka bo jak wiadomo przy karmieniu piersią nie jest tak jak przy sztucznym.

Justyna - lepszy już masz humor :baffled:

Dziewczyny czy jutro znów spotkanko na czacie o godz.20.00

Mam nadzieję, ze będę mogła być bo ostatnio mały dość pożno zasypia koło 21-22
 
reklama
Witam,

Karolina Sonia jak juz pisalam malo mowi, a juz w ogole o nic nie pyta. Sama wszystko nazywa, czasem w formie pytajacej np. pan/pani?
Sonia ma jednak kolege Konrada starszy od niej o rok i on pytal "co to" dlugo pytal, ja wymiekalam, a widzialam sie z nim ok 3 godzin na placu zabaw:baffled:

Basia mysle, ze nie ma co panikowac, skoro przeklada sobie glowke, spi spokojnie, to moze niech sobie tak spi, jak lubi.

Uciekam po Sonie i ide spac. Dzis zaczynam prace:eek:

Pozdrawiam,
 
Do góry