reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Moja seria też już dzisiaj zrobiona. Dołączam do tego jeszcze 50 pajacyków, bo lubię skakać :happy2:
Saskiana - super pomysł z tymi wirtualnymi ćwiczeniami. Możne nas leniuszków trochę to zmobilizuje i nie będziemy wymigać się, że przy dziecku tyle pracy :cool2:
W końcu to nie zajmuje zbyt wiele czasu :-)

JA teraz uciekam , bo czeka mnie sprzątanie. Mam przez weekend gości, więc i szykowania sałatek i obiadów będę miała sporo.
Buziole :rofl:

aaa i mój eM to też pedant. Ładniej ma poukładane w szafkach niż ja..
Baterie przy zlewie i wannie czyści codziennie żeby żadnej kropeczki nie było. Na lustrze też. A jak zostawie miarkę z proszkiem czy cokolwiek innego co już nie jest potrzebne to robi na mnie oczy :szok: po co jeszcze tu stoi... no i też ma manie stawiania równo wszystkiego..ciapy..obróz itp.. Podobno to jest nawet jakaś choroba...natręctwa czy coś takiego. Czasami jest to męczące i jak mnie wkurzy to mówie mu , że powinien się leczyć hehe :cool2:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sagapo miejmy nadzieję że to jednak nie rozkręci się za mocno. Eh taka pora nastała że choroby szaleją.
Gosiaa ja 5 razy wstawałam do małego bo popłakuje w nocy. Mąż w pracy ma oczy na zapałki ;-)
Może znacie jakieś czopki (Viburcol nie działa) na bolesne ząbkowanie? Lub cokolwiek co może mu i nam ulżyć. Bo to już ze 2 tygodnie trwa...
Ja też wezmę się zaraz za te ćwiczenia bo od rana złe wiadomości i mój brat miał poważną stłuczkę samochodową. Babka w niego wjechała...
 
Ostatnia edycja:
Carolaine moja kuzynka podawała jeszcze Nurofen w zawiesinie i wiem że to pomagało.

Ja mam inne pytanko odnośnie ząbków.czy je myjecie i czym? Ja narazie przecieram gazikiem ale juz czytałąm żeby jakąś szczoteczkę kupić.....???

Mój mały dzis rano zrobił mi niespodziankę ,obudziły mnie wpatrzone we mnie niebieskie ślepia z pomiędzy szczebelków a potem usłyszałam" ma ma " może i to przypadkiem ale serce mnie ścisnęło:-)
 
Sagapago gorzej jakby było na odwrót..ja np. czasem się wkurzam na M Pedanta bo on np. nie zje obiadu jak nie pozmywa tego co w zlewie po gotowaniu zostało :dry:

staram sie zmywać w czasie gotowania bo później mam tylko talerze i jest git ale wiecie czasem to to nie wyjdzie:sorry2: i ten prosto z pracy za zmywanie się bierze i bron bosze nie ma do mnie żadnych wyrzutów jakby co...

taki juz jest a jego brat średni jest najgorszy..przestawisz mu figurke to on ja musi poprawic...;) ale to wszystko mama z tata im wpoili..tacy ludzie ..najpierw obowiązki, potem przyjemności i im to w krew weszło...

i jasne ze dom jest do mieszkania..wiec ja chce mieszkac godnie w tym swoim domu a nie codzien wąchac czyjes skarpetki..no soryyy

Michalka zapewne ty najwiecej w domu siedzisz wiec do masz więcej do gadania:tak:

Nikamo ja kiedys cwiczylam miesiac..mogłabym dłuzej tyle ze wyjazd do PL aa no i brzuszek extra po tym...dla mnie to sa najlepsze czwiczenia...
co do farmerama czy ja tez moge sie na sasiada wprosic hehe jedej sasiad mi sie obija i za 5 dni bede mogła go wywalic dopiero wrr (wazka85) jesli nie to sie nie obraże jakby co;-)

Lawina super mieliscie zabawę...a gospodarz najlepszy hihi

ja mam nadzieje ze mala mi sie nie przestawi z tym spaniem po powrocie..dzis znow 10h ciagiem spała:-)
Saskiana tak mamy swój dom...mój mlodszy brat dostal dom po rodzicach a My zdecydowalismy z M ze chcemy sie dobudowac i dostalam od rodziców czesc tego domu(czyli najwiekszy pokoj gora i dół):-D mama chciala abysmy wybudowali sie na wsi bo puste gospodarsto mamy ale za nic w swiecie nie chce mieszkac na wsi gdzie tu mam bary blisko.zalew ..lasek no i basen za 2 lata ma byc:-D

tutaj ta wieksza czesc dobudowana i jak wróce i wsio porobimy to sie pochwalę:blink:

DSC01134.jpg

wyglądowo nie jak te z projektów ale grunt ze jest:-)

Olena gratuluje Jasiowi zabków...:-):-)

aa wlasnie..Amela wczoraj powiedziała taty..czesto tez te te te powtarza ..Nikamo jeszcze troszke i bedzie mama i tata hihi ciekawe co pierwsze bedzie:)
 
Ostatnia edycja:
Ufff..doczytałam Was.tempo zabójcze. I pewnie zanim skończę posta to młody się obudzi :)

My powoli wychodzimy z naszego przeziębienia..osłuchowo dzieci czyste, katarek nam schodzi więc kaszlemy ale juz od paru dni bez temperaturki, samopoczucie ok i apetyt też więc oby to już się nie powtórzyło zbyt szybko bo ja nie wydole. Przeszło na mnie więc kuruję i gardło i nos, ale co tam..ja sobie nos wydmucham a z dziećmi to gorzej. Choć jak już kiedyś pisałam polecam ten Katarek!

Co do gier - ja kiedyś też namiętnie w Sims grałam, teraz mam Wii więc ćwiczę boks i golfa i frajda jest bo moja córcia jest już prawie mistrzem. Ja niestety uzależniona jestem od seriali - wracają moje Desperate housewives, greys anatomy, house, brothers and sisters, true blood i jeszcze dexter :) więc wieczory mam zajęte :):):)

Co do skarpetek - polecam system sprawdzony - zbieram skarpetki/lub inne ubrania które przeszkadzają i kładę je albo na poduszkę do spania albo na komputer - tam ich na pewno Wasz eM nie przeoczy i sprzątnie, hihi

A6W - koszmar jakiś jak próbowałam 4 lata temu - wytrzymałam tylko tydzień, ale teraz muszę się też jakoś zmobilizować bo przybyło mi 2 kg od miesiąca a mam jeszcze 8 kg z poprzedniej ciąży które chcę zrzucić. Tylko czy po cc można to ćwiczyć?

jak czytam ile Wasze pociechy jedzą to ejstem w szoku. Mojemu tylko cyc smakuje :( słoiczki to zjada jednorazowo może 4 łyżeczki, kaszki może z 7 łyżeczek, herbatkę trochę pomemła i to by było na tyle. Jak Wy to robicie? keidy karmicie tzn w jakich godzinach i czy dajecie mleczko przed lub po jedzeniu stałym? albo czy karmicie dalej pomimo tego że dziecko wypluwa albo kręci głową?
 
Qasandraa chyba do pol roku nie mozna brzuszków robić. Nikamo miala tez cc i juz cwiczy :) no dla pewnosci zawsze mozesz przy okazji sie lekarza zapytac.
Co do skarpetek to poduszka odpada bo te skarpetki niezbyt ladnie pachna po calm dniu :/ prawde mowiac zdycham keidy sa na wierzchu i otwieram okno :D
A co jedzonka to Artur je o 6 butelke (ostatnio troszke dosypuje kleiku ryzowego do kazdego mlecznego posilku jedynie na kolacje robie taka fajna kaszke), potem ok 11 kolejna, 14 zupka + sok, 17 deserek +sok albo herbatka, 19:30 kaszka.
Z poczatku nie chcial jesc obiadkow i plul strasznie, a teraz mam wrazenie ze czeka az zje cos innego niz mleczko :) chyba w przyszlym tygodniu sprobuje podac jakis biszkopcik rozmoczony z mleczkiem :p najbardziej odobaja mi sie te minki u dzieci jak nie wiedza co maja zrobic z nowym jedzeniem :D

Dziewczyny mam pytanie odnosnie antykoncepcji. Stosuje ktos spiralke juz?? albo tabletki?? kurcze bo ja nie wiem co lepsze albo ewentualnie co jeszcze... nigdy tego nie uzywalam a poki co nie chcemy drugiej dzidzi bo musze studia skonczyc w koncu :( do spiralki sceptycznie podchodze ale tabletek z drugiej strony sie boje :( a gumki odpadaja :/ no i jeszcze sa jakies plastry ale nie wiem jak to z tym jest (ale znowu hormony)

Wazka fajny domek :) ale te balustrady koniecznie szybko zrobcie bo strach patrzec :D
a tak apropo balustrad to za Olkuszem jak sie jedzie w kierunku Ojcowa jest sliczna trasa i pelno domków jednorodzinnych. Wszystko pieknie ladnie ale ponad polowa z nich nie ma balustrad na balkonach!! ja nie wiem jak tak mozna.. ja bym w zyciu nie wyszla na balkon :p
 
Ostatnia edycja:
Nikamo my mamy taką silikonową szczoteczkę nakładaną na palec i pastę bez fluoru dla dzieci po 4 mż
Caroline może spróbuj nurofen w czopkach, lekarz zalecił mi w razie ostrego ząbkowania
Olena oglądałam ten film, jest świetny
Saqgapo dużo zdrówka dla córci, oby to nie było jednak żadne choróbsko
Qassandra nie martw się, moja mimo, że na mm nie ma ochoty jeść już nawet z owocami jest problem:no: większość jedzonka wyrzucam do kosza ale nie poddaje się :tak: staram się nie zniechęcać małej i podchodzić do tego spokojnie ale czasem już mam ochotę udusić tą moją kruszynę, zaciska usta, kręci głową albo udaje, że się dławi:no: ehh oby nam niejadek tylko nie wyrósł
Izabell niestety skutki znieczulenia mam do dziś, raczej drugi raz się na to nie zdecyduję, czasem czuję się jak inwalidka:-(
Wazka jeżeli m już mi bardzo da w kość z bałaganem to odwdzięczam mu się, on ma bzika na punkcie czystego samochodu:-D więc ja jako wredna żona zostawiam swoje ciuchy, małej zabawki, rachunki, torby...ehh zemsta jest słodka;-)
Savanna na razie staramy się o drugiego bobaska ale pózniej zakładam spiralę Na wszelkie hormony już nigdy się nie zdecyduję, mam straszne bóle głowy po nich i w pamiątce po plastrach zostały mi migreny i popękane naczynka na nogach
 
Ostatnia edycja:
Ja mam inne pytanko odnośnie ząbków.czy je myjecie i czym? Ja narazie przecieram gazikiem ale juz czytałąm żeby jakąś szczoteczkę kupić.....???
Nikamo ja myję Marcie ząbki szczoteczką silikonową zakładaną na palec.
A tak sobie nieudolnie siedzę
Właśnie zobaczyłam na zdjęciu jak Marcie te włosy wchodzą do oczu :szok: dziś bezwzględnie kupujemy spineczki ... wczoraj w jednym sklepie była jedna, a ja chciałam dwie do pary więc nie kupiłam :confused:P1090283-1.jpg
 
Ostatnia edycja:
Nikamo, Michałka dzięki za odp odnośnie leków. Coś trzeba wypróbować bo ile jeszcze wyrobie bez spania? A wiadomo nerwy już w strzępach. Mój odkąd ząbkuje nie chce mleka. Je w większości stałe pokarmy a nocy tylko na mleko udaje mi się go przekonać.
Ciekawe ile dni wytrzymam z tymi ćwiczeniami bo pierwsze to łatwizna :-D
Ważka ważne że na swoim będziecie :-)
Nikamo ja mam zamiar kupić właśnie taką szczoteczkę.
http://allegro.pl/nuby-szczoteczka-na-palec-pierwsza-etui-i1226204485.html

A i wyczytałam że jakiś smoczek z firmy nuby jest dobry na ząbkowanie.
Chyba chodzi o coś takiego:
http://allegro.pl/gryzak-z-zelem-chlodzacym-smoczek-nuby-467-i1240904519.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry