reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z WROCŁAWIA i okolic.

reklama
Dziewczynki, mam takie pytanie ponieważ zbliża się nam 6 miesiąc i czas na wprowadzenie glutenu, udało mi się zakupić kaszkę glutenową bezmleczną bo Zuzia ma podejrzenie alergii na krowie mleko, jesteśmy na piersi i bebilon pepti. Mam pytanie jak zaczynałyście wprowadzać gluten, po pół łyżeczki codziennie? Na kaszy manny zwykłej czy takiej dla dzieci? Na tej dziecięcej wychodzi na to że będę musiała wylewać bo przepis jak na butle. Mam jeszcze pytanie jak z wprowadzaniem kleiku ryżowego czy kukurydzianego czy początkowo też w takich malutkich ilościach?

Pozdrawiam!!!
 
Dziewczynki, mam takie pytanie ponieważ zbliża się nam 6 miesiąc i czas na wprowadzenie glutenu, udało mi się zakupić kaszkę glutenową bezmleczną bo Zuzia ma podejrzenie alergii na krowie mleko, jesteśmy na piersi i bebilon pepti. Mam pytanie jak zaczynałyście wprowadzać gluten, po pół łyżeczki codziennie? Na kaszy manny zwykłej czy takiej dla dzieci? Na tej dziecięcej wychodzi na to że będę musiała wylewać bo przepis jak na butle. Mam jeszcze pytanie jak z wprowadzaniem kleiku ryżowego czy kukurydzianego czy początkowo też w takich malutkich ilościach?

Pozdrawiam!!!

Ja u swojej dodawałam mleka miarkami np jak było 7 miarek mleka i 210 wody to zaczynałam 6 miarek mleka +jedna kaszki z glutenem i tak z dnia na dzień wszystko rozpoznasz po kupkach:)
Ja zwykłej manny nie daje bo uwazam ze to napychanie dziecka bez większych wartości odzywczych...i jestm jakoś anty do zwykłej manny nastawiona!
 
Agnieszka ja jakos nie trzymalam sie specjalnie diet dla dzieciaczkow :sorry2: i tak moja Mala jak miala pol roku to jadla skorki od chleba, chrupki kukurydziane ( i to niekoniecznie te bezglutenowe) a nawet truskawki, arbuza (ktorym wtedy sie zachwycala :-D) a nawet ogorka malosolnego ciumkała :-)
i do mleka dodawalam tez troche tej kaszki manny Nestle kaszka mleczna manna 250g - Sklep internetowy zwyklej manny nigdy nie uzywalam, kleikow tez nie.
 
Dziękuję dziewczynki!!!

Kupiłam Nestle manne bezmleczną , musiałąm zamówić na allegro bo w naszych sklepach ciężko z kaszkami bezmlecznymi, a mamy podejrzenie alergii na krowie białka.

zdziałać:-) + Odpowiedz Strona 675 z 675 Pierwszy ... 655665670674675 6 741. do 6 743. z 6743


vbseo_likes_heart.png
111Podziękowań
[h=1]Temat: Mamusie z WROCŁAWIA i okolic.[/h]




  • Wczoraj, 21:17 #6741
    Agnieszka@
    user-online.png

    Początkująca(y)
    blue_rank_1.gif
    Zarejestrowany12-2011SkądWrocławPostów6

    [h=2]
    icon1.png
    Odp: Mamusie z WROCŁAWIA i okolic.[/h]
    Dziewczynki, mam takie pytanie ponieważ zbliża się nam 6 miesiąc i czas na wprowadzenie glutenu, udało mi się zakupić kaszkę glutenową bezmleczną bo Zuzia ma podejrzenie alergii na krowie mleko, jesteśmy na piersi i bebilon pepti. Mam pytanie jak zaczynałyście wprowadzać gluten, po pół łyżeczki codziennie? Na kaszy manny zwykłej czy takiej dla dzieci? Na tej dziecięcej wychodzi na to że będę musiała wylewać bo przepis jak na butle. Mam jeszcze pytanie jak z wprowadzaniem kleiku ryżowego czy kukurydzianego czy początkowo też w takich malutkich ilościach?

    Pozdrawiam!!!

    lenaDTR a jak długo dawałaś do kaszki po łyżeczce po jaki czasie zwiększyłaś dawki?


    zuza-anna pozazdrościć że córeczka tak pięknie akceptowała każdy nowy produkt, u nas długo Zuzankę męczyły gazy i do tej pory jak zjem coś co dziecku nie przypasuje to męczą ją nocne wzdęcia i gazy dlatego musimy uważać






 
My wprowadziliśmy gluten dopiero w 11 miesiącu, bo Patryk alergik (miał również alergię na nabiał) i nie chciałam dodatkowo obciążać glutenem. Nie musisz podawać kaszki...możesz podać biszkopta, kawałek chlebka...jeśli podajesz obiadki słoiczkowi to tam też są specjalnie dostosowane dawki glutenu dla "początkujących".


A tak poza tematem...Po ponad dwóch latach przerwy wracam do pracy...ogarnia mnie coraz większy stres. Co prawda póki co tylko na popołudnia i na 1/2 etatu...ale jak to będzie nie układać swojego Skarbka do snu? Jak pomyślę o rozłące to już tęsknie. Fajnie jest być z dzieckiem,ale im dłużej to trwa to tym ciężej się odseparować.
 
Agnieszka ja chyba podałam w ciagu trzech dni juz nawet nie pamietam:(
I nie podawaj na noc najlepiej z samego rana i obserwuj!
 
witam, bierzemy udział z córcią w konkursie, baaardzo gorąco zapraszam do obejrzenia naszego zdjęcia i zagłosowania, można oddawać głosy każdego dnia :)
Martynka i Basia :) - Zdjęcie - *-spam-*
szaleńczo zapraszam i z góry serdecznie dziekuję!
a wiesz ze to jest spam bo się tutaj nie udzielasz!tylko zaśmiecasz wątek!
 
hej dziewczyny!!!!
byliśmy u urologa - chirurga, na stulejkę mamy na razie maść a na nasze sikanie nocne tabletki pod język i bierzemy dopiero 5 tabletkę na noc dzisiaj , a od 2 nocy nie ma ani kropli siku :tak::-), dostaliśmy na próbę 10 tabl. od panan doktora bo nie wiedzieliśmy czy będzie działać , a leki sa bardzo drogie , ale działa więc w poniedziałek do apteki i wykupujemy a kuracja trwa 3 miesiące

pozdrawiam i piszcie co tam u Was
 
reklama
hej dziewczyny!!!!
byliśmy u urologa - chirurga, na stulejkę mamy na razie maść a na nasze sikanie nocne tabletki pod język i bierzemy dopiero 5 tabletkę na noc dzisiaj , a od 2 nocy nie ma ani kropli siku :tak::-), dostaliśmy na próbę 10 tabl. od panan doktora bo nie wiedzieliśmy czy będzie działać , a leki sa bardzo drogie , ale działa więc w poniedziałek do apteki i wykupujemy a kuracja trwa 3 miesiące

pozdrawiam i piszcie co tam u Was

to super ze sie u Was poprawiło:)oby tak dalej!
 
Do góry