reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Peterborough

reklama
Siema dziewczynki!!!!
już mniej czasu dla siebie mam:)wiecie jak to jest:)Ukochana nasza przyszła na świat 22.08.2011 o godz 9.53.Urodzila sie taka drobniutka,ważyła 2360 i ok.45-46 cm,ale już nadrabia mała Oliwcia:)Nie miała miejsca w brzuszku,główke jej miałam po prawej stronie,pod piersią a nóżki w dole.Najważniejsze,że zdrowa........nawet płakać sie nauczyła płakać i po miesiącu prawie zaczeła w końcu cyca ssać,była taka malutka,że nie potrafiła sama ssać.Do tej pory musiałam odciągać pokarm.Najważniejsze,że jest już z nami:)
 
Basienka- Oliwia Piekna Ksiezniczka!!!!!!!!!! Bardzo mocno gratuluje i zycze powodzenia!!!! dawaj nam czesciej znac jak z mala:))
 
moje drogie Mamuśki,
pytanie mi się nasówa już kilka ładnych tygodni a nigdzie nie potrafię na nie odpowiedzi znaleść może wy wiecie-jak tutaj wygląda sprawa ze szczepieniami na rotawirusy i pneumokoki????? w PL o tym trąbią naokrągło a tutaj cicho. Jedyne co znalazłam na forach to jeden wpis że babeczka szczepiła i owszem ale za 70f od dawki a dawki są 2, a drugi wpis że za darmo.czas mi się kończy powoli bo Młody ma 5miesięcy.Wiecie coś?
 
Filipowamama- Pracowalam w przychodni( wsumie jestem na maciezynskim tylko:)) i z tego co wiem to daja wszystkim dziecia razem z reszta szczepionek, a szczepienia tu sa za darmo wiec nie sadze zeby gdziekolwiek trzebabylo placic. Jak masz dla malego "czerwona ksiazke" to tam jest rozpiska wszystkich podawanych szczepien na str.11, wiec w 8 tyg jest na pneumokioki, w 16 tyg. zycia tez, i w wieku 13 miesiecy ostatnia dawka!!!! Mam nadzieje ze troszke pomoglam..... Jak sa jeszcze jakies pytania to moze uda mi sie jakos pomoc....Pozdrawiam!!!!!!!!!!!
 
Ma_dzi_ulka ano z Gliwic jestem ;) gdzie w P'boro mieszkasz jeśli mogę zapytać?
kurcze i kolejne sprzeczne informacje...i bądz tu mądry człowieku, piszą że na rotawirusy trzeba uprosić o zamówienie na szczepionkę 'ROTARIX' u pielęgniarki która szczepi dzieciaczka i dają 2 dawki po 70f jedna... to że na pneumokoki jest to wiem ale czy to to samo i czy wystarczy na te całe rotawirusy? :/ poza tym ciekawi mnie jak się doprosić o szczepienie na gruźlicę? jedną podpowiedź miałam żeby powiedzieć że ktoś w Pl z rodziny był chory i się na urlop jedzie i wtedy mają podstawę do szczepienia i na nie kierują bo poza tym to nie szczepią bo w UK nie ma zachorowań na tę chorobę??!!
 
filipowamama- Ja mieszkam na werrington-ie:)) a ty?? Co do gruzlicy to nie bardzo jestem poinformowana bo jesli nie trzeba to nie bede szczepic dzieiakow. Moja mala ma juz prawie 4 lata i sadze ze tutejsze szczepienia sa wystarczajace. A jesli chodzi o te dodatkowe szczepienia to zamiast z pielegniarka to pogadaj z lekarzem a najlepiej to z helth visitor, bo one chyba najlepiej sie orietuja co i jak. A maly jak sie ma??? siedzi juz??? raczkuje?? Olaf wlazi wszedzie gdzie sie tylko zmiesci:) juz sie zaczyna latanie za nim a dopiero z tego wyszlam z Julka:))
Pozdrawiam!!!
 
reklama
mój Młody próbuje już siedzieć-o wiele fajnie mu świat wygląda :) mam nadzieje, że te szczepienia wystarczają ale wiesz jak jest, u nas w PL inaczej jest, człowiek przyzwyczajony :) no ja na ortonach mieszkam obecnie, może by się na jakąś kawkę u mnie zgadać? ciągłe siedzenie w domu mnie troszkę dołuje... pogadałby człowiek z kimś...
 
Do góry