reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Siega ja pierwszy okres dostałam 6 tyg po porodzie. Trzy dni obfite i później malutko ale przy owulacji mam taki ból jak labo75. Koszmar ! jak siedzę na tyłku to mnie boli nawet. Kiedyś podobne bóle miałam przy okresie, teraz żebym nie musiała tamponów zmieniać to nawet nie wiedziałabym, że mam :p
Przed porodami miałam okresy i długie i bolące, teraz 3-4 dni i nic nie czuję ;)
 
reklama
To wychodzi na to, że miałam już jajeczkowanie i rzeczywiście bolało. Myślałam, że to rana po cesarce bo zaczęłam ćwiczyć i to przez ćwiczenia właśnie boli. Też miałam bolące okresy, zobaczymy jak to teraz będzie. Zdziwiłam się bardzo tymi plamieniami bo karmię piersią. Ciekawe jak to będzie następnym razem.

Madzia jak tam Marcelinka. Katar mija? Jak Młody miał katar to często używałam wody morskiej i jak ciężko było coś odciągnąć to kładłam go na brzuchu żeby wydzielina sama spływała.
 
Siega dzięki, z katarem jeszcze walczymy mamy lepszy odciągacz i to chyba faktycznie pozostałości po mleku bo Marcysi się ulewa nie wiem czemu tak jest. Ja też wciskam do noska jej sol fiziologiczą potem na brzuszek i oklepuje plecki i dopiero odciągam. Jutro przychodzi do nas położna zobaczmy co powie, ale po za tym katarem to Marcysia zdrowiutka ma apetyt więc myślę że jest ok.
 
Siaga: mój połóg po cc trwał 7 tygodni. W 8/9 tygodniu miałam 4 dniowe plamienie, które również jak Ciebie mocno mnie zaskoczyło bo karmię wyłącznie piersią.Jutro mija mi ok. 5 tygodni od tego plamienia i nic więcej się nie pojawiło. Także nie wiem co to było ;)

Madzia: moja Niunia po wyjsciu ze szpitala dosyć mocno się przeziębiła. Na katarek lekarz zlecił stosowanie kropelek ,, Rhino argent'' . Stosujemy je od soboty i po katarku prawie nie ma śladu. Kupiłam też najzwyklejszą fridę w aptece za 19 zł i sprawdza się idealnie :)
 
Esiek moja Ola miała żółtaczkę po wyjściu ze szpitala i też był problem z wybudzaniem więc wcale tego nie robiłam - mała spała tyle ile chciała . Nie dawałam jej pić bo nie było kiedy - jak się obudziła to było mleko bo głodek się dopominał .
Kupki robiła raz dziennie a zdarzało się , że co drugi dzień - zresztą do tej pory tak ma .
Nie miała kolek tylko na początku przez jakieś 2 miesiące zanim zrobiła kupkę to się napinała , męczyła a potem po około godzinie kupka wychodziła bez problemu i wcale nie gęsta tylko normalna - czytałam gdzieś , że to normalne bo nie ma jeszcze dobrej koordynacji pomiędzy wszystkimi mięśniami biorącymi udział w tym procesie - nie używałyśmy żadnych specyfików i samo przeszło . Teraz są kupki raz dziennie .
Co do pieluch to przez miesiąc używałyśmy pampers bo mąż takie kupił i było ok potem przeszłyśmy na dadę i też jest ok - żadnych podrażnień a nie smaruję pupy niczym - ani razu jeszcze nie użyłyśmy sudocremu czy bepantenu .
Dady używałyśmy nawet w podróży - byliśmy z małą w górach _ i też nic się nie działo . Teraz kupiłam pampersy bo w lidlu są w promocji i mamy zapas na miesiąc - zobaczymy czy też będzie dobrze .
 
cześć dziewczyny.
Moja Marcysia ma stan podgorączkowy - miedzy 37,1 a 37,6 czy powinnam jechać na z nią na IP, bo nie wiem co robić? Boli ją bardzo brzuszek bo płacze i podkurcza nóżki i nie wiem czy ta gorączka z płaczu czy coś się dzieje, pomóżcie bardziej doświadczone mamusie.
 
reklama
Do góry