reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Moniqaa ja pamiętam, że sama była zdzwiona tym, że potrafię się tak ropłakać, albo jak to moja mama mówi zabić wzrokiem.

Teściowa padła "trupem" w szpitalu :-) od mojego spojrzenia oczywiście
Przylazła mi do szpitala jeszcze rąk nie umyła już leci... a potem gapi się gapi... akurat karmiłam tą metodą "spod pachy" a ta do mnie... "a co Ty z nim wyprawiasz, kto tak dziecko karmi"...Myslałam, że zachlastam w japę. A baba ostatni raz dzieckiem się opiekowała 30 parę lat temu, więc sorry...

Moja mama jakoś próbowała sytuację ratować...ale ja miałam w sumię gdzieś. To samo później było w domu... K... rady spod lady...
 
reklama
Ja już i tak zaczynam być cieta co dotyczy mojego dziecka :-D od razu ucinam głupie odzywki i już teraz mówię że moje dziecko i moje wychowanie i że nie życzę sobie tego czy tego. Dzisiaj mamie powiedziałam że jak weźmie mała na spacer i zapali papierosa tak więcej jej nie dam dziecka na spacer, albo papieros albo wnuczka. Zresztą mama to za głupia odzywke już masłem w twarz dostała.... więc mam nadzieję, że jako dziecko się urodzi to będę na tyle asertywna że każdy mnie zrozumie i nikt się nie obrazi:-D
 
Sylwia1985 dla mnie każda rada jest cenna, a szczególnie w kwestii smoczków rada stomatologa, bo ja spodziewam się pierwszego dziecka i mimo że czytam o tym i tamtym to jednak wciąż mało wiem:tak:.
A widziałaś te zdjęcia smoczków które wstawiłam? - tam jest niby ten ,,dobry" z aventu i ja go kupiłam (zanim czegokolwiek dowiedziałam się o smoczkach) i producent zapewnia że jest to smoczek ortodontyczny i nie powoduje wad zgryzu. Ja kierowałam się zapewnieniami producenta. On nie jest taki stricte walcowaty, tylko lekko spłaszczony i jakby się ciut rozszerzał na końcu.

Jak możesz to daj znać co myślisz o tym smoczku.
 
Megi Pegi po zwiększeniu kalorii już nie gloduję;) więc już mogę czytać Wasze kulinarne wpisy :-)

No ja nie mówię o tabunach odwiedzających bo tego bym raczej nie wytrzymała... mówię o najbliższej rodzinie.
Odwiedziny odwiedzinami ale dotykać dziecka nie dam bez mycia rąk!!!!
 
Witam was piatkowo! :-)

Kciuki zaciśnięte za wszystkie zbliżające się wizyty!!!!

Byliśmy z mezem rano na zakupach, bo w lodowce pustki i jeszcze jutro maja do nas przyjść znajomi, fajnie bo się troche rozerwiemy. Przez to mam w planie zrobic dzisiaj ciasto ucierane z borowkami (Na szczescie większość za mnie zrobi thermomix ;-) ) a jutro wyprobuje tego kurczaka na piwie o którym pisala mamusia synka, mam nadzieje ze będzie smakowal goscia. A za sprzątanie wezmie się maz hehe :tak:

Nie wiem czy będę miala na tyle czasu w weekend żeby do was zaglądnąć, bo mój będzie miał wolne i mamy zamiar jechac, po ostatnie rzeczy do remontu, bo jak dobrze pojdzie to pod koniec tygodnia będzie czesciowo zakończony, czyli juz bedzie pomalowane i podloga czyli flizy i panele beda polozone. :-D Pozniej będzie trzeba tylko poczekac na kuchnie, ale ona tez ma być koncem stycznia i pozamieniac meble w pokojach i zrobic male poprawki.:tak: I tak pewnie zejdzie z wszystkim do konca lutego, a pozniej to już mogę rodzic hehe.

I tez musze powiedziec, ze ugielam się pod presja hehe;-) i zakupilam ten kocyk label label lwa. :-D Myslalam nad slonikiem ale mój m powiedział, ze słonik jest za szary i mam wziasc cos weselszego.

ewa86 no to faktycznie ci się duzo nazbieralo, ale przynajmniej nie bediedz musiala tak często prac! :tak: Ja mam jeszcze jutro dostac ubranka po corce kuzyna to wtedy tez bede musiala sobie taka liste zrobic, zeby sprawdzic czego nam brakuje. ;-)

Jolcia_ ja mam zamiar kupic stanik z takim rozmiarem jaki będę miala pod koniec lutego. :tak:

muniuś u mnie na razie tez suchutko.;-) A osobny temat o chustach by się sprzydal! :-D

mamatek Trzymam kciuki za wizyte, oby z szyjka było wszystko w porzadku! Ja w medicoverze mam co miesiąc badania, ale moja gin prywatnie zawsze mowi, ze jej wystarczy wlasnie tak co druga wizyte, jesli sa dobre!
I niestety Zycie samo dyktuje! Ja tez bylam nastawiona na to ze będę pracowac jak najdłużej, ze będę chodzic na cwiczenia dla ciężarnych itp. A tu nic mi nie wolno, bo nadciśnienie i skracajaca się szyjka. No coz jakos damy rade!

Nikusia82 Gratuluje udanej wizyty!!! :-D

motorhead nie wiem czy nie lepiej kupic zwykla wanienke i do tego foczke, czyli wlasnie taki lezaczek, bo jak foczka czy ta podporka ci nie zpasuje to możesz wyjac a w anatomicznej nie masz wyboru.

AnetaNorwegia mnie tez przeraza, ze już tak Malo zostalo!!! :szok:Ja mam dzisiaj 32 tydzien i to już tylko 6 tygodni i pewnie jak nie urodze dostane już skierowanie do szpitala na wywoływanie.:baffled:
Trzymam kciuki, żeby wrócił zanim się zacznie!:tak:

Koreczek Gratuluje dobrych wiesci! Nie dziwie się, ze się zestresowałaś taka sytuacja!

Ja w szpitalu tylko chce widziec meza i nikogo wiecej i już wszystkim to oznajmiliśmy. Jak będziemy już w domu to jeszcze mogą być rodzice i babcia i dopiero po jakims czasie reszta rodziny! Moim zdaniem nie powinnien nikt inny do szpitala przychodzic, bo przeciez nie będziemy lezac na aali same i troche to głupio jak z ciebie cieknie, albo jestes obolala a tu rodzice czy ciotki kogos innego przychodza. :no: Takie moje zdanie na ten temat.

Juszka1988 baw się dobrze podczas tego weekendu!!! :tak: mój kuzyn z zona maja taka wideo Aventa i bardzo sobie chwala i my pewnie tez taka będziemy kupowac albo TT bo widzieliśmy ja na targach i nam spasowala, ale to już troche pozniej. Ich corka ma już 2 latka i jak maja np. gosci w domu wieczorem to do tej pory ja uzywaja. :tak:

Nastka-83 powodzenia na usg i duzo zdrowka zycze!!!!

Agnis83 widze, ze masz tak samo jak ja, albo w nocy nie Spie wogole i chodze siku co godzine, albo przesypiam calusienka noc.
Mi ten GBS tak przy okazji wyszedl już na początku ciazy i mi obie lekarki wpisaly to do karty ciazy i powiedzialy ze już nie będą wymazu powtarzac, a w szpitalu maja od razy jak zaczne rodzic dac mi antybiotyk. Może faktycznie w twoim szpitalu wrazie w daja antybiotyk każdej. Bo przeciez nawet jak zrobia wymaz w 35 tyg. i okaze się nie masz gbs to możesz do konca ciazy jeszcze go mieć…

Jaspis super, ze się znalazł wozek w wymarzonym kolorze! :tak:

mamusia synka tez zakupilam te liscie i mi dzisiaj przyszly. A jak je zaparzasz?
A gwiazdy, może porostu już coraz mniej miejsca ma i dlatego mniej się rusza?

pinki1980 nam w szkole rodzenia polozne mówiły, żeby używać tantum rosa, ale wlasnie bez tego irygatora, bo można sobie po porodzie zaszkodzic tym.

kasiulekk trzymam kciuki za badania!

jagna25 Duzo zdrowka dla was!

Susi super, ze już lepiej i wychodzicie! :-D

kamaa u mnie ostatnio prawie wszystkie dni sa dniami lenia hehe U was snieg a u nas sloneczko swieci i cieplutko jest.

malpawzoo dobrze, ze niania dotarla i dziala!

Moniqaa ja tez mam dylemat gdzie podziac wszystkie rzeczy…

Carri Gratuluje udanej wizyty!!! :-)

kasiulekk moja miala jeden taki dzien, co ja non stop czulam to wtedy się wlasnie glowka na dol obracala. :tak:

No dobra ide zrobic wreszcie to ciasto, bo za chwile z niczym sie nie wyrobie!

Milego dnia i weekendu wszystkim zycze!!! :-D
 
Właśnie

Sylwia 1985 dziękuję za radę i dobrze, że się "wcielas":tak: mam w planie dziecku smoczka dawać tylko do usypiania, minimalnie tak z tym smoczkiem, bo jak widzę chrzestnice m która w czerwcu będzie miała 4 lata i ma w buzi smoczka to aż mnie skręca.

Co do smoczkow, to jak często trzeba je wymieniać?
 
Witam Kochane, jestem z Wami caly czas, ale cirzko.po nocy I roznicy 7h odpisac wszystko....
U mnie 7 ide sprobowac zasnac....
Ledwo dycham bo wczoraj zrobilismynsobie wyvirczke na pokazy lodzi I rv czyli tych ielkich aut co mozna mieszkac.... super.... tylko, ze duzo chodzenia... polowy nie widzialam bo nie mialam sily....
W nocy nawet sie nienruszylam taka bylam zmeczona a o dziwo spojenie az tak bardzo nie bolalo... dzis troszke gorzej.... ale rozruszam sie pozniej....

Co do irygatora to ja mialam go, ale moglam dopiero uzywax jak wszystko bylo zagojone.....

Mamusia synka Julki tak maja z tym jedzeniem, ale uwierz mi Twoj Julek naprawde duzo je, ja chcialabym, zeby moj tyle jadl, albo chociaz probowal....

Ide zjesc sniadanko wyciagne lego Julkowi do gory I aie znowu poloze, w planach mam sprzatanie kurzu, mycie podlog I lazienki ale nie wiem jak to wyjdzie....

Co z Kasiek I I Susi????

Milego dnia
 
Carri czyli chłop jak dąb! Super:tak:

mamusia synka ja tez jestem za tym żeby były osobne pokoje do odwiedzin, bo u mnie sale poporodowe są 3-osobowe i przychodzą tłumy ludzi i trzaskają fleszem po oczach wszystkim dookoła. Ja już na sama myśl o tym mam wk....

małpawzoo przy mnie teściowa tego nie mówiła, bo ona już chyba się zorientowała, że granice naciągnęła zbyt mocno i przy najbliższej okazji puszczą mi hamulce:tak:
 
Monisia ja je robie na sitku, wsypuję łyzeczke czubata na sitko, zalewam wrzątkiem i tak moczą sie w tej wodzie, mam taka nieekspresową to herbatke i szlak mnie trafia jak pływaja te farfocle.................mozna tez zaparzyc i odcedzic te farfocle na sitku, ja sobie jeszcze to na czubku lyzeczki słodzę bo chyba bym tego nie wypiła na gorzko....

jaspia
no u nas nie ma osobnej sali do odwiedzin, jak z juelm lezałam to do jednej laski przyszli tesciowie i rodzice i brat czyli 5 osob, dzieki Bogu ze ich polozna pzregonila!!!!! bo jakby do kazdej z nas tyle osob przyszlo to......


koreczek w miare czesto bo szybko sie brzydkie robią, tak zachodzą albo woda sie do srodka dostaje jak chcesz wygotowac czy wyplukac, wiec smoczki w miare czesto trzeba wymieniac......
 
reklama
zamiast isc spac pojechalam z mama na chwile do miasta..mialam nie kupowac wiecej ciuszkow!!! Nie da sie!!!
Zdjęcie0244.jpg

Body na 50, spodnie jasne takie male i sztruksy i ogrodniczki na 62, pozostale na 68-74... i 29 zl nie moje :-p,
Acha jeszcze bluzka z kołnierzykiem to na 6-9 miesiecy,w iec troche wieksza ;-)
 

Załączniki

  • Zdjęcie0244.jpg
    Zdjęcie0244.jpg
    25,7 KB · Wyświetleń: 36
Do góry