reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

jagna25 mam nadzieje ze goraczka szybko spadnie i na tym sie skonczy u Celinki.

ewa86
oocnej pracy, zeby szybko Ci poszlo

mamusia synka ja wczoraj zmienialam posciel w naszej sypialni chyba z godzine...zdjecie..odpoczynek..poszewka na poduszke..odpoczynek..itd... :baffled:

jaspis
napisz potem czy na pewno byl ten wozek, bo normalnie jestem ciekawa! Trzymam kciuki zeby na pewno byl ten kolor!


susi super ze wychodzisz dzisiaj ze szpitala :-)


A ja chyba na dzisiaj zaplanuje...lenia :baffled: nic mi sie nie chce...wychozic tez nei mam co bo tyle sniegu...a boje sie poslizgow (mam za plaski bieżnik w butach :-() wiec kicha...

Same trójki mam na suwaczku :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jaspis super, a to w tym mama i ja? Bo jak tak, to pamiętajcie, żeby negocjować cenę, bo to zdzierstwo straszne, co oni w tym sklepie uprawiają. Ja chcę kupić wózek, który w innych sklepach kosztuje 1700zł, a oni mi na dzień dobry 2100 powiedzieli:szok: Ale wiem, że daje się ładnie zejść z ceny, tylko liczą na frajerów, którzy o tym nie wiedzą.
 
Więc ja już po wizycie. Zastanowił się dlaczego wykryli u mnie ostrą anemie skoro wyniki nie są takie złe... dobrze że tego żelaza nie bralam. Kazał brać tylko witaminy ogólnie i wtedy się poprawi:tak: bo nie są te wyniki też jakieś nie wiadomo jakie, leciutka anemia. Usg nie miałam. Sprawdzał szyjke, wszystko jest dobrze z nią. Jutro kazał mi iść zrobić badania w kierunku cholestazy i po południu ma dyżur w szpitalu i kazał mi od razu przyjść do niego na oddział, więc jutro już będę wszystko wiedzieć:tak: mam nadzieję że ti jednak jakieś uczulenie....

Wracając do domu, stalam na krzyzowce żeby wyjechać na główną drogę. Jakas stara baba jechała rowerem, ominęła mnie z prawej strony i wjechała na główną prosto pod ciężarówkę. Dobrze że gość jechał bez naczepy.... masakra. Jeszcze czuje stres po tym zdarzeniu :-(
 
Koreczek no to bardzo dobre wiesci z wizyty, no zeby jeszcze nie wysza Ci ta cholestaza... No ciezko sie na takie cos patrzy..czlowieka potem trzesie przez kilka godzin..mimo ze jest tylkoobserwatorem..
 
Jagna zdrówka dla Celinki, oby się nie rozchorowała bardziej.

małpawzoo dziękuję ci Serduszko za podrzucanie sklepów z tymi wózkami :*
A co do tego kontaktu skóra do skóry to położna nam w szkole rodzenia mówiła że w jednym z przypadków pozytywnego wyniku (GBS lub Hbs) właśnie jest zakaz i że niby takie wytyczne są. Ja się na tych wytycznych nie znam, a za tydzień ją dopytam z własnej ciekawości. Chociaż mam nadzieję ze u mnie będą ok wyniki.

Smoczek - widziałam filmik w którym wypowiadał się Zawitkowski i mówił że lepszy od smoczka jest kciuk (w sumie racja, bo natura stworzyła instynkt ssania i kciuk), ale jak oduczyć od kciuka już nie mówił :-)

Mówił też żeby nie kupować bardzo wyprofilowanych i spłaszczonych smoczków, nie wybieramy smoczków z dużą główka. Krótko mówiąc nie ułatwiamy dziecku sprawy. Wybieramy takie proste walcowate smoczki.

Dla przykładu wstawiam fotki smoczków - pierwszy jest z aventu i ma odpowiedni kształt, a drugi jest z TT i jest za bardzo wyprofilowany. Oczywiście firmy te są przykładowe i każda z nich na pewno ma w swojej ofercie i ,,dobre" i ,,złe" smoczki. Nie sugerujcie się firmą.


filmik - temat smoczków od około 12 minuty
Mamo to ja, Odcinek 1 online Sezon 1 | Oglądaj w tvn player!
 

Załączniki

  • i-tommee-tippee-smoczek-uspokajajacy-silikonowy-air-0-3m-2-szt.jpg
    i-tommee-tippee-smoczek-uspokajajacy-silikonowy-air-0-3m-2-szt.jpg
    26,1 KB · Wyświetleń: 20
  • smoczek 0-3.jpg
    smoczek 0-3.jpg
    32,5 KB · Wyświetleń: 22
Ostatnia edycja:
jagna i ty bidulko jeszcze do kompletu coś złapałaś. Współczuje.

małpawzoo tak w mama i ja, mój mąż to taki cygan jest i on wszędzie i na wszystkim targuje:tak:

Koreczek dobrze że wszystko ok i oby tej cholestazy nie było.
 
Koreczek juz chyba lepiej wkladka suchutka :tak:

Nastka &&& za usg

Agnis wiem ze to brzmi przerazajaco :szok: oczywiscie ja licze do tego terminu z usg bo jak bym miala liczyc do tego z @ to zostalo mi 44 dni a on wraca za 34 :szok: to brzmi jeszcze gorzej

Jaspis mi przy pozytywnym gbs dali mala na piers na 2h. Moze to chodzi o hbs :tak:

Agnis a ja mysle ze nawet i pozniej lepiej zrob to gbs... Tak ja dziewczyny pisza 37tydz. U mnie byly wyniki super a wyszlo pozytywne w 39tyg :tak:

Munius jestesmy zakupoholiczkami :D haha
 
Ja własnie dla Julka kupowalam smoczki takie najprostsze, nieprofilowane, taki walec, Avent takie ma ale ogolnie ciezko je dostac bo nie wszsytkie firmy ten ksztalt robią, potem z wiekszymi rozmiarami byl klopot ale Canpol takie robi, chicco,tt, i wiele innych wogole nie ma tego kształtu no i jeszcze wybor miedzy silikonowym a kauczukowym, ja zawsze silikonowy kupowałam bo te kauczukowe takie troszke oblesne sie robia.....


Murzynek sie piecze ;-)
 
Dzięki za info o niani:-) Ja mam 100m ale też 2 psy i jak bede latała z kuchni do pokoju żeby sprawdzać czy śpi i czy wszystko ok to beda szczekały i mi małego obudza.


Co do hbs i gbs to gin powiedziała że gbs zrobi koło 36tc a hbs przed samym końcem ciąży... Nie wiem czy to dobrze bo ciężko powiedzieć czy mały nie będzie szybszy od mojej gin :-D

Koreczek dobre wieści z wizyty! Gratuluje!:-)

Mój wczoraj wpadł na pomysł że jak chcę to mam rodzić w simin w Chorzowie :-D Bo opinie dobre i personel bardzo przyjazny tyle że to godzina drogi a jak przyjdzie mi jechać w godzinach szczytu to chyba ze 2h zejdzie :-D A ja mam szpital 5 min pieszo od domu, tyle że opinie są podzielone. Moja gin tu pracuje ale co jeśli na nią nie trafie? Jeden gość tu nawet jest taki co jak szyje to na wypasie np. mojej szwagierce tyłek zaszył:-D I podobno więcej takich ofiar było, ogólnie ani jednego dobrego słowa o nim nie czytałam ani nie słyszałam więc chyba umrę jak usłyszę że to on będzie mnie szył czy coś.... Położne też podobno są różne, ja akurat będę miała opłaconą więc to jedyne pocieszenie. I tak się zastanawiam czy jak bedzie termin i jeszcze nie bede rodziła to jechać do tego Chorzowa czy iść tu bo pewnie jak się zacznie to bede się tak bała że wycieczki się u mnie w głowie nie pojawią:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Celinka chciała tylko kauczukowe i te w starym kształcie. Ale miała tylko do zasypiania na 13 miesięcy wywaliła. Zęby jej pojawiły się w 11 miesiącu, więc nie zaszkodziły;-)
 
Do góry