reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamusie grudniowe:)

Ja daję nurofen!

MAJU
Mój mąż też miał tak samo i potem po dwóch tygodniach wyszło....zapalenie klejnotów!:tak:Gorączka zawsze coś zwiastuje.
 
reklama
Maja pozdrowionka dla meza. A co do pigolki po nie wiem wiec nie pomoge.

Chce napisac o nockach malej, nadal sie budzi ale jak mi Dita poradzila daje jej eferalgan w syropku i starcza na 6h potem powtorka kolo 4tej i mala spi do 8mej. wiec jest git. (zel nalozylam na smoka ale nic nie dal) Aenye u Ciebie chyba jest podobnie wiec moze sprobuj zapodac Filipkowi cosik na bol dziaselek.
 
Uważaj Pingwinek z Eferalganem... bo jak często stosujesz, to możesz doprowadzić do anemii... Ja trochę przewrażliwiona może z okazji zawodu, ale generalnie raczej te wszystkie cuda, typu żele do zębów, przeciwbólowe, to lepiej doraźnie, jak się już nic nie da zrobić, niż traktować jako stały element, żeby mała spała w nocy. Np żel do zęba, niby bezpieczny, nie powinno się używać częściej niż raz na dobę. Paracetamol i ibuprofen (szczególnie ten drugi) przy tygodniu codziennego stosowania może (nie musi) zrobić anemię, pomijając inne działania uboczne. Lepiej takie rzeczy dawać w konsultacji z pediatrą, wtedy on powie bezpieczne dawki i czas stosowania.
Sorki za wymądrzanie, ale wiele osób nie wie, że to wcale nie takie bezpieczne leki.:zawstydzona/y:
 
no nie wiem maja ale wydaje mi sie ze raczej nie mozna, skoro jedyne antykoncepcyjne dozwolone w czasie karmienia to cezarette ktore maja bardzo mala il. hormonow, wydaje mi sie ze taka tabletka to "bomba" hormonalna....takze nie sadze

edit:znalazlam w necie ulotke postinor - duo

"
Karmienie piersią.​
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza​
.
Lewonorgestrel przenika do mleka matki (0,1 % przyjętej dawki). Narażenie niemowlęcia na
lewonorgestrel można zmniejszyć, jeżeli kobieta przyjmie tabletki Postinor
®-Duo
bezpośrednio po karmieniu piersią i nie będzie karmiła piersią bezpośrednio po przyjęciu

tabletek."
 
Jak to dobrze że nas omija bolesne ząbkowanie :tak:.
Wczoraj bylismy na weselichu, Mały z babcia został pierwszy raz sam w nocy bez mamy. O dziwo poszedł spać bez cycusia i spał smacznie z jedna pobudką na hermatkę (cycuszki nie było:-D) i kimał dalej aż wróciliśmy wstał dopiero o 6 :-). A ja w szoku jestem :tak:
 
Kasia jak nie daje to mala cala noc nie spi, nawet u nas w lozku sie budzi co 5-10 minut. Ja jez jestem ostrozna z wszelkimi lekami, ale nie dam rady cala noc jej nosic na rekach.
 
Dzwonilam i dowiedzialam sie ze raczej moge wziac pigulke. Ale podobno spiralka zalozona do 5 dni po tez jest emergency antykoncepcja. Jade zaraz do kliniki planowania rodziny. Jesli nie to chyba sie na ta pigulke zdecyduje. Przestawie mala na sztuczniaka na kilka karmien w sumie to tylko na dwa bo w dzien mal cycka pije.
Dam znac jak wroce.

A w sumie to zaczelam sie zastanawiac ............. Moze tak ma byc.
 
Pingwinku, sama bym rady nie dała, rozumiem doskonale. Tylko piszę, żebyś wiedziała. O ubocznych efektach pisze np. tutaj.

Tutaj jest jeszcze o dawkowaniu u dzieci przeciwbólowych
 
reklama
Do góry