reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mam ząbek!!!

Dziewczyny a wy kiedy idziecie z maluszkami do dentysty? U nas w ubezpieczeniu jest napisane zeby isc od momentu kiedy pojawia sie pierwsze zabki, ale ja jescze nie bylam.
ja sie nie wybieram jeszcze bo moja ma 4 zeby troche malo ;-) poza tym musze sie rozejrzec to bo podobno musi byc z specjalizacja dziecieco dentysta pedodonta czy jakos tak :-D

znalazlam w necie:
Jestem mamą 10 miesiecznego chłopca, który ma dwa ząbki przednie górne i dwa dolne, widać już kawałeczek górnej prawej dwójki, chciałam się zapytać kiedy powinnam udać się z dzieckiem do dentysty na pierwszą wizytę, i czy powinnam podawać dziecku fluor w kropelkach, i co mogę zrobić żeby te ząbki były zdrowe
Chciałam przy okazji zapytać czy Pedodonta to to samo co stomatolog dziecięcy bo spotkałam się z tym określeniem a muszę przyznać, że nawet w niektórych przychodniach lekarze i pielęgniarki nie wiedzą kto to jest Pedodonta. Odp.: Już powinna Pani udać się do stomatologa dziecięcego czyli pedodonty. Stwierdzi on, czy na zębach nie ma odwapnień i zadecyduje czy należałoby podawać fluor. Aby ząbki były zdrowe należałoby je przecierać gazą, chyba że dziecko pozwoli sobie je umyć szczoteczką. Bardzo ważna jest dieta. Dziecku nie należy zbyt często podawać soczków owocowych i uwaga na usypianie przy piersi, czy też z butelką.
 
reklama
a moja zbuntowała sie na mycie zebów:baffled:zmieniłam jej szczoteczke na taka z włosiem i za cholere nie daje sobie włożyć do buzi juz nie mówac o myciu, wydaje mi sie że to włosie ja łaskocze a wczesniejsza szczoteczka masowała dziasła i małej sie to podobało
a uzywacie już jakiejś pasty?? ja chciałam ale jak nauczyć mała pluć:confused:
 
Mada, u nas tez jest bunt i wciskam do raczki malej szczoteczke przy byle okazji, zeby chociaz troche potrzymala ja w buzi:tak:dobre pytanie jak nauczyc dziecko pluc;-):laugh2:
 
Czesc dziewczyny:-) Jest taka pasta z chicco (smaki do wyboru: jabłko, malina, truskawka), której dzieci nie musza wypluwac:-) Niesety mój Pawełek nie akceptuje jej podobnie jak zwyklej szczoteczki:no:, a silikonowa bardzo lubi:-) Na wszystko chyba musi nadejsc wlasciwa chwila...:-) Pozdrawiam:-)
 
brawa dla hani!!!

u nas tez pasty w ogóle w gre nie wchodzą... tylko i wyłącznie sama woda, choć i z tym bywają problemy...a i przyznam sie,że niestety często zapominam o szczotkowaniu julkusiowych ząbków:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
Haniu to iloma ząbkami świecisz?? gratulacje!!
z moich wiadomości wynika, że pasta dopiero jak się maluch nauczy wypluwać, więc Alka jeszcze nie używa, a do dentysty pierwszy raz około 2 latek, ostatnio pytałam naszej rodzinnej dentystki, do niej mam zaufanie bo sama ma dwójkę maluchów:tak:
 
reklama
Ja wlasnie dzisiaj zakupilam paste dla maluszkow ktorej nie trzeba wypluwac i nie jest szkodliwa. W sumie pewnie do normalnej pasty tej daleko ale chyba chodzi o rutyne w nauce i ze sama woda nie wystarczy.

Haniu gratulujemy zabkow az dwoch na raz WOW
 
Do góry