reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy :-)

reklama
Mam pytanie do doświadczonych mam: ilu rożków potrzebuje niemowlę? Bo dla mnie oczywiste jest, że wystarcza jeden, ale kilku miejscach z "listą zakupów" spotkałam się że trzeba zapatrzeć się w kilka... I trochę nie wiem dlaczego i po co.
 
Ja poprzednim razem miałam 2, ale to dlatego że jeden dostałam od koleżanki (używany). I przyznam, że czasami się przydawał jak ten pierwszy się zapaskudził ;-)
 
Ok... rożek też kupiłam HEVEA ROŻEK KOŁDERKA 2w1 NOWA KOLEKCJA milusie (3622648413) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. :/ w sumie nie wiem po co tak wcześnie. Ale to chyba dlatego, że się źle czuję i boję się jak trafię do szpitala to już na amen, więc nie mam sumienia zostawiać zakupów na głowie męża ( i teściowej :cool2: ) bo jakbym zobaczyła co kupili, to moglabym dostać nagłej, nieoczekiwanej depresji po porodowej ;)

Cuuuudny :)

Mam pytanie do doświadczonych mam: ilu rożków potrzebuje niemowlę? Bo dla mnie oczywiste jest, że wystarcza jeden, ale kilku miejscach z "listą zakupów" spotkałam się że trzeba zapatrzeć się w kilka... I trochę nie wiem dlaczego i po co.

a moje nie potrzebuje ani jednego, miałam i nie używałam :D
 
Śliczny ten rożek! Ja nigdy nie miałam, bo moje dziecię lipcowe więc stwierdziłam, że by się zapociło, więc korzystałam z bawełnianych kocyków, ale teraz chyba sobie sprawie :) zastanawiam się tylko czy warto kupić te z usztywnieniem. Mi się wydaje, że to raczej niepotrzebny bajer, a może któraś miała i chwali?
 
Wg mnie to i ten jeden nie jest konieczny :-D
ja używałam swój tylko przez chwilę w szpitalu a i tak dlatego, że po prostu był :tak: nie wiem sama czy kupię tym razem. Piszą na nim, że można jako kołderkę do samochodu etc. Ja wolę kocyki używać w tym celu.
Ale ten wzór naprawdę śliczny!

ja miałam z usztywnieniem - do bani, od razu wyrzuciłam. a sam rożek skończył wkrótce jako posłanie dla kota ;-)
 
Śliczny ten rożek! Ja nigdy nie miałam, bo moje dziecię lipcowe więc stwierdziłam, że by się zapociło, więc korzystałam z bawełnianych kocyków, ale teraz chyba sobie sprawie :) zastanawiam się tylko czy warto kupić te z usztywnieniem. Mi się wydaje, że to raczej niepotrzebny bajer, a może któraś miała i chwali?

ja miałam 2 miękkie, jeden kocyko- rożek i jeden z usztywnieniem z kokos.
Ten miękki był fajny ale i tak tylko sporadycznie używałam :/
Ten z kokosem mnie wkurzał, bo wcale nie było to wygodne, jakoś nie czułam w nim dziecka :(
 
dziewczyny, oświećcie mnie w jednej kwestii. zastanawiam się nad kupnem używanego wózka. trzeba go jakoś specjalnie czyścić/odkażać? oczywiście, nie chodzi mi o to, że kupimy brudny :) tylko o to, żeby pozbyć się ewentualnych bakterii. a jeśli myć, to jak to robić?
 
reklama
U nas rożek na pewno się sprawdził i teraz też mam zamiar go używać.
Pozwala on na opatulenie noworodka, tak że czuje się podobnie jak w brzuszku i czuje się bezpiecznie.
Dodatkowo wiem, że dziecko jest bezpieczne, bo nie założy sobie na głowę kocyka. Na pewno się nie rozkopie i będzie mu cieplutko.
Kolejny plus to taki, że w rożku łatwiej trzymać takie maleństwo i o ile my mamusie może nie będziemy mieć z tym problemów, to tatusiowie mogą być bardziej nieporadni a tak nie będą już mieli obaw.

Chyba taki miękki będzie lepszy, zwłaszcza że w kwietniu i później już może być ciepło.

Goga mój brat zabrał wózek na pralnię samochodową i tam go wyprali na błysk :tak:


a jeszcze pochwalę się moim dzisiejszym zakupem
to taki spontan był, bo przez przypadek byłam w Tesco ;-)
co prawda rozmiar 56 (bo były tylko takie albo duże) ale cena mnie skusiła, bo 20 zł za 5 sztuk

WP_000771.jpg
 

Załączniki

  • WP_000771.jpg
    WP_000771.jpg
    22 KB · Wyświetleń: 86
Ostatnia edycja:
Do góry