reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

Hej, my chyba wlaśnie przechodzimy kryzys kolejny, wydaje mi się, że mała ciągle głodna. Już spała ładnie i jadła o stałych porach a od paru dni wszystko się posypało.
Tak jak panienka myślę o dokarmianiu - czy u Ciebie to coś zmieniło i pomogło?
Ale mam jeszcze jeden problem - nasza Gabi za nic na świecie nie chce butelki chwycić! Jak daję jej wodę albo jakieś lekarstwa to wszystko łyżeczkę ( i pije chętnie - ładnie buzię otwiera:-) Ale jak ja mam jej podać mleko? przecież 100 ml łyżeczką będę godzinę dawała!! Miałą tak któraś? Jak sobie z tym poradzić??
Smoczka nie toleruje od urodzenia.
 
reklama
https://www.babyboom.pl/forum/members/olyv-63250.htmlolyv dziś zrobił kupkę :-) Ale dałam mu po piersi mm, i nie wiem co było przyczyną, ale od soboty (wtedy dostał czopka) dziś zrobił sam.Wcześniej na piersi robił mi min.1 dziennie, a i więcej. Tyle że skończyłam z ostrą dietą mamy karmiącej i zaczęłam więcej jeść więc może to g "przyblokowało" ?

Hej, my chyba wlaśnie przechodzimy kryzys kolejny, wydaje mi się, że mała ciągle głodna. Już spała ładnie i jadła o stałych porach a od paru dni wszystko się posypało.
Tak jak panienka myślę o dokarmianiu - czy u Ciebie to coś zmieniło i pomogło?
u mnie było podobnie, stałe pory i spanie, a teraz chyba kryzys czy co? Po butli śpi lepiej, na razie nie ma rewelacji, ale zmienia się, zje jest pogodny, rozgadany. A tak przy piersi szalał i później widziałam że głodny w brzuszku burczało, dużo nie zjada max 40-50ml na razie. Najpierw daję pierś a później butle. Najlepiej mi je i najada się w nocy. Ja bardzo chciałabym karmić piersi,ą ale nie pozwolę by moje dziecko było głodne... A próbowałaś butelki TT? Mój tą załapał, tzn ten smoczek, a inne nie chciał.
 
Ostatnia edycja:
TT akurat nie próbowałam jeszcze. Dawaliśmy Avent, NUK i jeszcze jakieś ale żadnego nie chciała.
Mi tez bardzo zależy na karmieniu piersią, dlatego do tej pory nie dawałam jej mleka modyfikowanego, ale teraz się własnie boję czy ona czasem nie jest głodna:(
Jutro rano przyjdzie jeszcze z pomocą i radą nasza położna i zobaczymy co powie. Zważymy Gabrysię i mam nadzieję, że jest wszystko ok.
 
lahimka jeśli córcia dobrze przybiera to bron się przed mm, a częściej przystawiaj małą do piersi. Mój średnio ważył, ani za dużo ani za mało wg pediatry i za tydz. miałam iść na kontrolę wagi i jak coś to zacząć dokarmiać. Tylko że ja zauważyłam że on chce jeść a puszcza pierś i płacze (miał kolki, więc pewnie jeszcze jakieś problemu brzuszkowe ma) i częste przystawianie moim zdaniem nie pomagało bo nie chciał jeść, a zauważyłam że po mm się uspakaja, jest taki "inny".
U nas TT się przyjęły, bo chodziło o smoczek, oczywiście chwilę zeszło niczym się przyzwyczaił, ale często podawałam mu herbatki i załapał ten smoczek. A u Ciebie Nuk i Avent raczej mają smoczki przypominające pierś więc musisz uzbroić się w cierpliwość i próbować jej dawać może załapie? Ja mojego do smoczka przyzwyczaiłam, choć tez nie chciał, i teraz ze smoczkiem jest o wiele lepiej, ale też musiałam trafić na odpowiedni :-)
 
Nio może się przekona wkońcu do butelki, ale póki co nie chce. A co oznacza średnia waga? Bo Gabi się urodziła z wagą 3 kg, teraz waży ok 5 kg (jutro dokładnie zważymy) i wg mnie trochę mało, a wg mojego lekarza mam się cieszyć, że przybiera wogóle i już sama nie wiem.
 
Nio może się przekona wkońcu do butelki, ale póki co nie chce. A co oznacza średnia waga? Bo Gabi się urodziła z wagą 3 kg, teraz waży ok 5 kg (jutro dokładnie zważymy) i wg mnie trochę mało, a wg mojego lekarza mam się cieszyć, że przybiera wogóle i już sama nie wiem.

Mój smoczka gryzaka do dzis olewa, a mam w domu chyba z 6 róznych, czasem pociumka Nuka, ale tak dla zabawy.......ale troszku mało wazy Twoje dzięcie hmmm tak mi sie wydaje!
 
weroneczko napiszę tu bo pisałam na ogólnym... dlaczego karmisz mm, bo chyba tak przeczytałam? Z tego co wiem karmiłaś mlekiem z piersi ale butlą? Źle przybierał, czy mleka miałaś mało?
 
panienko niestety od około 2 tygodni karmię tylko mm. Mały totalnie odrzucił moje mleko, poza tym miałam go mega mało. musiałam ściągać co około 2 godziny zeby mu chociaż z 1-2 butelki na dzień uzbierać, wykańczało mnie to, poza tym pewnego dnia podałam mu swoje mleczko z butelki, a tu wiski piski plucie. Nie wiedziałam co jest grane, zrobiłam więc na szybko mm i wypił 160ml. Powtórzyło się to kilka razy i stwierdziłam, że mu chyba moje nie odpowiada, może z mało kaloryczne było, albo pieron wie co. I po 3 miesiącach walko o karmienie piersią zrezygnowałam, to było ponad moje siły już. Chociaż cieszę, się że przynajmniej te 3 miechy karmiłam, po patrząc na nasze początki myslałam, że dlużej niż miesiąc nie pokarmię. Ot cała historia!
 
reklama
weroneczko myślę tak samo jak riba_1. Ja karmię cały czas cycem (jednym he he), nie dopajam. Wiem, że jest to nieco uciążliwe ale tanie i moim zdaniem najlepsze dla dziecka. A skoro mam taką możliwość, to nie będę zmieniała na mm tylko dla mojej wygody np dla przespanych nocy oraz możliwości wyjścia z domu bez dziecka :-)
 
Do góry