reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

moze macie jakis sposob na to zeby moja laurka MM albo kaszke chciala jesc??bo ja juz nie mam sily:-)
ona je tylko zupki i owoce(uwielbia winogrona).A rano to czasami kolka lyzeczek kaszki ze sloiczka zje i konczy sie ny cycku.wieczorem to tylko cycek.Probuje oczywiscie co kilka dni ale przewaznie ja zjadam(i to nie wazne czy z butelki kaszka czy lyzeczka karmiona-nie chce i juz).a moje mleko to przezroczyste jest:-)
Laura wazy 7 kilo.w ciagu 1,5 miesiaca przybrala 400 gram.
 
reklama
tokareczek ale teraz dzieci juz beda mało przybierać,a te 400,to w normie.Moja też nie chce MM,na kszke mam sposób,jednego dnia dostaje Sinlac(spróbuj,dosc kaloryczny pełnowartościowy posiłek zastepujący mleko,a do tego słodki i dzieci go raczej lubia),albo robie kaszke bananowa na wodzie i polewam owocami ze słoiczka i wcina az jej sie uszy trzęsą.
 
No właśnie też o tym myślałam, że jak opinie dziewczyn będą negatywne, to po prostu zabiorę butlę ze sobą i pójdę poszukiwać odpowiedniego termosu w sklepie, bo te TT jednak jakieś takie niewymiarowe.
Nie gubisz się w tych butelkach? :)
Nie, nie gubie sie. ;) Bo rzadko zabieram butle. ;P Ale chociazby dzis musialam wziac. Nie bylo zadnego problemu. :) Moze tez dlatego, ze mam baaaardzo duza torbe. :)
 
Luizka to gratuluje,ze sie udalo:-)
My tez przeszlismy na mm ale nie mielismy problemu z piciem z butelki chociaz w gre wchodzi tylko i wylacznie butelka TT,bo mlody pil duzo herbatek wczesniej,ale mleka na poczatku to nie chcial w koncu jednak sie przekonal:tak:
 
my jestesmy pol na pól tzn przeszlismy na Bebilon Pepti z powodu alergii no i czasami cycuch jest jeszcze:)

Tokareczka ja tez sie martwiłam bo moj synek w ciągu miesiaca przybrał 200 g, ale znalazłam takie cos

Jak rośnie waga?W pierwszych czterech miesiącach malec przybiera 120–225 g na tydzień. Potem przyrost wagi zmniejsza się do 90–150 g na tydzień. Sześciomiesięczne niemowlę przybiera 50–80 g na tydzień. Między 4. a 6. miesiącem podwaja wagę urodzeniową, a w okolicy pierwszych urodzin potraja ją.
 
Butelkę mamy dr Brown'sa i powiem, Wam że jestem mega zadowolona :) Kubek niekapek mamy TT zwykły, najtańszy. Stwierdziliśmy, że jak nie będzie chciała z niego pić to będziemy szukać innego, ale nie było z tym żadnych problemów:
First-Cup-Green-500.jpg

No i mamy Doidy Cup :) Mała też z niego pije :) Troszkę się ulewa bokami, ale jest dobrze :)
Tylko moja za chiny nie chce trzymać ani butelki, ani kubka :/ Daje jej, ale to chwilowe i woli na leniuszka jak mama czy tata będą trzymali
 
my jestesmy pol na pól tzn przeszlismy na Bebilon Pepti z powodu alergii no i czasami cycuch jest jeszcze:)

Tokareczka ja tez sie martwiłam bo moj synek w ciągu miesiaca przybrał 200 g, ale znalazłam takie cos

Jak rośnie waga?W pierwszych czterech miesiącach malec przybiera 120–225 g na tydzień. Potem przyrost wagi zmniejsza się do 90–150 g na tydzień. Sześciomiesięczne niemowlę przybiera 50–80 g na tydzień. Między 4. a 6. miesiącem podwaja wagę urodzeniową, a w okolicy pierwszych urodzin potraja ją.
czyli mam sie nie martwic??bo laura urodzeniowa miala 3,5-wic dopiero teraz ja podwoila(a ma 7,5 miesiaca).w sumie to bardziej martwie sie tym ze ona nie chce zadnych posilkow mlecznych...praktycznie o je tylko zupke i owoce-jak juz pisalam.
ale czy to jednak nie za malo-11 listopada wazyla 5300 a teraz po 5 miesiacac 7 kilo-wiec w cigau 5 miesiecy przybrala 1700 gram.a twoj sebus ile wazy??
 
reklama
czyli mam sie nie martwic??bo laura urodzeniowa miala 3,5-wic dopiero teraz ja podwoila(a ma 7,5 miesiaca).w sumie to bardziej martwie sie tym ze ona nie chce zadnych posilkow mlecznych...praktycznie o je tylko zupke i owoce-jak juz pisalam.
ale czy to jednak nie za malo-11 listopada wazyla 5300 a teraz po 5 miesiacac 7 kilo-wiec w cigau 5 miesiecy przybrala 1700 gram.a twoj sebus ile wazy??


Mój Sebus waży 7800 g, waga urodzeniowa podwojona bo ważyl 3080 g , ale on tą wagę podwoił jak miał 4 miesiące... więc bardzo szybko a teraz przybiera max 200 g na miesiac
Obserwuj smyka wagowo notuj a potem pogadaj z pediatrą.
 
Do góry