reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

a ja dzisiaj dalam obiadek mlodemu wlasnie taki malo zmiksowany kurcze i sie ksztusil chyba jeszcze nie jest gotowy:no: . jesli chodzi o przyprawy to ja w tym temacie zielona nie mam pojecia jakie i ile . jogurtow jeszcze nie dawalam , miedzy posilkami daje jeszcze chrupka albo sucharka .u nas z jedzonkiem teraz jest tak:

6-7 mleko 230 ml
10-11 sniadanko kaszka owocowa ale po wczorajszym DDTVN jutro pedze po inne kaszki na sniadanie bo takie gotowe owocowe to maja faktycznie duzo cukru w skaldzie :baffled:
14-15 obiadek, co drogi dzien pol zoltka do obiadku
17 kleik ryzowy z owocami lub same owoce
19 mleko 230 ml
 
reklama
Dziewczyny jakie rybki dajecie swoim dzieciaczkom? Ja dałam łososia i chyba Go uczulił. Poczekam do ustąpienia wysypki i ponowię próbę.
Marcin najchętniej je cyca, z innymi pokarmami to już gorzej...no może poza owockami. Na obiadek "wciskam" pół słoiczka i to nie zawsze. Kaszy z rana odrobina...karmienie trochę trwa...wczoraj ze smakiem zjadł dynię z ryżem i kurczakiem z rossmanna aż miło było popatrzeć (oczywiście 1/3 słoiczka).
Lilijanno co do przypraw to nie daję nic poza tymi co ewentualnie są w słoiczkach. Jak sama gotuję nic nie dodaję, poza natką z pietruszki ;-)
 
Agulek80 - no ja już koperek próbowałam, bo jest w herbatkach od 1 m-ca, więc jak dla mnie bezpieczny ;-)

Cosya wstawiła fajny link na 'sierpień' muszę go odszukać, bo był tam super przepis na kompot dla naszych Szkrabów.
 
dziewczyny czy mozna dziecku dawać Danonki? Moim zdaniem nie bo pytalam kuzynki i ona mówi że po roku. Przeczytalam dzis skład i tam jest pelno cukru, teściowa kupila Wojtusiowi bo truła mi d... ale chyba sama to zjem.
 
a ja dzisiaj dalam obiadek mlodemu wlasnie taki malo zmiksowany kurcze i sie ksztusil chyba jeszcze nie jest gotowy:no: . jesli chodzi o przyprawy to ja w tym temacie zielona nie mam pojecia jakie i ile . jogurtow jeszcze nie dawalam , miedzy posilkami daje jeszcze chrupka albo sucharka .u nas z jedzonkiem teraz jest tak:

6-7 mleko 230 ml
10-11 sniadanko kaszka owocowa ale po wczorajszym DDTVN jutro pedze po inne kaszki na sniadanie bo takie gotowe owocowe to maja faktycznie duzo cukru w skaldzie :baffled:
14-15 obiadek, co drogi dzien pol zoltka do obiadku
17 kleik ryzowy z owocami lub same owoce
19 mleko 230 ml

ojej, tak mało mleka?

u nas wyglada to identycznie jak u Agulka - cycuś co 2-3h bo Sara nie przyjmuje do wiadomosci zadnych innych płynow :/
obiadek jarzynki z mieskiem, pol sloiczka to max ile jestem w stanie wepchac ^^
wieczorem kaszka
jakis owoc w miedzyczasie

Lea,
danonki w tym wieku?! paranoja o_O moze grzybową niech zaproponuje? :/
 
Lilijana ja daję tylko koperek i natkę pietruszki. Analizowałam składy słoiczków i się okazuje że w większości obiadków Hippa jest sól :szok: A tutaj ten artykuł o przyprawach z przepisem na ten kompot ;-)
 
a ja wcale nie daje przypraw.Do tej pory byla zupka z marchewki i ziemniaka i piersi z kurczaka.
Od dzisiaj nowosc-marchewka,ziemniak,pietruszka,seler,buraczek i miesko wolowe(dobrze zmiksowane).
Zupka pyszna-a jak malej smakowala.po rozmowie z pediatra kazala wiecej mieska dawac bo laura za malo wazy(6700).
Odradzila zoltko(do roku).
U nas to rano kiedys byla kaszka-teraz sie malej odmienilo i kaszki wcale nie chce.To daje jej musli z owocami(sloiczek).
Potem zupka-okolo 200-250 ml(w zaleznosci od apetytu).
Potem deserek(jakies owoce ze sloiczka.poki nie ma swiezych)
Wieczorem kaszka z ciasteczkami(taki gotowy sloiczek)-bo tak jak wspominalam to kaszki takiej na wodzie nie chce.
No i w nocy cycek(probowalam mleko kupione zeby dluzej spala ale to jest be...nawet przez sen wyczuje i pluje).
 
reklama
.
Zupka pyszna-a jak malej smakowala.po rozmowie z pediatra kazala wiecej mieska dawac bo laura za malo wazy(6700).
Odradzila zoltko(do roku).
.

ale czemu odradziła,z jakich powodów?
Przecież to "bomba" witaminowo-minerałowa.Ja dawałam nawet synkowi z uczuleniem na białko jaja kurzego,tylko musiałam sam srodeczek wycinać,by było zero bialka.
Tak pytam,bo pierwszy raz spotkałam sie z takim stwierdzeniem.
 
Do góry