reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

reklama
rurka - ja popieram takie podejście :) wg mnie łatwiej tak zajść - bez stresu. Dużo seksu i dużo miłości :)))). I to uczucie że można się kochać ile się chce niczym się nie zabezpieczając!

diabliczka - raczej wszędzie piszą żeby nie stosować tamponów w połogu - może dojść do zakażenia. U mnie tylko plamienie lekkie już... Mnie czasem też boli jeszcze... szczególnie jak za dużo chodze lub próbuję nosić w chuście :(( A tak się na to noszenie nastawiłam że ciężko mi z tego rezygnować, ale wiadomo że jak teraz tego nie dolecze to moze byc potem gorzej :(. Ale nie boli mnie blizna sama, tylko jakby po bokach od niej...

iza - ja doszłam do fazy parcia zanim zrobili cc i też czulam jakiś czas ból zawsze przed każdym bączkiem który szedł :D ale już minął.

Pytanie do Was - jak wygląda badanie po porodzie ? Czy jest to badanie palcami/USG dopochwowym ?

Pytanie drugie - mój noworodek mial dziś pojedyncze wymioty :((( i kilka dni temu różnie. To normalne ?
 
Heja
Dziewczyny ten bobotic to rewelacja. Maly jest spokojniejszy za dnia spi i nie boli go brzuszek juz. Napewno jeszcze te herbatki kupie w razie czego! Ja jestem 7tygodni po porodzie i jakos podbrzusze mnie boli podczas wstawania ale krwawienia nuz nie mam na szczescie.
Pogoda masakryczna u nas-spac sie chce a tu trzeba troche mieszkanie ogarnac!:-(
 
pampuszku - badanie jest normalne ginekologiczne i USG dopochwowe - zalezy od lekarza też ale ja tak miałam. A po drugim porodzie teraz o 6:30 urodziłam a ok 11:00 miałam USG dopochwowe.... szłam przerażona :szok: ale zupełnie niepotrzebnie bo kompletnie nic nie bolało.
A co do wymiotów - hmmm napewno to wymioty były? a może mu sie ulało obficie???? Bo jak wymioty to nie wiem... ale raczej zupełnie w normie to nie jest... a ma temperaturkę albo jakieś jeszcze objawy??? Czasami też jak dziecko zaraz po jedzeniu tworzy jakieś wygibasy intensywne to moze zwymiotować.... na spokojnie obserwuj
 
Pampuszku może nie tyle zakażenia a krwotoku...bo zakażenia niby czym?
Tak samo noszenie pasa non stop też może spowodować komplikacje. Najlepiej być po wizycie gina i być pewnym ze wszystko ok
Mi się wydaje ze to normalnie placówka :-)
A odnośnie wymiotów to faktycznie może to dosadne ulewanie, chociaż mój też ostatnio zwymiotowal jak za dużo zjadl i mu się nie odbilo...
Za każdym razem dajesz na odbicie?
 
Ja myślalam ze chodzi o zakażenie bo niby seks tez odpada do 6 tygodnia...ale to może w takim razie to ryzyko krwotoku... kapiecie sie juz w wannie panie po cc ? :p

Tak, to sa ewidentnie wymioty. Ulewa to on ciagle, czasem mniej, czasem wiecej, ale wymioty to jednak nagle chlusniecie, a ulewanie to tak raczej powoli wyplywa z buzki.\

Daje na odbicie tylko jak Maly tego chce... czyli jak placze lub stęka, jak po jedzeniu zasypia i spi to go nie budze specjalnie. To akurat byl taki moment. Ale nic sie nie dzialo potem wiec mysle ze to nie jest jakis problem.
 
Wiatam :) sobota mmmm

Dziewczyny ja dopiero z Waszych postow dowiedzialam sie jak to temperature mierzyc :-) stara baba ze mnie :-) a taka niedoswiadczona:-):-)

Martyna ja po pierwszej ciazy krwawilam/plamilam tyle co w szpitalu, a po tej jakos 5 tygodni i tak jak mowisz niby nic niema ze dwa dni a za chwile chlup:zawstydzona/y::zawstydzona/y:

Diabliczka00 ja po pierwszym cc (dodam ze nieprobowalam rodzic naturalnie, cc bylo ustawione w 4 miesiacu ciazu) to juz wogole nie moglam uzywac tamponow :no: straszny ucisk/bol jak mialam tampona w srodku :zawstydzona/y::zawstydzona/y:, pierwsza dzizecko ma juz 6 lat, przed ta ciaza 2013/1014 jeszcze nie moglam uzywac tamponow :no::no:

Pampuszek moja niunia tez zwymiotowala ostatnio, niby jej sie odbilo wszystko ok bylo, dalam ja do bujaczka i poszlam sie ubierac a za chwile synek wo;e ze zwymiotowala i to nie troszeczki a jak by wielka szklane mleka na nia bylo wylane tak to wygladalo. wszystko bujaczek, ubranka co dopoiero byli wyprane :-):-) zalatwila nas. Bylam 2 tygodni temu u mojej gin (jestem po cc i w czwartek malutka skaczyla 6 tygodni) to gin powiedziala ze moge normalnie sie kompac w wanie i na basen isc.

Ah dziewczyny pochwale sei wkoncu :tak: mamy tydzien do przeprowadzki a dopiero wczoraj znalezlismy mieszkanie :tak: i bardzo dobre szkoly na czym mi najbardziej zalezalo :tak: troche daleko od wszystkich, ale juz niebedzie 2 godziny jazdy do lekarza jak by co tylko okolo 40 min :tak:

Jeszcze se na meza poskarze hehe ostatnio widzial jak karmie mala mm mowie a to czemu cycem nie, ja ze niewystarcza ze mam glodzic, o to zrob zeby wystarczalo az sie wkur*ylam, przeciez kurka robie wszystko cyce od laktatora to juz bola ciagle herbatki nie herbatki, muwi mi ze musze zaczac sie odzywiac tak jak on, muwie przeciez jemy to samo lol. niemam sil jakos kobiety rozumia a ten moj facet no niewiem poryczalam sie w tedy, bo naprawde mi zalezalo na karmieniu i duzo robie (moze niewszytko - wszystkich metod nie znam) o tak to naskarzylam :-):-)
 
Ostatnia edycja:
Pampuszku za każdym razem dawaj na odbicie... to jest bardzo ważne!
Jak mi maly "odpoczywa" biorę na ramie i delikatnie poklepuje albo masuje plecki, jeśli nie odbija to chodzę po pokoju żeby byl w pionie...jeśli dalej nuc(chociaż bardzo rzadko) to albo dalej przystawiam albo jeśli zasypia to koniecznie klade na boczku...raz jak mi zwymiotowal to teraz standardowo po karmieniu. Nie popuszczam. Raz go zostawilam bo dlugo mu się nie idbijalo , polozylam i poszlam do WC no i po powrocie ulane...dobrze ze się sam odwrocil na bok :/
Nie pamiętam...jak karmisz? Jak mm to może za duży smoczek, dziurkę...leci latwo i za szybko się najada...a tez czasami zależy od dziecka bo będzie ulewalo i koniec...
Mój przy karmieniu zasypia, biorę go na bark ...delikatnie się rozbudzi ale zaraz znów przysypia :-)
Odnośnie kąpania to ja się juz kąpałam w wannie ale z braku czasu tylko raz :-) tak to szybki prysznic i szybka depilacja na jednej nodze :-)

Mimi to wlasnie taki okropny ucisk :/ nie wiem czy tak się skurczylo czy jak...w tym momencie zastanawiam się jak z sexem jak taki bol :/ ale po wizycie gin trzeba będzie spróbować :p
U mnie tez ostatnio jak zwymiotowal to dookola wszystko w mleku :-)
Mój teraz jak nie chce a ja chce jeszcze dac to wstrzacha się tak smiesnie :-) i juz wiem ze basta :-)
Gratulacje z mieszkania...super ze jest :-) teraz będzie szal cial :-) lepsze czy gorsze?
Jeśli taki maz mądry to niech Ci dogadza i przyrządza ...nie na zasady z odżywianiem... albo jest albo nie ma
 
Ostatnia edycja:
reklama
MPrzepraszam Was za bledy ale pisze na telefonie i on tak przestawia ze masakra... staram się za każdym razem poprawić ale czasami przeocze cos...literowki jak literowki...najgorsze bledy ortograficzne :/ pisze ok a za chwile przeskoczy :-)
 
Do góry