reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

a ja dziś parwie cały czas na jakiś zakupach, normalnie padam chyba zaraz wezmę gorącą kąpiel, włączę kominek, wejdę pod kołderkę i będę oglądać filmy:)
brownagula współczuję strasznie nieciekawa sytuacja:(

Dziewczyny, a jak to jest z tymi kąpielami? Ja słyszałam, że w ciąży to nie za bardzo więc biorę prysznice, ale uwielbiam kąpiele i aż mnie czasami skręca tak bym chciała :-)
 
reklama
oj mamunia też nie wiem jak z założeniem własnej działalności... ech... trudno, mam nadzieję że chociaż uda się ten rehabilitacyjny chociaż te pół roku...
Nie będę się na zapas przejmować bo to nie zdrowo, może coś się uda załatwić :)
Jakby mój mąż mi powiedział że się zapuściłam chyba bym zwyzywała...:wściekła/y:
Ogólnie, teraz mam taki humor że wszystko co mi leży na wątrobie to nie przebieram w słowach do nikogo ;-)
Póki co usłyszałam że jestem aspołeczna,nierodzinna, i nie wiadomo jak do mnie podejść bo na 90% rzeczy reaguję wybuchowo ...:crazy:
No cóż hormony buzują... :D
ale skoro jeszcze nie ucieka ode mnie, to jest OK :-D

a orientowałaś się własnie jak to jest z działalnością?? kobitki zakładaja biznesy, nie wykazuja dochodów żadnych, oplacaja składki a potem przedstawiaja zwolnienie a zus płaci. jest taka luka w prawie i wszystko jest zgodne z prawem. tez o tym myślałam, ale dostałam prace i już sie nie zagłębiałam w temat. te biznesmenki cwaniary najwieksze to nawet po 6tys. dostają i zus nie ma prawa tego egzekwować. ale to juz zalezy od wysokości składki. a ja boidupa jestem i nie wiem czy bym się rzuciła na ten najwyższy pułap. w każdym razie warto zaciągnąć informacji i porady na ten temat.
 
matita spokojnie mozesz wziasc kapiel, byleby nie za goraca. Ja leze w wannie codziennie bo nie mam sily stac pod prysznicem (wiem, wiem jestem leniem) tylko wode wlewam ciepla, nie goraca, a jak sie robi za zimno to po prostu dolewam cieplej.
 
ja brałam concor - mam problem z częstoskurczami ( tętno mi skacze do 160 - jakieś 900 pobudzeń na dobę mi wychodzi:) na dodatek mam blok av, więc leki na jedno pogarszają drugie, więc lekarka musiała lawirować z dawką:)
 
To też betabloker podobnie jak bisocard ja przy wysokim tętnie nie wyrabiam ciężej mi się oddycha podobno isoptin jest, który można brac w ciązy.
 
Dziewczyny, a jak to jest z tymi kąpielami? Ja słyszałam, że w ciąży to nie za bardzo więc biorę prysznice, ale uwielbiam kąpiele i aż mnie czasami skręca tak bym chciała :-)

ja się kąpię, tylko wtedy moje cholerne nogi bez lekarstw wieczorem nie latają na wszystkie strony, mam zespół niespokojnych nóg. Jak mam ciężki dzień to nawet się zdrzemnę:tak:
 
WOW to ja mysląc o otwarciu działalności nie myslałam o macieżyńskim wogóle! teraz mnie zainteresowałyście tym tematem:-)
A mój gin mi powiedziała, że w moim przypadku akurat-czyli wracające infekcje i grzybice-lepiej bym nie brała kąpieli tylko prysznice-akurat ja mam prysznic, co mnie wkurza bo wcześniej miałam wannę którą kochałam-wygrzać sie mogłam , a pod prysznicem to nawet dobrze się schylić nie moge by nogi ogolić-w okularach pod prysznic to ciężko a bez nich prawie nie widzę, a do wanny w okularach mogłam na chwilę wejść by nogi ogolić dokładnie:crazy:

W liściedo Mikołaja chyba poproszę o wanne:-)
 
matita wiem że gorących kapieli nie wolno, ale że ogólnie kąpieli to nie słyszałam;-)
dokładnie tak :) można kąpiele brać, ale żeby temperatura wody miała nie więcej niż 37 stopni ;)


a orientowałaś się własnie jak to jest z działalnością?? kobitki zakładaja biznesy, nie wykazuja dochodów żadnych, oplacaja składki a potem przedstawiaja zwolnienie a zus płaci. jest taka luka w prawie i wszystko jest zgodne z prawem. tez o tym myślałam, ale dostałam prace i już sie nie zagłębiałam w temat. te biznesmenki cwaniary najwieksze to nawet po 6tys. dostają i zus nie ma prawa tego egzekwować. ale to juz zalezy od wysokości składki. a ja boidupa jestem i nie wiem czy bym się rzuciła na ten najwyższy pułap. w każdym razie warto zaciągnąć informacji i porady na ten temat.
no właśnie już nie jest tak kolorowo. ZUS zaczął to kontrolować a po nowym roku zmieniają się zasady i w ogóle ukróci się zakładanie lewych działalności.
 
reklama
Aesthete - też słyszałam, że w ciąży są lepsze efekty. Ale... przed pierwszą ciążą nie zdążyłam, bo zaszłam zaraz po powrocie z podróży poślubnej. Nie spodziewaliśmy się, że się uda za pierwszym razem. A teraz przed tą ciążą byłam już na wychowawczym, więc tylko męża pensja i tak zawsze coś było ważniejsze :-(. u mnie założenie aparatu wiąże się też ze wstawieniem jednego implantu (nie urósł mi jeden ząb) więc i na to musimy mieć jakiś 5 tyś. (stawki z warszawy :szok:).

Witam nowe mamusie ;-)
Odnośnie kąpieli to można brać, tylko nie za ciepłe tak jak już dziewczyny napisały. Miałam smaka na frytki z Mc, bo mąż miał jechać po prezent z kolegą dla piątkowego solenizanta. Ale coś się nie wybrali a ja czekam :sorry:,

Chyba będę musiała sama jechać.

Dobranoc
 
Do góry