reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Struss skoro lekarze tak sadza to jak najbardziej nie ma co z tym robic ja mialam wieksze wyniki;-)
Straciatella witaj spowrotem i zdroweczka...
Perlka 8 moga wyjsc w kazdym wieku
Futurystka dostalam dzis takiego bolu zeba ze pedzilam do mojego dentysty, w zeszlej ciazy leczylam w cholere zebow i teraz widze bedzie powtorka i zawsze po 3 mieisacu dopiero i wszystko ze znieczuleniem i nawet kanalowe mialam wiec na spokojnie mozesz wziac
Martuska kolejna normalna wizyta 3 grudnia u mnie
Bajka witaj w domu;-)
nie wiem co komu chcialam napisac sory ale boli mnie po dentyscie ide lezec, a o wizycie ide na watek napisac milego
 
reklama
Aesthete - też słyszałam, że w ciąży są lepsze efekty. Ale... przed pierwszą ciążą nie zdążyłam, bo zaszłam zaraz po powrocie z podróży poślubnej. Nie spodziewaliśmy się, że się uda za pierwszym razem. A teraz przed tą ciążą byłam już na wychowawczym, więc tylko męża pensja i tak zawsze coś było ważniejsze :-(. u mnie założenie aparatu wiąże się też ze wstawieniem jednego implantu (nie urósł mi jeden ząb) więc i na to musimy mieć jakiś 5 tyś. (stawki z warszawy :szok:).
no tam gdzie ja zakładałam aparat to jeden łuk 2400zł... plus każda wizyta 200zł. No ale siostra mojego męża pracuje w przychodni, więc miałam chociaż założenie taniej, bo górny łuk za 1200zł a dolny za 1000zł :) więc na założeniu sporo zaoszczędziłam ;) ale co 6 tygodni muszę dwie stówki zostawić...
ale w końcu będę miała nieskazitelny uśmiech :D


w ogóle wpsominałam wam, że źle sypiam. No i wczoraj poszłam spać tak koło 23:00. Koło 2:00 w nocy M przyszedł do sypialni i co? odpalił tv :confused2: oczywiście się obudziłam wkurwiona jak nie wiem, bo on to musi przy tv zasypiać... poszedł oglądać do salonu i tam zasnął i spał do rana. a ja z psiakiem mieliśmy całe łóżko dla siebie i nie narzekaliśmy ;) ale już mu zapowiedziałam, że jak to się powtórzy to będzie nieciekawie :p dla niego oczywiście ;)
 
Co do aparatu ja nosilam dwa lata staly. Zdjelam w poprzednie wakacje 3 tyg przed slubem. Ja mialam estetyczne zamki, te przezroczyste. Ciesze sie ze sie zdecydowalam bo mam piekny usmiech. Jeszcze intensywnie wybielalam biala perla i na slub wszyscy byli w szoku ;). Efekt utrzymuje sie caly czas. Nie pamietam tylko ile placilam za kazdy luk.
 
aesthete ja mam wizytę o 11.30 :-D jutro będę pić i pić i pić, żeby Bąbla dobrze zobaczyć :-D mam nadzieję że mój pęcherz wytrzyma te katusze

ja odkąd się dowiedziałam że jestem w ciąży, nie brałam jeszcze kąpieli w wannie, ale chyba w najbliższym czasie się przełamię i chociaż na pół godzinki się położę, bo mi baaaardzo brakuje takiego relaksu:happy:

aaa i u mnie na ruchy dziecka zdecydowanie za wcześnie. czekam z niecierpliwością na ten magiczny moment:zawstydzona/y:
 
a ja po wizycie - na szczęście maleństwa mają się dobrze, a brzuch mnie boli, bo rosną bąble :)
wszystko ok, jeden chyba jest chłopcem, ale nie na 100%, a drugie dziecko pokazało dupkę :D
 
Co do aparatu ja nosilam dwa lata staly. Zdjelam w poprzednie wakacje 3 tyg przed slubem. Ja mialam estetyczne zamki, te przezroczyste. Ciesze sie ze sie zdecydowalam bo mam piekny usmiech. Jeszcze intensywnie wybielalam biala perla i na slub wszyscy byli w szoku ;). Efekt utrzymuje sie caly czas. Nie pamietam tylko ile placilam za kazdy luk.
właśnie po zdjęciu aparatu też zamierzam intensywnie wybielać :D :D szczególnie że tyle lat paliłam :baffled: z M rzuciliśmy palenie rok temu w lipcu. tzn przerzuciliśmy się na e-papierosy ;) no ale zwykłe pasty nie dają rady po tylu latach palenia :p więc teraz prostowanie, potem wybielanie i będę mogła olświeniać tak jak Ty :D


aesthete ja mam wizytę o 11.30 :-D jutro będę pić i pić i pić, żeby Bąbla dobrze zobaczyć :-D mam nadzieję że mój pęcherz wytrzyma te katusze

ja odkąd się dowiedziałam że jestem w ciąży, nie brałam jeszcze kąpieli w wannie, ale chyba w najbliższym czasie się przełamię i chociaż na pół godzinki się położę, bo mi baaaardzo brakuje takiego relaksu:happy:

aaa i u mnie na ruchy dziecka zdecydowanie za wcześnie. czekam z niecierpliwością na ten magiczny moment:zawstydzona/y:
ohh... to Ci zazdroszczę, że tak z rana :) mój gin z rana to w szpitalu jest :p i to tym zaraz koło mnie :p aż szkoda że mnie w nim przyjąć nie może ;) tylko będę jechać 25km później do jego gabientu :p
a co do kąpieli to ponoć można 15 min :p ja uwielbiam kąpiele, ale tak się schizowałam, że leżałam w prawie zimnej wodzie :-D jednak mimo wszystko mam jakieś opory :p
chociaż moja mama mi opowiadała, że ona się kąpała normalnie :)
raz mi nawet opowiadała historię, jak leżała w wannie, brzuch już duży i wystawał tak z wody, a tata wszedł jej do łazienki i wrzucił jej chomika do wanny :p biedak się wydrapał na jej brzuch jak na wyspę :p a mama krzyczała, bo nigdy takich gryzoni nie lubiła :p a ten to był nowy pupil mojej siostry :p
 
Aesthete ja tez palilam. Ale naprawde polecam biala perle. Za niewielkie pieniadze mozna miec super zeby. Nie wiem tylko czy mozna w ciazy wybielac...


nana7ma super! Chyba mamy przewage chlopcow prawda?;)
 
Aesthete ja tez palilam. Ale naprawde polecam biala perle. Za niewielkie pieniadze mozna miec super zeby. Nie wiem tylko czy mozna w ciazy wybielac...


nana7ma super! Chyba mamy przewage chlopcow prawda?;)
nie no, teraz nawet nie mam jak wybielać z drutami na zębach :D dopiero gdzieś za rok o tym pomyślę, ale dzięki za radę :)


Apropo's tego ZUS'u i działalności gospodarczej w ciąży, znalazłam artykuł z czerwca 2013
Zasiłki macierzyńskie już nie do wyłudzenia - Praca w INTERIA.PLO

Hm i powiem Wam że po przeczytaniu tego art jestem zielona bardziej niż przed przeczytaniem :-)
no to są te zmiany, o których pisałam... ale to wchodzi od nowego roku.
bo ogólnie wcześniej babeczki robiły tak, że w ósmym miesiący ciąży zakładały działalność, opłacały maksymalną składkę, czyli jakieś 3400zł i szły po miesiącu na macierzyński i dostawały co miesiąc 5200zł (wcześniej ok. 6tys ale przy rocznym macierzyńskim jest trochę niższa kwota).
A jakbyś chciała teraz otorzyć działalność i np pójść na L4 to musisz opłacać składki przez 3 miesiące, bo trzeba mieć ciągłość w chorobowym 90 dni.
a po zmianach chodzi o to, że jak ZUS się zorientuje że założyłaś działalność po to tylko żeby dostawać wysoki macierzyński to te 5200zł podzieli Ci na 12 miesięcy i tyle będziesz dostawać.
no zbyt dużo tych wyłudzeń było i zbyt oficjalnie laski o tym mówiły...
 
reklama
osz ten złodziejski ZUS ! zawsze ludziom pod górę robią, złyszałam o zmianach ale nie myslałam, że tak szybko je wprowadzą.

Dziewczyny od aparatów :-) !
ja nosiłam w liceum aparat przez dwa lata. to było hoho temu, i powiem Wam ,że moja ortodontka to s*ka, nie kobieta. po ściagnięciu aparatu miałam dosłownie wyszarpane w szkliwie kwadraty od kleju na klamrach. efekt jest taki, że mam diastemę na gorze i stłoczony dół po cofnietych górnych zębach. Pomimo wkładek, które babka mi dała po ściągnięciu, zęby i tak się ustawiły po swojemu. Franca w ogóle nie chciała ze mną rozmawiać. ogolnie ten czas wspominam jako horror. naciąganie łuków i samą ortodontkę.
 
Do góry