reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Karoli4 masz racje, bol porodowy nie nalezy do przyjemnosci, ale jak juz jest po wszystkim to zapomina sie o calej akcji porodowej. mialam okropne bole przez pare godzin , podobno po oxytocynie sa silniejsze( czego doswiadczylam).
Sagaa31 w pierwszej ciąży po każdym USG zmienial mi sie termin porodu;p w koncu mialam wywolywany porod 2 tygodnie po pierwszym terminie
 
reklama
applecrumble ja również nic nie wiedziałam o opiece nad noworodkiem :-D byłam najmniejszym dzieckiem w rodzinie, gdy miałam 7lat urodził mi się bratanek, ale mieszkali daleko, więc kontakt z dzieckiem małym znikomy ... do tego moje koleżanki zawsze do dzieciaków leciały, opiekowały się maluchami znajomych, a ja - nic, zero :dry: uwarzałam nawet, że ja raczej bezdzietna bedę ;-) aż podjeliśmy decyzję o Mrówku ;-) do tego rodzice i teściowie w Zielonej Górze, my sami we Wrocławiu :dry: zapisaliśmy się do szkoły rodzenia jedynie ... a opieka - sama z siebie wyszła ;-) organizm sam wie, co robić :tak: taka nasza natura ;-) dasz radę ;-) ja dałam, to i ty dasz ;-)


pisałyście o niskich ciśnieniach ... no ja w ciązy mam wreszcie normalne :-D na ostatniej wizycie 105/70 :-D ale generalnie jestem osobnikiem o niskim ciśnieniu ;-) i do tego barometr ... każdy nadchodzący deszcz czuję w głowie :baffled: zmiany pogody w piszczelach i udach (to akurat od małego mam) ... w tym tygodniu pogoda mnie nie rozpiszczała ... na zmianę słońce i chmury deszczowe - dla mnie to największa katorga ... niestety apap często musiałam brać :dry: by jakoś funkcjonować :blink:
 
Hej dziewczynki,

14 tydzień rozpoczęty :-D jupii! Dziś duuzo sprzątania, rozkladania ciuchow po szafach, jutro pierwsza nocka na swoim... Chyba piccolo sobie zażyczę... A do tego truskawki by sie przydały... ;-)

Asku u mnie też ciśnienie mega niskie, ból głowy na zmianę pogody to norma. Kawa mi pomaga, czasami...

Applecrumble książka w oczekiwaniu na dziecko jest o ciąży. Świetna! Do niej sa kolejne części o pierwszych latach dziecka. Ja mam też o diecie w ciąży, dzienniczek ciąży i o przygotowaniu do ciąży z tej serii ;-) lubię...

Moja przyjaciółka też mi dziewczynke wróży ;-)
 
Ostatnia edycja:
Tez mam te ksiazke w oczekiwaniu na dziecko, ale przyznaje sie, ze jej nie przeczytalam.
Opieki sama nauczylam sie w trakcie, zarowno ja i moj m. Z dobrych rad tu mam na mysli tesciowa, nie korzystalam. Jedynie jak mialam watpliwosci albo pytania to zwracalam sie do mojej mamy.
A ja totalnie jestem w kropce co do plci, bo moj Matteo meczyl od jakiegos czasu o siostre, ze chce miec, ale brata tez chce miec (to ostatnio). Nie wiem jeszcze, ze jestem w ciazy, bo powiemy mu razem z m. I to takie psychiczne nastawienie.
Moja mama mowi, ze dziewczynka, bo tak czuje, a ja chyba czuje, ze chlopak. Ale nie wiem sama. Bo moj maly wmowil mi, ze dziewczynka hehehe Zreszta wszystko jedno jaka plec, wazne, zeby dziecko bylo zdrowe.

nadzieja zazdroszcze 14 tygodnia.
 
nadzieja, no leci ten czas :D za 6 dni już będziesz wchodzić w drugi trymestr :O lecisz równo ze Straciatellą :)
u mnie dzisiaj była koleżanka, to właśnie mówiłam, że dopiero co się dowiedziałam i był to 5 tydzień, a już 13 mi leci :happy2: no masakra, ani się obejrzymy a będziemy na porodówce :p
 
nadzieja, no leci ten czas :D za 6 dni już będziesz wchodzić w drugi trymestr :O lecisz równo ze Straciatellą :)
u mnie dzisiaj była koleżanka, to właśnie mówiłam, że dopiero co się dowiedziałam i był to 5 tydzień, a już 13 mi leci :happy2: no masakra, ani się obejrzymy a będziemy na porodówce :p

aesthete - to kiedy zaczyna się wg Ciebie II trymestr?
 
nie wg mnie, tylko według ginekologa. pisałam po ostatniej wizycie, że specjalnie się gina pytałam kiedy zaczyna się drugi trymestr to powiedział mi dokładnie tak "jest ogólnie przyjęte że pierwszy trymestr kończy się w 13t6d".

O matko!!! To jeszcze tyle mnie czeka? Zwariuję :szok:
A jak z ryzykiem poronienia? Po którym tygodniu spada? Też dopiero po skończeniu 14tygodnia?
 
reklama
O matko!!! To jeszcze tyle mnie czeka? Zwariuję :szok:
A jak z ryzykiem poronienia? Po którym tygodniu spada? Też dopiero po skończeniu 14tygodnia?
to chyba już po 12 tyg spada... ale różnie bywa, widziałam raz nawet w sygnaturce aniołka z 19tyg :(
no ja jeszcze 2 tyg do drugiego trymestru :p i 3 tyg do wizyty :D mam nadzieję że już pewniej mi płeć określi ;)
 
Do góry