reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Dziewczyny, potrzebuje Waszej pomocy [emoji24] może któraś z Was orientuje się w tych sprawach.

Mam umowę o prace na czas określony do końca grudnia. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Dziś koleżanki z pracy napisały mi,że moja firma złożyła wniosek o upadłość..stad moje pytania:
1. Co teraz z moich chorobowym do czasu porodu?
2. Co z zasiłkiem macierzyńskim i ubezpieczeniem?
Ciezka sprawa ale skoro przejął Cie Zus to raczej wszystkie świadczenia dostaniesz..nie denerwuj sie kochana
 
reklama
Ciezka sprawa ale skoro przejął Cie Zus to raczej wszystkie świadczenia dostaniesz..nie denerwuj sie kochana

A same cyrki z ta firma. Nie idzie się niczego dowiedzieć. Mam nadzieje,że nie zostanę na lodzie..Najbardziej martwię się o ubezpieczenie zdrowotne,bo ciąże prowadzę na NFZ.
 
1. Co teraz z moich chorobowym do czasu porodu?
2. Co z zasiłkiem macierzyńskim i ubezpieczeniem?
Nie wiem co z zasiłkiem macierzyńskim. Ale na pewno do czasu porodu chorobowe płaci Ci ZUS. Po urodzeniu dziecka wydaje mi się, że jeśli chcesz być ubezpieczena to albo dodatkowe ubezpieczenie albo możesz się zarejestrować w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna i zależy jaki masz teraz staż pracy dostaniesz zasiłek przez pół roku i będziesz ubezpieczona. Na pewno będą tam potrzebne zaświadczenia, że dopiero co urodziłaś i nie jesteś w stanie podjąć pracy.
Tyle z mojego doświadczenia.
 
Nie wiem co z zasiłkiem macierzyńskim. Ale na pewno do czasu porodu chorobowe płaci Ci ZUS. Po urodzeniu dziecka wydaje mi się, że jeśli chcesz być ubezpieczena to albo dodatkowe ubezpieczenie albo możesz się zarejestrować w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna i zależy jaki masz teraz staż pracy dostaniesz zasiłek przez pół roku i będziesz ubezpieczona. Na pewno będą tam potrzebne zaświadczenia, że dopiero co urodziłaś i nie jesteś w stanie podjąć pracy.
Tyle z mojego doświadczenia.

Dziękuje. Tak jak już pisałam ; ubezpieczenie martwi mnie najbardziej,bo ciąże prowadzę na NFZ
 
A same cyrki z ta firma. Nie idzie się niczego dowiedzieć. Mam nadzieje,że nie zostanę na lodzie..Najbardziej martwię się o ubezpieczenie zdrowotne,bo ciąże prowadzę na NFZ.
Małe sprostowanie jeszcze, aczkolwiek nie jestem pewna tego - do momentu działalności firmy, nawet jeśli umowa kończy Ci się wcześniej powinien ubezpieczać Cię ZUS. Ale najlepiej jakbyś porozmawiała z kimś z firmy z kadr albo z ZUSem.

Pracuje w dużej firmie, dużo kobiet zachodzi w ciąże, miałam różne sytuacje :)
 
Dokładnie tak mam. Gdyby nie rosnący brzuszek to nie czułabym, że jestem w ciąży.
Czy któraś z Was ma zamiar zapisać się od szkoły rodzenia? Co myślicie na ten temat.
Ja nas zapisałam, zaczynamy 11 grudnia :D
Hej Dziewczyny :)

może macie jakieś sposoby na zaparcia i okropne wzdęcia? Pół nocy nieprzespanej, brzuch jak baalon!

Jakieś leki typu espumisan, ulgix itp., czy można stosować w ciąży?
Kochana popróbuj domowych metod. Owsianka, jabłko, kiwi na czczo...
A same cyrki z ta firma. Nie idzie się niczego dowiedzieć. Mam nadzieje,że nie zostanę na lodzie..Najbardziej martwię się o ubezpieczenie zdrowotne,bo ciąże prowadzę na NFZ.
Bez wzgledu na wszystko, kobieta w ciąży, nawet jeśli jest nieubezpieczona, ma prawo do korzystania z bezpłatnego prowadzenia ciąży :)
 
reklama
Dziewczyny, potrzebuje Waszej pomocy [emoji24] może któraś z Was orientuje się w tych sprawach.

Mam umowę o prace na czas określony do końca grudnia. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Dziś koleżanki z pracy napisały mi,że moja firma złożyła wniosek o upadłość..stad moje pytania:
1. Co teraz z moich chorobowym do czasu porodu?
2. Co z zasiłkiem macierzyńskim i ubezpieczeniem?
Moim zdaniem jeśli jesteś już na zwolnieniu to i tak ZUS już przejął twoje wynagrodzenie. Jesteś w ciazy i to jest zaznaczone na zwolnieniu więc wydaje mi się że nie masz czym się martwić. Ale jeśli się obawiasz możesz iść do prawnika są darmowe w starostwach i powinien ci udzielić informacji.
 
Do góry