reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Mnie ciągnie w pachwinach dość często, ale to ponoć więzadła i tak może być. Czasem mam taki tydzień, że ciągnie codziennie, a potem tydzień spokoju. Nie jest to przyjemne, ale chyba normalne :)
No tak ja juz sie balam bo zaczelo mnie tak ciagnac od 3 dni nawet jak kichnelam to zakłócie takie w pachwinie jeszcze 2 dni do 13 tyg a Ty od kiedy tak masz
 
reklama
Mam dużą nadwagę i na początku ciąży schudłam dwa kilo, z czego na razie odrobiłam 1,5 czyli jestem -0,5 na razie ;) Kończę 15 tydzień. U mnie brzuszek widać, śmieję się że dzieciaki tłuszcz mi wypchnęły do przodu bo brzuch jest wielki, ale twardy, taki ciążowy ;)

To na pewno dzieciaczki. Ja dla odmiany miałam dosyć długo przed ciążą niedowagę. Potem odrobiłam 3 kg i mieściłam się juz w dolnej granicy BMI teraz już doszło 8 ale ogólnie najbardziej wystaje mi brzuch. Jestem w szoku jak z bliźniakami szybko podnosi się macica. 2 tygodnie temu była jeszcze pod pepkiem.. Tydzień temu już na równi z pepkiem a dziś już ponad pępek. Sprawdzam to kładąc się rano na plecach.
 
No tak ja juz sie balam bo zaczelo mnie tak ciagnac od 3 dni nawet jak kichnelam to zakłócie takie w pachwinie jeszcze 2 dni do 13 tyg a Ty od kiedy tak masz
Mniej więcej od 8 tyg. Chociaż tak jak pisałam u mnie to z przerwami. Ale jak byłam przeziębiona to przy kichaniu/kaszleniu to był taki dość mocny, rwący ból, dość szybko mijał. Teraz to tak ciągnie po prostu parę sekund i przechodzi, ale nie boli jakoś specjalnie.
 
Mniej więcej od 8 tyg. Chociaż tak jak pisałam u mnie to z przerwami. Ale jak byłam przeziębiona to przy kichaniu/kaszleniu to był taki dość mocny, rwący ból, dość szybko mijał. Teraz to tak ciągnie po prostu parę sekund i przechodzi, ale nie boli jakoś specjalnie.
To mnie uspokoilas u mnie jest to samo jak kichne to rwacy bol ze szok..tez zaraz mija..czyli to normalne :)a ktory masz juz tydz?
 
Witajcie,
Zaczynamy obecnie 16 tc , jak duże są/były Wasze maleństwa w tym czasie? Mój maluch mierzy od główki do stóp 16.5 cm. Czy to nie za dużo?
U mnie 17+5, chociaż Mala jest kilka dni młodsza, miała crl 13,06 cm z nóżkami profesor nie mierzył, ani wagi nie podał ale powiedział że z nóżkami będzie miała już koło 17 cm :)
A ja zapytam o waszą wagę. Czy coś wam przybyło lub ubyło z kg? Bo u mnie waga na -1 kg nawet [emoji54] zaraz zaczynam 17 tc. Ale ważę dosyć sporo około 70 kg, więc dziecko ma z czego czerpać z zapasów [emoji16] wiadomo jem ale bez kalorycznych szaleństw.
Boże, ja od początku apetyt straszny i to na słodkie.... +5 kg na pewno. Aż się boję co to dalej będzie ale no nic innego mi nie smakuje.....!
 
Poniedziałek się zaczął, młody kicha został w domu bo jutro mają wycieczkę z przedszkola i szkoda zeby nie pojechał...
Co do boli brzucha, ciągnięcia, kłucie w większości przypadków to całkiem normalnie i nie ma się czym martwić, ale rozumiem mamusie które są w pierwszej ciąży, że mają obawy ja ciagle siostry pytałam czy tak ma byc :D
Ktoś dzisiaj wizytuje i widzi się z malenstwem?
 
Poniedziałek się zaczął, młody kicha został w domu bo jutro mają wycieczkę z przedszkola i szkoda zeby nie pojechał...
Co do boli brzucha, ciągnięcia, kłucie w większości przypadków to całkiem normalnie i nie ma się czym martwić, ale rozumiem mamusie które są w pierwszej ciąży, że mają obawy ja ciagle siostry pytałam czy tak ma byc :D
Ktoś dzisiaj wizytuje i widzi się z malenstwem?
Dzieki Lilka tak jest nie wiedzialam co oznacza ciagniecie hih zaczęło bolec to odrazu co jest ale oczywiscie nie jest to ból wielki no taki ciagnacy :)
 
To mnie uspokoilas u mnie jest to samo jak kichne to rwacy bol ze szok..tez zaraz mija..czyli to normalne :)a ktory masz juz tydz?
U mnie dziś 15+2, ale ciąża bliźniacza, więc i tych bóli mogę mieć więcej, bo macica szybciej się rozrasta. Przy kichaniu i kaszleniu najlepiej się zwinąć w kulkę, mniej wtedy rwie :D
 
reklama
Do góry