reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majóweczki 2020

Wiem, ja tez pracuje i mam male dziecko, i tez bedziemy musieli sie przeprowadzic i ogarnac nowe mieszkanie ale wiecie o co chodzi. Cos co pomoze nam oczyscic mysli, i jednak bedzie czasem dla nas bo na to zaslugujemy.
Ja niestety musze pracować 34tyg. Tylko ostatnie 6 tyg kobieta ma prawo zostac w domu i niestety lekarze sie tego trzymają, nikt nie wypisze zwolnienia bez wyraźnego powodu...

W poprzedniej ciazy pracowalam do 7 miesiąca teZ, bylo to meczace ale nikt mnie nie pytal o zdanie. Dopiero jak dostalam przedwczesnych skurczy to przestalam pracowac...
 
reklama
Dziewczyny. Z wrzucaniem zdjęć i obecnością faceta przy porodzie to każdego z nas indywidualna sprawa ;). Plus może się pozmieniać.

Myślę że to co może nam pomóc to podzielenie się różnymi pomysłami na to jak możemy sobie poprawić humor w okresie ciazy - jakieś formy relaksu, zainteresowania, aktywności.
Co wy na to ? Macie jakieś patenty z poprzednich ciaz albo po prostu jakieś pomysly, pasje którymi zainspirujecie resztę ?

Będę wdzięczna!
Polecam basen i siłownie Ew jakiś aerobik dla ciężarnych.
 
A masz jakieś problemy z nerkami?
W poprzedniej ciąży trochę mnie bolały i miałam minimalne problemy. Ale chce sama sobie robić to badanie - kosztuje 8 złotych, a można wykryć np zatrucie ciążowe. Głównie z tego powodu chce się badać, żeby później nie pluć sobie w twarz.
 
Morfologia też musi byc na czczo bonposilek wplywa na wynik.


"
Należy pamiętać, że:

1. spożycie posiłku wpływa na zwiększenie liczby białych krwinek – według podręcznika różnica liczby leukocytów w stosunku do wartości mierzonej na czczo może wynosić do 5%. Dane z piśmiennictwa sugerują, że ta wartość jest w różnym stopniu niedoszacowana. Potwierdzają to również moje własne doświadczenia.

2. niektóre parametry morfologii wykazują zmienność okołodobową – najmniejsze stężenie hemoglobiny obserwuje się w nocy, a największe między 6:00 a 18:00. Wahania sięgają 15%. Liczba eozynofilów jest największa przed świtem, najmniejsza wieczorem, a obserwowane różnice wynoszą nawet 40%.

3. lipemia występująca po posiłku może (w zależności od użytej metody oznaczania) wpłynąć na niedoszacowanie stężenia hemoglobiny i liczby leukocytów, a także nasilać hemolizę erytrocytów w próbce wynaczynionej krwi.

4. wysiłek fizyczny może prowadzić do zwiększenia liczby leukocytów, choć doniesienia na ten temat są sprzeczne (wg niektórych danych ten wpływ jest znikomy, wg innych – bardzo duży; może to być kwestia osobni



nie mie musi być.Ważne by była na czczo przy cukrze. Ale mocz musi być pierwszy. Z ciekawości zapytałam teścia który jest moim lekarzem rodzinnym i powiedział to co pani w labo.
 
Przyczytalam, że od 10 tyg. USG przez powłoki brzuszne już . Czyli to prenatalne już również ? Jak to jest bo u mnie pierwsza ciąża. Moj by chciał pójść ale właśnie jak będzie już przez brzuszek. I nie wiem czy na prenatalne czy kolejne połówkowe. Zależy też jak akurat wypadnie mu z pracą.

Ja już w przychodni i czekam na pobranie krwii.
Mi lekarz powiedział że wszystko zależy jak gruba jesteś (ile masz tłuszczu na brzuchu) i jak ułożone jest łożysko (na przodzie czy gdzieś z boku. Ale głównie to zależy od tłuszczu. Szczupłe dziewczyny na pewno przez brzuch chyba że dziecię się gdzieś schowa. Ja miałam dopochwowo bo jestem gruba :D
 
mi zawsze mówiono że przed badaniem podstawowym krwi można pić tylko wodę. ja w pierwszej ciąży miałam że przebyta toksoplazmoza - teraz mam już na pierwszym skierowaniu w badaniach toksoplazmoze. Ogólnie ja mam zawsze niską hemoglobinę więc badania krwi mam zlecone co miesiąc
 
Mi lekarz powiedział że wszystko zależy jak gruba jesteś (ile masz tłuszczu na brzuchu) i jak ułożone jest łożysko (na przodzie czy gdzieś z boku. Ale głównie to zależy od tłuszczu. Szczupłe dziewczyny na pewno przez brzuch chyba że dziecię się gdzieś schowa. Ja miałam dopochwowo bo jestem gruba :D
pewnie zalezy od lekarza i od sprzetu. ja jestem w miare szczupla (tzn no.. przy pierwszej ciazy bylam troche bardziej ;P), w 12 tygodniu mialam miec przez brzuch a bylo dopochowo. Ale oj tam. Oby skutecznie.
 
Ktoś wizytuje jeszcze w tym tygodniu? Ja mam wizytę 28.10. ale przez te wszystkie smutne wiadomości tutaj na forum nie wiem czy wytrzymam tyle czasu nie wiedząc czy jest „ok”. Staram się nastawiać pozytywnie, bo czuje że jest z dzidzią wszystko dobrze, ale wiecie jak jest ;)
Ja też mam wizytę 28.10. - idę prywatnie na prenatalne. Już nie mogę się doczekać :laugh2: poza tym, miałam we wtorek wizytę, ale bez usg, bo miałam już robione 4 razy

Kogo ból piersi CAŁKOWICIE opuścił ?
Mnie nie bolały 5 dni. I teraz znowu boli rano i wieczorem, jak ściągnę stanik. W ciągu dnia nie bolą
 
reklama
Do góry