reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Miejscowe, punktowe - takie łaskotanie na początku ... takie „smyranie” hihi :) Fajne uczucie. Później to już wiadomo - kopniaki i stopka np pod żebrami :D
Kopniaki w zebra cudowne :D albo wygibasy, że cały brzuch się wygina.
Mam nagranego młodego jak się w brzuchu ruszał, trzymam pilota i faluje. Pokazywałam to Jasiowi tydzień temu, przed snem. Rano po śniadaniu kazał mi się położyć, i przybiegl z pilotem hihi ale mnie rozczulił :D
Rozczarował się trochę, jak mu wytłumaczyłam, że jeszcze za szybko i dzidziuś za mały hihi
 
reklama
Uff dotarłam do końca, pojde jutro przez Was do pracy jak zombie a w pracy 10h [emoji2356]
Zgadzam się z Tobą, ale musiałam to napisać. Sama jestem na BB od dłuższego czasu, udzielam się z przerwami dlatego nawet nie pytam o zamknięty, poza tym z doświadczenia wiem że ciekawiej jest na ogólnym, co dzień coś nowego, nowi ludzie, nowe dylematy i radości. Jak ktoś stwierdzi że mogę wejść na zamknięty to chyba nawet podziękuję. Absurdem jest dla mnie gdy o dostęp do takiego forum upomina się osoba która jest tu od 3 dni i napisała 8 postów. Jestem poprostu obiektywna. A ogólnie to dzień dobry dziewczyny, ja od 6.... Zazdroszczę wszystkim którzy mogą jeszcze pospać. Mnie wczoraj wieczorem dopadła okropna migrena, już nie wiem jak sobie z tym radzić... Apap nie działa, światło, hałas drażni głowę niesamowicie :no:
Mnie tez migrena złapała, marzylam o tabletce na migrene ktora mam w torebce ale której w ciąży brac nie wolno. Poszlam wczoraj spać o 21 z bólu a i tak obudzilam sie z migrema, dopiero na wieczór mi przeszlo.
Dziewczyny czy Wasze pociechy już wiedza? Jaka reakcja? My czekamy do prenatalnych ale powiem wam szczerze, że się boję powiedzieć starszakowi bo wcześniej ciągle mówił, że chce rodzeństwo a dziś jak mu powiedziałam, tzn podpytalam czy chciałby dalej to powiedział, że już nie chce i się aż poplakal, że nie o i kropka [emoji2957][emoji15]

Az się teraz boję[emoji849] jak to ogłosić? Jak go delikatnie przekonać? Nie chce go na bok odsuwa i mówić, że ma się pogodzić i kropka, tylko jakoś go fajnie przekonywać, że warto i fajnie mieć rodzeństwo.. Pewnie zazdrość w górę wzięła bo jednak ma już 5 lat i dobrze zaczyna rozkminiac, że dziecko będzie płakać i będzie czasem trzeba trochę ciszej się bawić itp. (takie argumenty użył między innymi)
Przekupywac go nie chce czymś bo to nie jest rozwiązanie, z resztą ja jestem daleka od takich przekupstw dziecka
Moj syn w wieku 6 lat tez mial niechęć do dzidzi ale potem mu przeszlo i jak zobaczył ze cora mojej przyjaciółki będzie mieć kolejną siostrę to sie nakręcił ze on tez chce i bardzo sie ucieszyl. Wczoraj chialam mu ja pokazac foty z USG ale nie wytrzymal i musialam mężowi przesłać żeby mu pokazał [emoji16]
Moja córka (7lat w grudniu) od początku twierdziła ze mam w brzuchu siostrę i jak wczoraj jej powiedzieliśmy ze miała racje i pokazaliśmy zdjęcie - to skomentowała to zdaniem „to jakieś kości, ale widać ze dziewczynka bo ma długie włosy i zaczesane na bok” :laugh2:Zobacz załącznik 1041628
Mój syn tez wczoraj patrząc na USG stwierdził ze to dziewczynka ale mi sie wydaje ze to dlatego ze bardzo chce siostrę. Mąż widział siusiaka a to noga była [emoji23][emoji23][emoji23] ale jemu sie marzy drugi syn.
Matko nie wiem co się dzieje ale jestem tykającą bombą! Od wczorajszego wieczoru kłócę się tak z mężem, że non stop płacze - nawet zaczęłam się dzisiaj pakować. :(
Nie mogę się uspokoić - z pracy znowu do mnie plotki doszły nieprzyjemne i mnie to dobija. Mam wrażenie, że cały świat nagle jest przeciwko mnie... Masakra jakaś :(

@Moni_89 daj znać - ale pewnie macica się stawia, no spa kilka razy dziennie zapewne będzie wskazana.

@nataliaa28 jedź na USG gdzieś, warto sprawdzić czy wszystko ok. Zapewne tak ale nie będziesz się stresować.

Otrzymałam info, że w piątek będzie utworzony wątek bo już jesteśmy w kolejce. Ale do tego czasu można jeszcze pisać o dołączenie - także jak coś zapraszam priv. Jeszcze odnośnie „selekcji” - to nie jest tak, że ktoś jest lepszy lub gorszy. Ale zgłosiło się do mnie sporo dziewczyn, które napisały, że chcą dołączyć do wątku zamkniętego, a po sprawdzeniu (bo nie kojarzyłam nicku) okazało się, że nawet się nie przywitały z Wami. Ja takim osobom odpisałam, że ok ale dobrze by było gdyby się przywitały z resztą grupy. I ... cisza. Jaki jest sens żeby taka osoba dołączyła do forum zamkniętego skoro „cześć” nie potrafi napisać? Jaki jest jej cel bycia w grupie? Oczywiście można powiedzieć, że czeka do II trymestru ale moim osobistym zdaniem czytanie z ukrycia nie jest okey w stosunku do tych dziewczyn, które się udzielają. Były różne przypadki na forum i służy ono do tego by się wspierać wzajemnie na dobre i na złe - a nie, by oceniać, krytykować. Dlatego zachęcam przyszłe mamusie, które tylko czytają o to by jednak zawrzeć głos i się przywitać, napisać coś o sobie bo tutaj nikt nie gryzie. Każda jest dla każdej, ile może służy radą - pomocą :) A to, że ktoś nie zostanie od razu dodany do forum zamkniętego nie ma na celu nikogo obrazić, komuś umniejszyć - jest to najzwyczajniej w świecie asekuracja przed np. trollowaniem, które nagminnie na grupach się zdarza, a nie służy ono ani zdrowiu ani np. poprawie humoru przyszłej mamy tylko wręcz odwrotnie - dostarcza stresu, a to chyba jest dla każdej z nas zrozumiałe.
Ja tak w niedziele polecialam z mężem i siostra. Czuje jak mnie hormony nosza nieraz [emoji2356]
Jeju dziewczyny 200 postów :D normalnie szok.

Ja byłam u lekarza że swoim plamieniem z nocy, akurat moja gin miała miejsce bo jedna babeczka się wypisala. Wszystko ok, na 99% plamieniem było po wczorajszej cytologii :) [emoji255]

Zdążyłam doczytać że któraś z dziewczyn kłóci się z mężem i ma wahania nastroju. Przytulam kochana [emoji847] w ramach wsparcia Ci powiem, że ja przeżywam prawdziwy roller coaster :D też swojemu zepsułam nie jeden dzień. Ostatnio powiedziałam głupi żart i zaczęłam się śmiać w głos i nagle zaczęło mi się chcieć mega płakać bez powodu. Więc raz płakałam raz się śmiałam [emoji849] moje 2 letnie dziecko nie przeżywa takich emocji. A dzisiaj się popłakałam że się boję KP bo pierwszego syna miałam całkowicie na mm a teraz chciałabym spróbować ale jak się naczytałam o tych nawałach, zapaleniach, bólu itp to mnie to przeraża i pewnie znowu skończy się na mm [emoji57]
Ja karmilam 9 mc z wlasnego wyboru choć moglam dłużej. Mnie syn nigdy nie ugryzl, zapalenia piersi nie mialam ale za to zmagalismy sie z plesniawkami ktore przeslzy na moje piersi, bledne kolo, mnóstwo maści az w koncu jeden madry lekarz dal mi doustnie tabletke i przeszło, mimo to bol przy karmieniu byl wtedy niedowytrzymania. Poza tym karmienie piersią jest duzo latwiejsze, mleko na zawołanie o każdej porze dnia i nocy bez potrzeby sprawdzania temperatury i mycia butli [emoji16]
@Dmalw
@Milcziena
@Katarina3

Te dzieciaki większość czasu siedzą na korytarzu na kanapie, na klatce i grają na telefonach. Antek ich zachęca do zabaw w chowanego czy berka. Wielokrotnie go już wykorzystywali, żeby szukał A oni się chowają. Ale dzisiaj to przegięli.

Przyznam się, że miałam ochotę wyjść i stanąć w jego obronie ale powstrzymałam się, pocieszyłam i graliśmy razem w planszówki.

Dziękuję za wsparcie w imieniu A. :)
Ja bym poszla i ochrzanila. Takie małe dzieci nie zawsze umia sie obronić.
Dobrze, że masz jutro wizytę.
Ja miałam plamienia, ale jakoś do 9 czy 10 tygodnia. Takie brązowe. Całe szczęście nie była to żywa krew. U mnie prawdopodobnie wynikało to z powodu niskiego progesteronu.
W 9tc z synem mialam żywa czerwona krew. Nieznalezli przyczyny ale z synem wszystko bylo ok [emoji6]
Dziewczyny (które mają za sobą takie doświadczenia) jak byście opisały pierwsze ruchy dziecka? Do czego to porównacie, czy to jest miejscowe czy w całej macicy?
U mnie to bylo takie uczucid pekajacej banki w środku, zaczęły pojawiać sie w 14tc a w 16tc juz poczulam kopniaka [emoji6]


Dobra wciąż nie nadrobilam 1000 poprzednich postow ale nadrobilam z ostatnich 2 dni i az sie boje jutra jak bede w pracy od 9 do 19 i nie bedzie kiedy czytać.
Ja w końcu zaczynam normalnie jeść, mdlosci tez slabna. Jeszcze daje sobie tak z 2 tygodnie czasu i wracam do diety. Moj dietetyk caly czas mnie pilnuje. Waga obecnie - 1kg i marze żebym nie przybrala wiecej niz 7kg.


Jak wy tak szalenczo pisalyscie dzisiaj to ja zrobilam 3 prania, obiad, wyszlam z psem, wykapalam go i jeszcze sprzatlam dwie łazienki [emoji2368]

Uciekam spać bo juz i tak późno i bede spala raptem z 6h.


Dołączam zdjęcie mojej kolacji może zainspiruje ktkras nie tylko chipsami i pizza [emoji16]
IMG_20191105_214729.jpeg
 
Dziewczyny (które mają za sobą takie doświadczenia) jak byście opisały pierwsze ruchy dziecka? Do czego to porównacie, czy to jest miejscowe czy w całej macicy?
Mnie z przytupem córa kopnęła w 18 TC ;) . Bąbelków nie czułam ;)
to tak jak ja :) Też mam datę tylko z USG.
Pisałyście o KP ... zazdroszczę tym co długo karmiły - cudowne uczucie! Ja pewnie znowu pokarmie 3 miesiące i będę musiała przestawiać na MM :(
A ja się nie nastawiam w tej ciąży na nic. Chciałam karmić Helenkę piersią , nie udało się. Tym razem kupuję mleko w razie czego i jak trzeba będzie to dam butle. Już sobie nie pozwolę tak styrać głowy położnym i innym osobom .... W życiu.


Ja spać nie mogę [emoji30]
 
Uff dotarłam do końca, pojde jutro przez Was do pracy jak zombie a w pracy 10h [emoji2356]Mnie tez migrena złapała, marzylam o tabletce na migrene ktora mam w torebce ale której w ciąży brac nie wolno. Poszlam wczoraj spać o 21 z bólu a i tak obudzilam sie z migrema, dopiero na wieczór mi przeszlo. Moj syn w wieku 6 lat tez mial niechęć do dzidzi ale potem mu przeszlo i jak zobaczył ze cora mojej przyjaciółki będzie mieć kolejną siostrę to sie nakręcił ze on tez chce i bardzo sie ucieszyl. Wczoraj chialam mu ja pokazac foty z USG ale nie wytrzymal i musialam mężowi przesłać żeby mu pokazał [emoji16]Mój syn tez wczoraj patrząc na USG stwierdził ze to dziewczynka ale mi sie wydaje ze to dlatego ze bardzo chce siostrę. Mąż widział siusiaka a to noga była [emoji23][emoji23][emoji23] ale jemu sie marzy drugi syn. Ja tak w niedziele polecialam z mężem i siostra. Czuje jak mnie hormony nosza nieraz [emoji2356]Ja karmilam 9 mc z wlasnego wyboru choć moglam dłużej. Mnie syn nigdy nie ugryzl, zapalenia piersi nie mialam ale za to zmagalismy sie z plesniawkami ktore przeslzy na moje piersi, bledne kolo, mnóstwo maści az w koncu jeden madry lekarz dal mi doustnie tabletke i przeszło, mimo to bol przy karmieniu byl wtedy niedowytrzymania. Poza tym karmienie piersią jest duzo latwiejsze, mleko na zawołanie o każdej porze dnia i nocy bez potrzeby sprawdzania temperatury i mycia butli [emoji16]Ja bym poszla i ochrzanila. Takie małe dzieci nie zawsze umia sie obronić. W 9tc z synem mialam żywa czerwona krew. Nieznalezli przyczyny ale z synem wszystko bylo ok [emoji6]U mnie to bylo takie uczucid pekajacej banki w środku, zaczęły pojawiać sie w 14tc a w 16tc juz poczulam kopniaka [emoji6]


Dobra wciąż nie nadrobilam 1000 poprzednich postow ale nadrobilam z ostatnich 2 dni i az sie boje jutra jak bede w pracy od 9 do 19 i nie bedzie kiedy czytać.
Ja w końcu zaczynam normalnie jeść, mdlosci tez slabna. Jeszcze daje sobie tak z 2 tygodnie czasu i wracam do diety. Moj dietetyk caly czas mnie pilnuje. Waga obecnie - 1kg i marze żebym nie przybrala wiecej niz 7kg.


Jak wy tak szalenczo pisalyscie dzisiaj to ja zrobilam 3 prania, obiad, wyszlam z psem, wykapalam go i jeszcze sprzatlam dwie łazienki [emoji2368]

Uciekam spać bo juz i tak późno i bede spala raptem z 6h.


Dołączam zdjęcie mojej kolacji może zainspiruje ktkras nie tylko chipsami i pizza [emoji16]Zobacz załącznik 1041947
A co to za pyszności?
 
@luna91 współczuje sytuacji z synkiem. Niestety teraz dzieci takie są, ja mojego młodego zaczęłam puszczać dopiero w tym roku samego na plac (9 lat) właśnie przez dzieciaki...Mój starszy bardzo jest podatny na sugestie innych, taki klasowy błazen jak ja to mówię... W zeszłym roku w lecie wylal sobie butelkę wody na głowę podczas przerwy bo mu gorąco było :cool2: ogólnie głupoty robi żeby się popisać niestety.
 
Looo Matko przez ta dzisiejszą wizytę nic nie spałam, jeszcze mam budzik na 4 rano nastawiony bo syn mial angine i na 10 dni antybiotyk co 8 godzin , do soboty musze podawać, no i od tej 4 to juz w ogóle oka nie zamknęłam. Jeszcze na wizytę idziemy cala rodzina, tzn. Ja ,synek i mąż bo nie mam go z kim zostawić, a mężu nie ominie żadnej wizyty ba on nawet na pobieranie krwi ze mną chodzi haha... Nie wiem dlaczego , ale w drugiej ciąży mam większego stracha, czym to jest spowodowane nie mam pojęcia bo pierwsza książkowo przebiegała... Ehh
 
Oj nadrobić Was pracując to nierealne. Cieszę się z każdej udanej wizyty...
Miło się czyta, ale w pisanie regularne wkrece się pewnie dopiero na l4.... dobrego dnia i udanych wizyt
 
A dziewczynki czy ktoras uzywala detektora tetna dziecka? Mam chęć kupić, pewnie i tak jeszcze nic nie usłyszę ale na wszelki wypadek bym juz na pozniej miała.
Pisałam wczoraj że mam z 1 ciąży, 2 koleżanki później odwiedził i wrocił do mnie. Jedną koleżankę powstrzymywał przed codziennymi wizytami na ktg w szpitalu bo wariowała. W tym tygodniu już udawało mi się wyśledzić tętno. Jest na baterie więc nie jest to duża moc
 
reklama
Dziewczyny (które mają za sobą takie doświadczenia) jak byście opisały pierwsze ruchy dziecka? Do czego to porównacie, czy to jest miejscowe czy w całej macicy?
Dla mnie to było jakby malutkie rybki pływały w brzuchu i czasem któraś cię tak muśnie ;) zdecydowanie punktowo. A potem jak w 9 miesiącu dostałam kopniaka w wątrobę .... ;) Syn miał 60cm , córka 58, ciekawa jestem jak moje twinsy się tam pomieszczą :D
 
Do góry