reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Refundowane są po chyba 35 roku życia. Ale lekarze zalecają je wszystkim - dużo informacji można z nich się dowiedzieć, nie tylko o chorobach genetycznych, ale też np o prawdopodobieństwie przedwczesnego porodu. Ja robiłam tylko USG genetyczne (lekarz , który je robił, powiedział, ze nie widzi sensu robienia testu z krwi, ale oczywiście jak chce to mogę, ale nie robiłam). Mam 27 lat 2 ciąża (pierwsza poroniłam w 6t)
No tak a ponizej placilas??ja mam 29 lat i dopiero te badanie przedemna
 
reklama
Ja miałam raz 2 USG tego samego dnia - zmieniłam lekarza prowadzącego i miałam u tego nowego wizytę, okazało się że, że poprzedni za późno umówił mnie na USG genetyczne, bo dzidzia byłaby już za duża i na ostatnią chwilę dał mi namiar na lekarza, który wykonał mi USG genetyczne tego samego dnia wieczorem. Z dzidzią wszystko jest dobrze [emoji3526]
Byłam na wizycie. Jakiś dziwnie było. Nie y dobra P. Doktor Ale na ist nic nie opowiadała tylko mierzyła. Z wrażenia nie zdążyłam zapytać czy mąż może być na USG.mloda położona poprzecznie. Z lewej strony brzucha. Wygląda wszystko prawidłowo. Kolejna wizyta 7-12. 9-12 mam natomiast połówkowe na NFZ. Myślicie że to czymś grozi takie USG prawie dzień po dniu?
 
No to.mnie pocieszylas :)dziękuję a prenatalne badania teraz ma kazda mama ?

U mnie na usg w 12t6d dziecko miało wysokie tętno i też sugerowano mi stres lub to , że przed badaniem wcięłam całą ( ale małą) paczkę haribo.
Między 15 A 16 tygodniem mam zrobić dodatkowe USG
 
Sama nie wiem skąd takie myśli...
Test PAPP-A robiłam, więc musiał mieć na myśli te drogie badania DNA płodu z krwi matki. Nifty? Sanco? Czy jakoś tak...
Skorygowane ryzyko trisomii 21 wyszło 1:2141...
Maluch miał 7,24cm, widoczną kość nosowa i przezierność karkowa 2,6mm - to mnie najbardziej martwi, bo norma jest przecież do 2,5mm...Zobacz załącznik 1041864
Czytałam że taka różnica się często zdarza i nie musi oznaczać jakiejś choroby, nie martw się na zapas, myślę że różnica byłaby znacznie większa gdyby było zagrożenie ZD. Głowa do góry. Wiem że to łatwo mówi, sama mam wiele obaw
 
Ja karmiłam jedno dziecko 24 miesiące a drugie karmię 15 miesięcy i nigdy nie miałam zapalenia, czy jakiś większych problemów. Fakt, pierwsze dwa tygodnie były ciężkie i za pierwszym i za drugim razem, ale było to tego warte.

Jeju dziewczyny 200 postów :D normalnie szok.

Ja byłam u lekarza że swoim plamieniem z nocy, akurat moja gin miała miejsce bo jedna babeczka się wypisala. Wszystko ok, na 99% plamieniem było po wczorajszej cytologii :)
emoji255.png


Zdążyłam doczytać że któraś z dziewczyn kłóci się z mężem i ma wahania nastroju. Przytulam kochana
emoji847.png
w ramach wsparcia Ci powiem, że ja przeżywam prawdziwy roller coaster :D też swojemu zepsułam nie jeden dzień. Ostatnio powiedziałam głupi żart i zaczęłam się śmiać w głos i nagle zaczęło mi się chcieć mega płakać bez powodu. Więc raz płakałam raz się śmiałam
emoji849.png
moje 2 letnie dziecko nie przeżywa takich emocji. A dzisiaj się popłakałam że się boję KP bo pierwszego syna miałam całkowicie na mm a teraz chciałabym spróbować ale jak się naczytałam o tych nawałach, zapaleniach, bólu itp to mnie to przeraża i pewnie znowu skończy się na mm
emoji57.png
 
reklama
Sama nie wiem skąd takie myśli...
Test PAPP-A robiłam, więc musiał mieć na myśli te drogie badania DNA płodu z krwi matki. Nifty? Sanco? Czy jakoś tak...
Skorygowane ryzyko trisomii 21 wyszło 1:2141...
Maluch miał 7,24cm, widoczną kość nosowa i przezierność karkowa 2,6mm - to mnie najbardziej martwi, bo norma jest przecież do 2,5mm...Zobacz załącznik 1041864
Milcziena, ale to stosunkowo duży już płód jeśli miał ponad 7cm, patrzyłaś na te siatki na wydruku? Wydaje mi się że przy większym dziecku jest też wyższa norma. A jeśli ryzyko wyszło 1:2000 to w ogóle bym odpuściła dalsze badanie.
Co do KP, to ja karmiłam oboje, synka rok, córkę rok i 4 miesiące. Za każdym razem początek to była walka o ogień ;) mleko pokazywało się dopiero w 5 dobie po porodzie, przy ciągłej stymulacji laktatorem elektrycznym, co 3h... Ale było warto. Teraz się nie nastawiam ale spróbuję żeby były chociaż na mieszanym :)
 
Do góry