reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

ARhD+ oznacza tę samą grupę krwi co ARh+ - czyli grupę krwi A z kwalifikacją do układu Rh (Rh+) wiec to nie jest grupa 0.
Niech to poprawi, bo to dość istotne. Moją grupę krwi(wynik badania) lekarz wyciął i przypiął do karty ciąży.
Ja też mam wynik podpięty do karty ciąży [emoji106]
Hej dziewczyny.
Nie wiem czy pamiętacie ale pisałam do Was o bóle podbrzusza, które mam od tygodnia. Dzisiaj w pracy zabolało że zdwojoną siłą i brzuch aż się zrobił twardszy. Mój lekarz kazał przyjechać. Mam wizytę o 12.50 trzymajcie proszę kciuki by było wszystko okey
Trzymam kciuki [emoji110] Daj znać [emoji8]
PS. Wiem że każda ciąża jest inna, ale może pocieszy Cię fakt, że mialam podobnie i lekarz stwierdził że wszystko ok, przepisał nospe i apap w razie W. Buziaki [emoji182]
 
reklama
Dziewczyny myślicie czy taki koncentrat pomidorowy w tubce można użyć jak jest długo otwarty czy lepiej nie ?
Co to znaczy długo otwarty? Ja nie używam w tubce. Mam swoje pomidorki w sloikach, a jak coś to kupuję koncentrat w słoiku. W tubce to chyba ciężko zobaczyć czy są jakieś ślady pleśni [emoji848]
 
Ahh tak pamiętam jak pisałaś o swojej wizycie post[emoji4][emoji4] ja mam prenatalne teraz w czwartek i się trochę stresuje czy będzie okej, ale jestem dobrej myśli[emoji4][emoji16]

Najważniejsze to właśnie nie dawać się negatywnym myślom! ❤ trzymam kciuki żeby wszystko było super ;)
 
O

Ostatnio taka krew miałam dwa tyg temu ponad, byłam u lekarza swojego i mowil ze łożysko mi się nie odkleja, maluszek miał prawidłowe tętno i wszystko było wporzadu, żadnych krwiaków w macicy. Dzisiaj znowu. Jak lekarz powinien to sprawdzić czy to z szyjki? Zbadać mnie wziernikiem i zajrzeć do srodka? Jestem już w takim stresie ze aż mi się słabo robi.
No mi tak właśnie badała wziernik patyczki i szukała gdzie jest ujście krwi.
 
Hej dziewczyny.
Nie wiem czy pamiętacie ale pisałam do Was o bóle podbrzusza, które mam od tygodnia. Dzisiaj w pracy zabolało że zdwojoną siłą i brzuch aż się zrobił twardszy. Mój lekarz kazał przyjechać. Mam wizytę o 12.50 trzymajcie proszę kciuki by było wszystko okey
Powodzenia:)
 
Moze dziewczunka będzie. Ja cała obsypana a dziewczynkę będę miała. Trochę w tym prawdy jest że urodę zabiera
Mpze i tak ja z synkiem podobno piekbie wygladalam , a teraz syf na syfie blehhh czekam do poniedziałku moze juz sie dowiem co tam sie dzieję miedzy nogami u bobaska
 
Hej dziewczyny.
Nie wiem czy pamiętacie ale pisałam do Was o bóle podbrzusza, które mam od tygodnia. Dzisiaj w pracy zabolało że zdwojoną siłą i brzuch aż się zrobił twardszy. Mój lekarz kazał przyjechać. Mam wizytę o 12.50 trzymajcie proszę kciuki by było wszystko okey
Będzie dobrze ;* trzymam kciuki <3
 
@Asiczek84 daj znać Kochana co Ci powie na te problemy z cera... mam to samo:( bardzo mnie to drazni :(
Juz myślałam że jest lepiej, a tutaj znowu... :(

A co do Eliptyka, słyszałam właśnie że lepiej bieżnia albo już zwykły pionowy rowerek.
Ja własnie Kocham basen, odpręża mnie nieziemsko.. ale do 25.11 jestem bez samochodu. Więc tylko jak mąż wróci wcześniej mogę się wyrwać. Co się rzadko zdarza :( a po drugie wczoraj byłam wieczorem słuchajcie 10os na torze !!! - bałam się ze ktoś mnie kopnie czy coś. Jednak rano najlepiej.

A na bieżni biegasz? czy spacerujesz pod górkę ?

Ja chcę chodzić na basen, ale nie wiem jaki strój kupić najlepiej :/
Ja mam jeszcze z przed ciąży jednoczęściowy - standardowy taki z Intersportu. mam tylko biust wzmocniony - zawsze miałam większy :) Na razie na brzuszku jest spoko, ale jak urośnie pewnie 2 częściowy jakiś będę musiała kupić - taki zabudowany jak mówiła @Asiczek84

Wczoraj miałam USG i wszystko wyszło dobrze. Dostałam skierowanie na PAPA i mam problem. Robić czy nie. Mam 2 dni na decyzję. Wiem że temat ten był już dawno poruszany , ale nie wiem co zrobić. Ryzyko wad niskie. Robiłyscie czy jednak nie. Lekarz powiedział abyśmy z mężem zdecydowali sami. Wiek 26 lat. Przezierność karkowa 1,04. To moja pierwsza ciąża i mam taki dylemat teraz. W tym wieku robiłyscie to badanie?
Ja mam 28 lat - USG było poprawne, nie robiłam PAPPY :) Najpierw w rejestracji wypełniałam ankietę i wyrażałam zgodę/ bądź nie na pobranie krwi. Lekarz też zapytał czy była pobierana krew. Jeśli nie było zaleceń od lekarza prowadzącego ze względu an wyniku USG, albo wady genetyczne w rodzinie,w tym wieku tak naprawdę decyzja należy do nas.


@gochagosiaczek Ja normalnie dostaję wypłatę ost dnia miesiąca i połowiczną dostałam ( tą część którą wypłaca pracodawca) Natomiast od ZUSu nadal nic. Wszystko jest zależne od tego kiedy księgowa zgłosiła do ZUSu, bo od tej daty maja 30dni.
Może jest jak u mnie , firma zatrudnia ponad setkę jednak etatowych pracowników nie ma nawet 20 :)


Pisałyście też o włosach, ja ścinam i farbuję normalnie. Od dawna używam farby organicznej firmy Framesi...
Tak samo robię sobie rzęsy, paznokcie i inne rzeczy :)- od razu lepiej się czuję :)
 
reklama
Dziewczyny czy Wasze pociechy już wiedza? Jaka reakcja? My czekamy do prenatalnych ale powiem wam szczerze, że się boję powiedzieć starszakowi bo wcześniej ciągle mówił, że chce rodzeństwo a dziś jak mu powiedziałam, tzn podpytalam czy chciałby dalej to powiedział, że już nie chce i się aż poplakal, że nie o i kropka [emoji2957][emoji15]

Az się teraz boję[emoji849] jak to ogłosić? Jak go delikatnie przekonać? Nie chce go na bok odsuwa i mówić, że ma się pogodzić i kropka, tylko jakoś go fajnie przekonywać, że warto i fajnie mieć rodzeństwo.. Pewnie zazdrość w górę wzięła bo jednak ma już 5 lat i dobrze zaczyna rozkminiac, że dziecko będzie płakać i będzie czasem trzeba trochę ciszej się bawić itp. (takie argumenty użył między innymi)
Przekupywac go nie chce czymś bo to nie jest rozwiązanie, z resztą ja jestem daleka od takich przekupstw dziecka
Moja córka (7lat w grudniu) od początku twierdziła ze mam w brzuchu siostrę i jak wczoraj jej powiedzieliśmy ze miała racje i pokazaliśmy zdjęcie - to skomentowała to zdaniem „to jakieś kości, ale widać ze dziewczynka bo ma długie włosy i zaczesane na bok” :laugh2:
DA2A31BB-924D-4007-9573-B654E65F39E9.jpeg
 
Do góry