reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Dziewczyny, tak jak pisałam wcześniej umówiłam się prywatnie na usg 4d. Wizytę mam w czwartek. Lekarz pytał w którym jestem tyg, powiedziałam ze 11 a on, ze to być może za wcześnie na to. Ale z drugiej strony w środę zaczynam 12 tyg
Jeżeli jednak chodzi o USG 4D, kobiety, które już rodziły i wykonywały badanie, podkreślają, że najlepiej zrobić je około 20-30 tygodnia ciąży.
 
reklama
Hej , hej jestem nowa , wszystkim majówka gratuluję, termin mam na 23 (urodziny mojej siostry). Mam 30 jeszcze lat. Mam synka 3 latka prawie dobija 12.01 .
Aktualnie jestem w 2 ciazy 12 tydzien zaczęłam w sobotę. We czwartek mam usg. A w poniedziałek combi test prenatalne, mam ogromną nadzieję, że na tych dowiemy się jaka jest płec, jak przy pierwszym dziecku. Nie ukrywam , że marzę o zdrowej dziewczynce.
 
Mi tez włosy lecą jak szalone. Wszędzie ich pełno, a jak czesze po myciu to dosłownie przerażona jestem. Gdzieś wyczytałam, ze tak się może dziać jak się bierze heparyne, a ja właśnie kłuje się codziennie.

Dzis na obiad postanowiłam zrobic tradycyjnego schabowego z kapusta zasmażana. I jak zaczęłam kroić kiszona to nie mogłam się opanować i zjadłam z pół opakowania :cool2: Trzeba było jechac po kolejna, bo nie byłoby z czego do obiadu zrobic:-) :) Normalnie jakbym nigdy kapusty kiszonej nie jadla:)
 
Dziewczyny a możecie mi podpowiedzieć gdzie ma rosnąć i odstawać prawidłowo brzuszek ciążowy, pod linia majtek czy nad? Bo zaraz nad „myszka”(ze tak ja nazwę hihi) mam wypuklenie ale malutkie, natomiast górna cześć brzucha już sporo odstaje w sensie tutaj gdzie jest pępek nad i pod. I nie wiem czy to moj tłuszcz czy dzidzia? :oo2:
 
Wszystko super :) wszystkie dzieci to okazy zdrowia ;) oba mają wszystkie narządy na miejscu, wielkość 6,3 i 6,4cm. Tętno 170 i 168, NT u jednego 1,8 u drugiego 1,9, płeć na razie nieznana :) ryzyko trisomii 21 z wieku 1:110, z korygowane po USG 1:448, pozostałe jeszcze niższe, 1:800 i 1:1200, pobrali mi krew na Pappa, wyniki w przyszłym tygodniu. Doktor zadowolony :) ja przeszczęśliwa :) Ruszały się ślicznie i w ogóle bajka. Nie mam ładnych zdjęć bo prawie same zbliżenia może potem coś wybiorę i dorzucę do wątku USG :)

Super. Wchodząc na wątek zastanawiałam się czy się już odzywałaś [emoji4][emoji7]
 
Dziewczyny, gratuluję udanych wizyt! Rozpływam się nad Waszymi zdjęciami. Podnoszą mnie teraz na duchu, ze wszystko będzie dobrze.
Nie cytuję Was, bo z telefonu jakoś ciężko mi idzie, a nie mam teraz warunków na nic innego.
 
U mnie też jest potencjalnie chłopczyk, na 80%. Lekarz powiedział mi na wizycie w 12 tygodniu. Ale nie nastawiam się bo w pierwszej ciąży też na początku był chłopiec, a wyszła dziewczynka. I teraz też liczę, że jednak okaże się dziewczynka. [emoji4] Jednak mój obecny ginekolog dysponuję lepszym sprzętem, więc jest dużo mniejsze ryzyko pomyłki.
Moja dr powiedziała że 80% chłopak bo dynda między nogami. Już nie chciałam jej edukować że w tym tygodniu dziewczynkom dynda nawet bardziej;) Ktoś tu wstawiał zdjęcie z książki że różnica jest w kącie pomiędzy wyrostkiem płciowym a kręgosłupem. Na moje to raczej dziewczynka ale poczekamy zobaczymy kto ma rację;)
 
Dziewczyny a możecie mi podpowiedzieć gdzie ma rosnąć i odstawać prawidłowo brzuszek ciążowy, pod linia majtek czy nad? Bo zaraz nad „myszka”(ze tak ja nazwę hihi) mam wypuklenie ale malutkie, natomiast górna cześć brzucha już sporo odstaje w sensie tutaj gdzie jest pępek nad i pod. I nie wiem czy to moj tłuszcz czy dzidzia? :oo2:
Każda z nas ma inaczej ka w pierwszej ciąży w 20 tyg dopiero zauważyłam że coś brzuch ruszył, a teraz wyglądam w 3 miesiacu jak przed porodem.z pierwszym :-D:biggrin2:
 
O matko, Wy już kupujecie dziecięce ciuszki? Ja niby mam z NIFTY potwierdzenie że będzie chłopiec, ale z ubrankami się jeszcze wstrzymuję - zawsze jest ten ułamek procenta niepewności czy chłopiec nie okaże się dziewczynką :D Chociaż kusi bardzo, najchętniej bym kupowała śliczne rzeczy za każdym razem jak wychodzę do sklepu :D
 
reklama
Dziewczyny a możecie mi podpowiedzieć gdzie ma rosnąć i odstawać prawidłowo brzuszek ciążowy, pod linia majtek czy nad? Bo zaraz nad „myszka”(ze tak ja nazwę hihi) mam wypuklenie ale malutkie, natomiast górna cześć brzucha już sporo odstaje w sensie tutaj gdzie jest pępek nad i pod. I nie wiem czy to moj tłuszcz czy dzidzia? :oo2:
Dzidzia jest pomiedzy łoniakami a pępkiem:-) :) to wyżej to niestety wszystko co bobas wypchnął ze swojego miejsca + tłuszczyk. Jeszcze jak kobieta ma mięśnie brzucha to wygląda bardziej zwarcie, mnie mega wybrzuszyło
 
Do góry