reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Może narodziny maleństwa coś przyspiesza. Może jak zostanie ojcem to dojrzeje do bycia i mężem. Spokojnie myśle ze się poukłada dla Ciebie dobrze. A najważniejsze to żebyście byli szczęśliwi. Reszta sama przyjdzie.
Z doświadczenia wiem ze jak się jest cierpliwym to cię może jeszcze partner pozytywnie zaskoczyć. Ja wiele lat czekałam na jakiś ruch, nigdy na nic nie naciskałem, i dzięki temu wszystko jakoś powoli wskakuje na swoje miejsce. Naturalnie. I zdarza mi się wzruszyć jak po 15 latach razem, normalnego życia, z problemami, z chorobami, z trudnymi momentami partner/mąż robi jakiś gest jakbyśmy byli świeżo zakochani - np przyniesie mi dzikie róże z pola bo znalazł - a podkreślam nie jest romantykiem i raczej się to rzadko zdarza.
My tez nie mamy ślubu, ale u nas jak jesteś z kimś tak długo jak my, to mówią żona i mąż. Jakby to się zaciera. Moja teściowa tez mówi ze ja jestem żona jej syna. Tu we Włoszech jest jakoś inaczej już w Polsce. Ale nie powiem ze nie chciałabym ślubu - ale wole poczekać aż mnie partner zaskoczy, tak jak mnie zaskoczył z innymi etapami naszego związku. Np. Kiedy byłam schorowana, gruba i miałam zabieg na mięśniaki - kupił mi na urodziny pierścionek z diamentami. Sam poszukał, sam wymyślił - a nawet w tym czasie nie mieliśmy za bardzo kasy. Był to najbardziej wzruszajacy gest jakiego doświadczyłam. Naprawdę nie spodziewałam sie ze da się mnie jeszcze tak zaskoczyć po tylu latach. Zapytałam skąd taki pomysł - a on na to ze od zawsze zasługuje na taki pierścionek i zdał sobie sprawę ze nie chce więcej czekać żeby mi taki podarować. Nie były to klasyczne oświadczyny ale wiem ze ślub tez nadejdzie - spokojnie i po cichu jak ten pierścionek.
 
reklama
Mnie informowano, że ma być z pełnym pęcherzem bo inaczej można nic nie zobaczyć. Tylko też nie tak do pełna bo wtedy dziecko jest zgniecione :p
Naprawdę? Mnie jak ugniatal w niektórych momentach na brzuchu, to aż bolało.
Myślę że przy pełnym pęcherzu mogłoby być ciekawie hihi..
Ja weszlam do gabinetu o lekarz od razu "tam WC proszę wrócić pustą" hihi
 
Naprawdę? Mnie jak ugniatal w niektórych momentach na brzuchu, to aż bolało.
Myślę że przy pełnym pęcherzu mogłoby być ciekawie hihi..
Ja weszlam do gabinetu o lekarz od razu "tam WC proszę wrócić pustą" hihi
Noo i jak czytałam o tym usg to też pisali żeby tak 1-2h wcześniej wypić wodę żeby mieć pełny pęcherz. Jak poszłam się wysiusiać w czasie badania bo miałam za dużo w pęcherzu to lekarka się bała że już nic nie zobaczymy.
 
Nie wiem czy jest roznica pomiedzy takim zwyklym usg a usg prenatalnym ale jak lekarz badal mnie usg dopochwowym to powiedzial ze jajnikow nie sprawdzi bo mam pelny pecherz i nic nie widac
 
No właśnie ja też myślę czy nie lepiej już coś kupić szybciej niż późnej mieć ok 3-4 msc na zakup wszystkiego..
Ciekawa historia bo przez remont nie za bardzo miałam czasu na zakupy wyprawki, 2,5 miesiąca przed terminem lekarz powiedział że ze względu na skracającą sie szyjkę zaleca leżeć. A ja miałam tylko torbe ubranek od kuzynki i używany laktator...Prosto ze szpitala pohechaliśmy do hurtowni z artykułami dziecięcymi i kupiluśmy WSZYSTKO, ruchem okrężnym przez sklep żeby nic nie pominąć: wózek, łóżko, materac, pościel, ręcznik, podkłady, przewijak, pieluchy, kremy. Ledwo do auta się zamieściliśmy Wydaje mi się z punktu widzenia czasu że to było dobre rozwiazanie. Stresu z szyjką i tak miałam ale jue roztrząsałam zbytnio który przewijak wybrać i czy aby napewnk ma dobry kolor
A od kilku dni drętwieje mi lewa ręką jak śpię na lewym boku. A podobno na lewym lepiej spać... W poprzednich ciążach też drętwiała ale dopiero pod koniec. Muszę tą poduchę do spania wytachać bo już mi ciężko tak na boku leżeć bez niczego :(
Właśnie zamówiłam poduchę po wielu życiowych dylematach która jest tą jedyną najwspanialszą, moje korzonki nie mogą się doczekać aż przyjdzie kurier
 
Ciekawa historia bo przez remont nie za bardzo miałam czasu na zakupy wyprawki, 2,5 miesiąca przed terminem lekarz powiedział że ze względu na skracającą sie szyjkę zaleca leżeć. A ja miałam tylko torbe ubranek od kuzynki i używany laktator...Prosto ze szpitala pohechaliśmy do hurtowni z artykułami dziecięcymi i kupiluśmy WSZYSTKO, ruchem okrężnym przez sklep żeby nic nie pominąć: wózek, łóżko, materac, pościel, ręcznik, podkłady, przewijak, pieluchy, kremy. Ledwo do auta się zamieściliśmy Wydaje mi się z punktu widzenia czasu że to było dobre rozwiazanie. Stresu z szyjką i tak miałam ale jue roztrząsałam zbytnio który przewijak wybrać i czy aby napewnk ma dobry kolor

Właśnie zamówiłam poduchę po wielu życiowych dylematach która jest tą jedyną najwspanialszą, moje korzonki nie mogą się doczekać aż przyjdzie kurier
Jaką poduche zamówiłaś? Też się szykuje
 
Nie wiem czy jest roznica pomiedzy takim zwyklym usg a usg prenatalnym ale jak lekarz badal mnie usg dopochwowym to powiedzial ze jajnikow nie sprawdzi bo mam pelny pecherz i nic nie widac
Dokładnie. Ja na każde ciążowe usg się opróżniam. By wszystko było widać :)
Czytam teraz w necie, to też piszą, żeby było pusto.
Może co lekarz, to inna praktyka.
Na usg brzucha jako samego brzucha trzeba mieć pełny.
 
reklama
Do góry