reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majóweczki 2020

Lekarz wymaga od Was badan dna oka u okulisty? Mój okulista zamknięty, a tez miałam iść wiosna na badanie i teraz nie wiem co robić. Lekarz nie wymaga odemnie żadnych badań, zaświadczeń od okulisty, mówił że jak wcześniej nie było problemow z siatkówka to nie ma powodu aby było przreciwkskazanie do SN. Byłam ostatnio w październiku kontrolnie i wszystko było dobrze, to był poczek ciąży. Nie wiem co o tym myśleć, szukać jakiegoś okulisty na szybko. Dodam że mam nieduża wadę wzroku krótkowzroczność. A jak u Was ze wzrokiem po porodach? Robilyscie badania przed SN we wrzesniejszych ciążach?

Moja gin nic mi nie mówiła ale to pewnie dlatego że nie noszę (choć powinnam) okularów całą ciążę.
Mam mieszaną wadę (ponad +2 i ponad - 1,5) z astygmatyzmem.
Po telefonicznej konsultacji z okulistą powiedziano mi że lepiej mieć takie badanie niż żeby były jakieś problemy więc się zapisałam :)
Wzrok badany miałam bodajże w kwietniu zeszłego roku w pracy by dobrać szkła i okulary, okazało się wtedy że wada mi się powiększyła a że wolę mieć na tip top wszystkie papiery to wolałam się zapisać ;)
Dwa dni temu znajoma mamy urodziła synka przez cc ale to dlatego że ona ma dużą wadę i okulista jej nie dopuścił do sn, a jak leżałam miesiąc temu w szpitalu to słyszałam ploteczki w wc że właśnie dziewczyny doradzały innej jak uniknąć sn- orzeczenie o tokofobii (chyba tak się nazywa fobia przed porodem) lub właśnie okulista.

Dodam że nie mam pojęcia czemu uparto się na dno oka, też słyszałam o siatkówce i ciśnieniu ocznym (że to może być problem) ale ja się tam nie znam 🙈
Ale co się dziwić skoro LuxMed robi cyrki jak na kółkach, gdyby nie to że mam pakiet opłacony z góry przez kogoś innego to z pewnością zapisałabym się gdzie indziej. (Myślałam by samej wykupić pakiet w salve ale niestety- nie ma takowych, tylko przez pracodawcę :(.)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja po obchodzie 🙂 u nich ktg wychodzi dobrze 🙂 więc jeśli nic się nie wydarzy w piątek wyjdę 🙂 bo tu zaglodza mnie 😅😅

Cudowna wiadomość! ❤️❤️❤️
Co nie zmienia faktu że pewnie dostałaś paru siwych włosów ze zmartwienia ale lepiej dmuchać na zimne 🤗🤗🤗
Co do karmienia w szpitalach, hitem jak leżałam była pomidorowa z ziemniakami 🤣.
Czekamy na dalsze informacje no i oczywiście życzymy spokojnego powrotu (kciuki już mi strzelają od trzymania 🤗).
 
Z newsów jakie otrzymałam, w szpitalu gdzie planuję rodzić, poród odbywa się najpierw w maseczce a potem dają rodzącej przyłbicę 🤣🤣🤣🤣
Poród spektakularny, jedyny w swoim rodzaju, do zapamiętania na całe życie 🙈🙈🙈🙈

Ciekawe, jak będzie w moim szpitalu 🤣 Ale może ulitują się nade mną z powodu astmy i nie będę musiała mieć 😲😜
 
Ja po obchodzie 🙂 u nich ktg wychodzi dobrze 🙂 więc jeśli nic się nie wydarzy w piątek wyjdę 🙂 bo tu zaglodza mnie 😅😅
No i super ;) może Maluchowi nie posmakowalo co zjadłaś i się dziwnie zachowywał 😃🤭 A mówili coś czemu tamto ktg wyszło inaczej ? Jeżeli Cię do ot trzymaja to pewnie jakieś badania Ci porojia bo w sumie długi ten pobyt by był. ;) U nas w szpitaku szybko wypuszczalj że względu na wirusa.
 
Cudowna wiadomość! ❤️❤️❤️
Co nie zmienia faktu że pewnie dostałaś paru siwych włosów ze zmartwienia ale lepiej dmuchać na zimne 🤗🤗🤗
Co do karmienia w szpitalach, hitem jak leżałam była pomidorowa z ziemniakami 🤣.
Czekamy na dalsze informacje no i oczywiście życzymy spokojnego powrotu (kciuki już mi strzelają od trzymania 🤗).

U nas jest program "Dieta Mamy", przy przyjęciu podpisuje się zgodę, a jedyny warunek to wystawienie opini. Ale wygląda ciekawie, nawet jest w menu posiłek nocny 😍
 
Z newsów jakie otrzymałam, w szpitalu gdzie planuję rodzić, poród odbywa się najpierw w maseczce a potem dają rodzącej przyłbicę 🤣🤣🤣🤣
Poród spektakularny, jedyny w swoim rodzaju, do zapamiętania na całe życie 🙈🙈🙈🙈
Kurczę może do końcówki maja to się trochę uspokoi i nie trzeba będzie mieć tych maseczek. Ja mam ciągle nos zapchany więc i tak ciężko mi się oddycha A w miseczce to się dusze prawie .

Zachciało mi się na śniadanie kanapek z dżemem śliwkowym i zgaga na zawołanie. Leżę i czekam aż mi przejdzie ble ble
 
No i super ;) może Maluchowi nie posmakowalo co zjadłaś i się dziwnie zachowywał 😃🤭 A mówili coś czemu tamto ktg wyszło inaczej ? Jeżeli Cię do ot trzymaja to pewnie jakieś badania Ci porojia bo w sumie długi ten pobyt by był. ;) U nas w szpitaku szybko wypuszczalj że względu na wirusa.
Mają mi jeszcze raz USG zrobić tak ordynator mówił i cały czas KTG robią...jeśli nic się nie wydarzy to pt wyjdę podejrzewam że trzymają 3 doby żeby kasę za mnie dostali ...😅 Nie mówili ale to sobie już z lekarzem swoim porozmawiam 🙂 i mam nadzieję że nic due nie zmieni i w pt wyjdę 🙏🙂
 
Kurczę może do końcówki maja to się trochę uspokoi i nie trzeba będzie mieć tych maseczek. Ja mam ciągle nos zapchany więc i tak ciężko mi się oddycha A w miseczce to się dusze prawie .

Zachciało mi się na śniadanie kanapek z dżemem śliwkowym i zgaga na zawołanie. Leżę i czekam aż mi przejdzie ble ble
Mi przeszła zgaga zaraz po porodzie i duszności też. Za to teraz mam zaparcia 😁
Przez które brzuch boli jeszcze bardziej. Czopki wczoraj poszły w ruch.


Planujemy dziś wyjść z domu na chwilę,
Zapakować się do auta i pojechać gdzieś do lasu ale mam mieszane uczucia.
Z 2 strony od ponad miesiąca nie wychodziłam w z domu nie licząc 2 wizyt u lekarza i pobytu w szpitalu 🤷‍♀️

@Karolina1988* trzymqm kciuki za wypis.
Mi jak w szpitalu podali obiad to się tylko zakurzyło 😂 taka głodna byłam.
 
reklama
No i super ;) może Maluchowi nie posmakowalo co zjadłaś i się dziwnie zachowywał [emoji2]🤭 A mówili coś czemu tamto ktg wyszło inaczej ? Jeżeli Cię do ot trzymaja to pewnie jakieś badania Ci porojia bo w sumie długi ten pobyt by był. ;) U nas w szpitaku szybko wypuszczalj że względu na wirusa.

Tak teraz starają się trzymać krócej, ale NFZ wypłaca świadczenia za 3 doby, wiec 🤷🏼‍♀️
 
Do góry