reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
Dziewczyny, te co brały regularnie magnez 3x1, bierzecie go dalej w takich ilosciach?

Do tej pory biorę 3x dziennie :) dzisiaj 33+3 :)
I raczej w moim przypadku będę brała do samego końca 🙈

Biorę 2x1 ,brzuch jakoś przestal mi sie stawiac ostatnio to zmniejszyłam. Czasami zapominam ale mam jeszcze w witaminach magnez. A witaminy dalej bierzecie ?

Vita-Miner prenatal + DHA. Póki gin nie każe przestać brać, będę brała regularnie :)
 
Do tej pory biorę 3x dziennie :) dzisiaj 33+3 :)
I raczej w moim przypadku będę brała do samego końca 🙈



Vita-Miner prenatal + DHA. Póki gin nie każe przestać brać, będę brała regularnie :)

Ja aktualnie biorę Femibion 2 plus DHA od 12 tc, wczesniej Femibion Natal 1 do 12 tc, a przed palnowaniem kwas foliowy. W kazdej ciazy je bralam, tylko, ze kiedys mialy nazwe Feminatal.
 
Trochę mam stresa ...że mi odmówią ..a Ty w Salve ? I jak taka rozmowa wygląda ?

Owszem, Salve :)
W aktualnym czasie można taką rozmowę odbyć telefonicznie (ale tylko w przypadku porodu naturalnego). Drukujesz ankietę z ich strony, wypełniasz i możesz przesłać skanem albo mms'em wypełnioną.
Pani przez telefon wypytała mnie o wszystkie leki jakie przyjmuję, czy były pobyty w szpitalu, kiedy i z jakiej przyczyny. Kto mnie prowadzi, która ciąża, który poród i czy są jakieś komplikacje zdrowotne (u mnie np nadżerka, pessar). Pytała o termin porodu (i tu miałam zonk bo długi czas nie wiedziałam którym terminem się sugerować, kazała skonsultować z gin i w dniu porodu zadzwonić najpierw na oddział i powiedzieć że jestem w terminie). Powiedziała że jeśli moja gin stwierdzi że jest wskazanie do cc to mam zadzwonić i im to powiedzieć.
Na sam koniec wyjaśniła kiedy mam się zgłosić, żeby najpierw zadzwonić, zabrać ze sobą wyprawkę dla mnie i malca, plan porodu, wszystkie dokumenty (usg, badania, wypisy ze szpitala, skierowanie- jeśli jest itd). Żeby zapoznać się jeszcze dodatkowo raz jeszcze z "vadamecum pacjentki- poród".
Kiedy zapytałam czy może być sytuacja że np nie będzie miejsc i mnie nie przyjmą, to odpowiedziała że aktualnie przekierowują pacjentów do innych placówek Salve by skupić się na porodach (tak w skrócie).
Myślę że gdybym zdecydowała się na cc to musiałabym jechać co nie widzi mi się z trzech powodów- aktualna sytuacja, moja sytuacja leżąca i fakt że nie jestem zmotoryzowana 🙈

Myślę że jeśli nie było problemów w ciąży to nie odmówią :).
Nie pamiętam który stopień referencyjności ma Medeor i jakie masz wskazania odnośnie porodu :)
Moja Kuzynka rodziła w medeorze i chwaliła sobie opiekę, ale ona miała bezproblemowy poród w terminie. Ja odpuściłam Medeor bo u mnie ciągle coś i z Łodzi zostaje mi najpewniejsza Matka Polka (gdzie za chiny pańskie nie chcę jechać 🤦‍♀️), Madurowicz (mają trójkę referencyjności ale też jakoś mi się nie widzi- już leżałam) i Rydygier (ma dwójkę jak Salve więc jeśli nie uda mi się dostać do Salve to chyba tam pojadę) bo prywatnie szukać na biegu szpitala nie bardzo mi się widzi 🤦‍♀️
 
Ostatnia edycja:
Owszem, Salve :)
W aktualnym czasie można taką rozmowę odbyć telefonicznie (ale tylko w przypadku porodu naturalnego). Drukujesz ankietę z ich strony, wypełniasz i możesz przesłać skanem albo mms'em wypełnioną.
Pani przez telefon wypytała mnie o wszystkie leki jakie przyjmuję, czy były pobyty w szpitalu, kiedy i z jakiej przyczyny. Kto mnie prowadzi, która ciąża, który poród i czy są jakieś komplikacje zdrowotne (u mnie np nadżerka, pessar). Pytała o termin porodu (i tu miałam zonk bo długi czas nie wiedziałam którym terminem się sugerować, kazała skonsultować z gin i w dniu porodu zadzwonić najpierw na oddział i powiedzieć że jestem w terminie). Powiedziała że jeśli moja gin stwierdzi że jest wskazanie do cc to mam zadzwonić i im to powiedzieć.
Na sam koniec wyjaśniła kiedy mam się zgłosić, żeby najpierw zadzwonić, zabrać ze sobą wyprawkę dla mnie i malca, plan porodu, wszystkie dokumenty (usg, badania, wypisy ze szpitala, skierowanie- jeśli jest itd). Żeby zapoznać się jeszcze dodatkowo raz jeszcze z "vadamecum pacjentki- poród".
Kiedy zapytałam czy może być sytuacja że np nie będzie miejsc i mnie nie przyjmą, to odpowiedziała że aktualnie przekierowują pacjentów do innych placówek Salve by skupić się na porodach (tak w skrócie).
Myślę że gdybym zdecydowała się na cc to musiałabym jechać co nie widzi mi się z trzech powodów- aktualna sytuacja, moja sytuacja leżąca i fakt że nie jestem zmotoryzowana 🙈
Ja też kompletnie nie wiem którym terminem porodu mam się sugerować 🤦🤔 i tu jest problem bo moja ginekolog zrezygnowała z wizyt przez wirusa i poszłam do innego lekarza 🤔 ale to kazali Ci przyjechać w dniu porodu czy jak się zacznie akcja porodowa?
 
Ja też kompletnie nie wiem którym terminem porodu mam się sugerować 🤦🤔 i tu jest problem bo moja ginekolog zrezygnowała z wizyt przez wirusa i poszłam do innego lekarza 🤔 ale to kazali Ci przyjechać w dniu porodu czy jak się zacznie akcja porodowa?
A jaką masz rozbieżność? Jeśli pow. 5 dni, to raczej USG wykonanym do 12 tc.
 
reklama
Ja też kompletnie nie wiem którym terminem porodu mam się sugerować 🤦🤔 i tu jest problem bo moja ginekolog zrezygnowała z wizyt przez wirusa i poszłam do innego lekarza 🤔 ale to kazali Ci przyjechać w dniu porodu czy jak się zacznie akcja porodowa?

Jeśli wystąpią jakieś objawy porodu przed terminem- to przed terminem (skurcze, plamienia, odejście wód itd), i w terminie jeśli nic się nie zacznie, ale to kazali najpierw dzwonić w obu przypadkach.
Rozmawiałam z gin, jej pierwsza odpowiedź to żeby liczyć według OM (mam na 1 czerwca) i zapytała ile miałam na usg genetycznym (28 maj). To kazała mi pojechać 28 maja do Salve by zrobili mi ktg (prawdopodobnie płatne), a jeśli nadal nie będzie akcji to w czerwcu już na 100% się zgłaszać.
A co do odwoływania wizyt- wiem co czujesz... Mam pakiet w Luxmedzie i placówka odwaliła że wszystkie wizyty są telefoniczne i tylko jak lekarz zadecyduje to można przyjechać na wizytę (ale to dopiero od czwartku tego tygodnia to wprowadzili 🤦‍♀️)
 
Do góry