reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Dziewczyny, a czy któraś z Was korzystała z kontaktu z położną zamiast szkoły rodzenia? Z takiego spotkania przygotowawczego? Czy jest to płatne? Jak to załatwić ? :) Bo w sumie Szkoła rodzenia na NFZ w Katowicach mnie nie zachęciła :) Więc szukam innego sposobu na informacje :)
Ja korzystam właśnie mam położna z przychodni i raz w tygodniu się z nią widuje. Obejrzałam już porodowke u mnie w mieście odnowiona to fakt ale przeraża mnie to że trzeba rodzić bez żadnego znieczulenia bo na oddziale akurat nie ma anastezjologów jedynie moga przyjsc jak wypada ci cc. Tak to spotkania w małej grupie bo przeważnie jest jeszcze zawsze jakaś jeszcze dziewczyna. Opowiadamy co trzeba kupić zbędnego do dziecka czyli temat wyprawka itp. Takie podstawowe tematy i przeważnie trwa 1h lub 1,5 h.
Także sprawdza ci tętno niuni i mierzy Cię.
A chciałam się dzisiaj dowiedzieć o szkole ale wkurzył mnie w tej przychodni i wyszłam. Bo ile można czekać aby ktoś do ciebie wyszedł i jeszcze przez drzwi że chwilę trzeba poczekać. Kultura wynika z tego aby chociaż jak skończy badać czy co kolwiek tam robi to wyjść i się zapytać A nie.
 
reklama
Ja korzystam właśnie mam położna z przychodni i raz w tygodniu się z nią widuje. Obejrzałam już porodowke u mnie w mieście odnowiona to fakt ale przeraża mnie to że trzeba rodzić bez żadnego znieczulenia bo na oddziale akurat nie ma anastezjologów jedynie moga przyjsc jak wypada ci cc. Tak to spotkania w małej grupie bo przeważnie jest jeszcze zawsze jakaś jeszcze dziewczyna. Opowiadamy co trzeba kupić zbędnego do dziecka czyli temat wyprawka itp. Takie podstawowe tematy i przeważnie trwa 1h lub 1,5 h.
Także sprawdza ci tętno niuni i mierzy Cię.
A chciałam się dzisiaj dowiedzieć o szkole ale wkurzył mnie w tej przychodni i wyszłam. Bo ile można czekać aby ktoś do ciebie wyszedł i jeszcze przez drzwi że chwilę trzeba poczekać. Kultura wynika z tego aby chociaż jak skończy badać czy co kolwiek tam robi to wyjść i się zapytać A nie.
A jak trzeba takie spotkania "załatwić " ? Nie za bardzo wiem do kogo mam dzwonić;)
 
A jak trzeba takie spotkania "załatwić " ? Nie za bardzo wiem do kogo mam dzwonić;)
Też się chętnie dowiem 😀

Ale miałam dzisiaj kiepski wieczór. O 19ej dosłownie ścięło mnie z nóg (a przypomnę, że w ciągu dnia, głównie wypoczywam), więc leżałam, jak ta kłoda przez 3 godziny i nie miałam siły nawet ręką ruszyć. Potem puściła mi się krew z nosa i... Przeszło. Czuję się rewelacyjnie, chętnie bym coś porobiła, a tu pora na spanie 😜

I zrozum tu te hormony ciążowe 😂😂😂
 
Mnie dziś dopadła bezsenność dziś wizytuje u mojej Pani doktor ale tą wizytą się nie stresuje jak ta w przyszłym tygodniu w środę czeka mnie 3 prenatalne ...
 
A może Pan należy do AA [emoji6] żartuję oczywiście, ale pierwsze słyszę, żeby za batonika robić taki cyrk [emoji846] szkoda, ze o 12 w południe sprzedają alkohol nieletnim i nietrzeźwym (byłam świadkiem).
Jakieś 2 lata temu pan radny z PIS postanowił walczyć z pijaństwem. Pan się Wypij nazywa ;) Serio ;) Zapraszam do olsztyna, tu ciekawie jest 😊
 
Witaj :) moje córki w podobnym wieku. I też dwie cesarki za mną i kolejna przede mną. Więc też powitam Maksia szybciej o tydzień /dwa

Super :) Ja poprzednie CC wspominam całkiem dobrze, szybko dochodziłam do siebie, aczkolwiek trzecia operacja nieco mnie stresuje. Mam nadzieję, że damy radę i wszystko pójdzie dobrze i sprawnie :)
 
Kinga1234 ja tez dłuższy czas przeglądałam forum. Byłam na nim ostatnio 12 lat temu, ale nie pamiętałam nicku ani hasła. Wróciłam niedawno i przyznam szczerze, ze dziewczyny są bardzo sympatyczne i przemiłe, z przyjemnością się tu zagląda [emoji4]
Ja mam dzieci w wieku 11 i 6 lat, porody naturalne i teraz termin na 13-go maja. Rodzeństwo tez się nie może doczekać. I oba wcześniejsze porody zakończone w 38 tc (córka) i 38+4 (syn), wiec i tym razem pewnie szybciej się zacznie [emoji6] witaj w gronie.

Dziękuję za miłe powitanie i faktycznie atmosfera tu jest bardzo przyjazna i kusi, by regularnie zaglądać :) W kupie raźniej ;)))
 
@Kinga1234 witaj w naszym gronie :)

Nie chciało mi się za wiele pisać przez te chorobę , ale powiem wam ,że włączyło mi się Wicie gniazda. Z mężem postanowiliśmy zrobić w marcu malowanie. Gdyby nie ta choroba to już bym zaczęła prac ubranka . Trzeba zaraz szykować przecież torbę do porodu . U mnie koniec 30 TC (29+5) . Mam nauczkę po pierwszej ciąży i chce być naszykowana wcześniej. Mąż obiecał wziąć wolne. W sumie 7-11 marca, więc całkiem nie długo.
Muszę blokady do mebli kupić bo młodsza córka namiętnie wszystko mi z szuflad wyjmuje dla małej. Kupiłam rożek , myśli ,że jest jej , kupiłam kołyskę , też już myśli że do niej należy 😂. Nie chcę myśleć co będzie po porodzie.

A propos położnych , w każdej przychodni taka jest i jak nie chcecie chodzić na szkołę rodzenia to macie prawo za darmo do spotkań po 20ktoryms tam tygodniu. Ja nie potrzebowałam , ale zaczepiła mnie w przychodni i tylko dzwoni pyta jak się czuje.

Tak mnie gardło boli.😩 Mam nadzieję ,że po herbacie mi trochę ulży jak wczoraj. Czuję się połamana. Jak choć trochę będzie mi lepiej to wychodzę na chwilę na dwór z córką , bo tak żyć nie można.
 
reklama
Do góry