reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2024

No można tak powiedzieć, jedyny problem to nastawienie lekarzy. 🤪 No, ale tak, ja wiem że to moja decyzja ostatecznie. Po prostu tak jak pisałam, szukam pozytywnych historii. Generalnie nie przewidziałam negatywnego nastawienia lekarza do tej sytuacji i to mnie trochę dziś przygniotło.
Ja jak karmiłam i chodziłam do internistów (miałam problemy z gardłem) to ciągle tylko słyszałam, że to już czas odstawić. Tak po prostu. Nie docierały do lekarzy korzyści. Dziecko ma 14 miesięcy, więc już powinno być dwa miesiące temu odstawione. Serio byłam w szoku, że lekarze mają takie podejście. Zamierzałam też karmić w ciąży (planowałam mniej więcej tak zajść), ale syn sam odstawił się od piersi na koniec czerwca (nie spodziewałam się, że ten cycoholik się odstawi sam, a jednak tak wyszło).
W którym dniu macie terminy na prenatalne? to obojętne czy to będzie 11, 12 czy 13 tc?
Mój lekarz powiedział, że jak przyjdę w 9 tygodniu to mi wtedy powie czy prenatalne zrobimy w 12 czy 13 tygodniu (zależy od wielkości dziecka chyba czy coś takiego)
Tak mi tłumaczył. Bo ja to ogólnie chciałam jak najwcześniej - w 11, ale powiedział, że rzadko robi w 11 🤷🏻‍♀️
No słodycze to jedyne co mi w ciąży wchodzi bez problemu 😂😂
Ja jestem slodyczoholiczka, ale w ciąży sama myśl o słodyczach przyprawia mnie o mdłości :/ w niedzielę piekłam ciasto, bo mieliśmy gości, Jak je wyjelam z piekarnika to nie mogłam obok niego stać 🙉
I do tej pory nawet nie spróbowałam 🙈
 
reklama
ooo super, mam nadzieję że wytrwamy do końca :) ja mam termin na 12 maja :) a Ty?
Ja jestem w 5tc+3 i pierwszą wizytę mam w ten czwartek. Mam nadzieję na jakieś dobre wieści 😊 Dziewczyny piszą, że pod koniec 5 tygodnia miały już niekiedy widoczne serduszko na usg i to mi dodaje otuchy.

Termin porodu liczony w aplikacji wychodzi na 25 maja.
 
Ja jestem w 5tc+3 i pierwszą wizytę mam w ten czwartek. Mam nadzieję na jakieś dobre wieści 😊 Dziewczyny piszą, że pod koniec 5 tygodnia miały już niekiedy widoczne serduszko na usg i to mi dodaje otuchy.

Termin porodu liczony w aplikacji wychodzi na 25 maja.

Czyli jeszcze nie widziałaś serdusia?

Ja mam wizytę na początku października i dr mówił, że już powinno być...

Życzę Ci żebyś ujrzała to cudo na monitorze :)
 
A to ja czekam do kolejnego wtorku ;)

Strasznie dużo jest tych badań w I trymestrze? ja to prywatnie chodzę... dr troszkę postraszył, że jest ich dużo i tak myślę co mogłabym zrobić w ramach nfz (zwłaszcza, że pracuje w poradni)
 
Powiedzcie że Xonvea się jeszcze rozkręci i zacznie działać… spędzam kolejną godzinę w objęciach toalety😭.
Naprawdę podziwiam kobiety które są w stanie znosić to wszystko bez narzekania. Wszystko mnie boli, czuje się jak zombie. A to dopiero 8 tydzień 😓
 
reklama
A to ja czekam do kolejnego wtorku ;)

Strasznie dużo jest tych badań w I trymestrze? ja to prywatnie chodzę... dr troszkę postraszył, że jest ich dużo i tak myślę co mogłabym zrobić w ramach nfz (zwłaszcza, że pracuje w poradni)
Sporo. W pierwszej ciąży robiłam wszystko prywatnie, teraz jak najwiecej na NFZ :)
 
Do góry