reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2024

reklama
Oczywiście 24 października a nie listopada 🤦🏼‍♀️
No właśnie się zdążyłam zdziwić, że tak późno Ci wypada :D Ja mam prenatalne 8 listopada, zastanawiam się nad Harmony/Nifty w 10 tygodniu, bo i tak wiemy, że będziemy je robić (chyba, że Pappa wyjdzie źle, to wtedy amniopunkcja)
Dziewczyny gratuluję wam tych dobrych wiadomości z dzisiejszych wizyt❤️.
Ja musze poczekać na swoją kolejna wizytę tydzień i chyba za tydzień będę się umawiać na badania prenatalne jeśli wszystko będzie ok. Jestem według miesiączki 8+5, według usg ostatnio była 4 dni młodsza ciąża. Ogólnie, na razie jakoś nie "żyje" tą ciąża, nie rozmyślam itp., mam z tyłu głowy, że jednak w tych pierwszych tygodniach zdarzają się straty, a ze względu na to, iż jestem wysoko wrażliwa przyjęłalam taką obronną tarczę. Mam nadzieję jednak, że za tydzień się to zmieni i będę już w stanie cieszyć się tym stanem 🙂
Ja też mam na razie dystans i szczerze mówiąc to nie czuje niemal wcale radości. Chyba będę potrafiła się cieszyć dopiero jak się upewnie, że dziecko jest zdrowe. Nie chodzę i się tym nie stresuje, ale na razie u mnie nie było jeszcze serca, mam 35 lat więc nieco podniesione ryzyko, a w moich otoczeniu sporo jest historii poronień. dlatego z mężem chłodno do tego podchodzimy na razie.
 
Dziewczyny czy Wasz lekarz mówił już coś o dodatkowych badaniach prenatalnych? Ja mam te obowiązkowe I trymestru 24 listopada ale wspomniała też dzisiaj o tych dodatkowych i poleciła mi Harmony, który mogę zrobić po 10 tc i tak się zastanawiam:) robicie? A może macie w planach jakis inny? :)
Ja na razie mam USG prenatalne tylko z Luxmedu. Na NFZ się nie łapie bo nie mam 35 lat ukończone. Jak coś na usg wyjdzie nie tak to pewnie będę myślała nad czymś prywatnie. 😊
 
Ja w niektóre jeansy już się nie zapne, chyba że na wcisk, więc odpuściłam 😅 ja ogólnie zawsze byłam XS/S więc u mnie już widać, więc muszę się dobrze ukrywać w pracy 😂
Ja niby jestem takie M/L na dupsku, ale mocno mi już wywaliło brzuch i w jeansy się nie wcisnę. Jeszcze jakieś ostatnie leginsy mi zostały w które się mieszczę. Niby wymiotuje i jakoś dużo w siebie nie wciskam, ale waga też już poleciała do góry 😂
 
Ja niby jestem takie M/L na dupsku, ale mocno mi już wywaliło brzuch i w jeansy się nie wcisnę. Jeszcze jakieś ostatnie leginsy mi zostały w które się mieszczę. Niby wymiotuje i jakoś dużo w siebie nie wciskam, ale waga też już poleciała do góry 😂
Mi waga stoi w miejscu, tez wymiotuje ale czuje się taka ulana jakaś i w jeansach mam dyskomfort na brzuchu.
 
Ja na razie mam USG prenatalne tylko z Luxmedu. Na NFZ się nie łapie bo nie mam 35 lat ukończone. Jak coś na usg wyjdzie nie tak to pewnie będę myślała nad czymś prywatnie. 😊
Ja właśnie umówiłam się prywatnie na USG prenatalne bo moja ginekolog poleciła mi 3 nazwiska u których wg niej najlepiej zrobić, ale oczywiście powiedziała, że jeśli zdecydujemy inaczej to ona wszystko przyjmie co przyniesiemy i teraz się zastanawiam czy robić jeszcze raz na luxmed czy już odpuscic sobie bo to też zawsze dodatkowy stres :)

Też się niestety nie łapie na NFZ ale powiedzieli mi 450zł więc jeszcze nie tak źle myślę :)
 
reklama
Do góry