reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2024

reklama
a co do karmienia niestety nie pomoge. ale znam dwa przypadki gdzie dziecko samo odstawiło piers jak mama byla w ciazy. po ponoc wyedy smak mleka sie zmienia
Hej, dziękuję Tobie i tak. 🤗 Czytałam, że tak może być i raczej jestem skłonna poczekać właśnie. Ale też z tego co się orientuję to w fizjologicznej ciąży nie ma jako tako przeciwskazań do kp, a jednak lekarze wciąż nie są temu przychylni. Szukam po prostu pozytywnego przykładu, żeby się trochę psychicznie podbudować. 😉
 
U mnie po wizycie jedno "ale" - kręcą trochę nosem na kp w ciąży. Piszę kręcą, bo zarówno gin jak i endo (tsh mi trochę skoczyło, więc jeszcze w międzyczasie miałam teleporadę).
Wiem, że duża część z Was czeka na pierwszego Maluszka 🤗, ale może są Mamy, które wciąż karmią albo mają takie doświadczenia?
Dla mnie to naprawdę nie jest dobry czas na odstawienie, lekarza prowadzącego też nie chcę zmieniać, bo ostatecznie mam do niego duże zaufanie i w zasadzie on też szanuje moją decyzję, ale no właśnie jednak to "ale" z jego strony jest. 😉

PS jak coś to nie jestem gwardia laktoterror 😉 każda ma prawo sama zdecydować kiedy, jak i ile chce karmić 😘 po prostu szukam kogoś kto może ma podobne doświadczenia 🫶
moja koleżanka tak karmiła w ciąży i później w tandemie, ale ona ma 3 dzieci średnio co 1,5/2 lata. Jak ciąża przebiega prawidłowo i lekarze dają zgodę to bym karmiła. Ale też podczas karmienia wydziela się chyba wieksza ilość oksytocyny?
 
Ja mam nadzieję, że mój cycoholik bez piersi od pół roku wytrzyma, gdy drugie będę karmić. Ale czuję, że będzie ciężko, bo teraz, odkąd go odstawiłam, to zasypia tylko ze smoczkiem i z ręką na moich piersiach.
 
moja koleżanka tak karmiła w ciąży i później w tandemie, ale ona ma 3 dzieci średnio co 1,5/2 lata. Jak ciąża przebiega prawidłowo i lekarze dają zgodę to bym karmiła. Ale też podczas karmienia wydziela się chyba wieksza ilość oksytocyny?
Dziękuję Wam Dziewczyny za udział w dyskusji. 😘
Tak, wydziela się, ale to nie są ponoć ilości zagrażające ciąży fizjologicznej i to też chcę podkreślić. Ponoć podczas orgazmu wydziela się podoba ilość, a w ciąży fizjologicznej też nie ma przeciwskazań do uprawiania seksu. U Hafiji można fajnie o tym poczytać.
Przy czym wiecie, ja mieszkam w dużym mieście mi się wydawało, że "e, takie uprzedzenia to pewnie nie tu" i w ogóle nie zakładałam, że mnie to będzie dotyczyło. 🤡
 
@Medjool z czystej ciekawości, planujesz karmić w tandemie? Pytam, bo moja koleżanka odstawiła dziecko tak z 2-3 miesiące przed porodem dopiero i niby szło nieźle, ale dzieciak jak zobaczył, że jest karmiony brat to zaczął się domagać piersi znowu i był bardzo o to karmienie zazdrosny. Jeśli nie zamierzasz karmić 2 dzieci na raz, to może warto sobie i dziecku dać więcej czasu na odstawienie i powoli zacząć proces? W sensie bez przymusu i ostergo cięcia zmniejszać ilość karmień, żeby starszak miał czas sie oswoić z sytuacją?
 
reklama
@Medjool z czystej ciekawości, planujesz karmić w tandemie? Pytam, bo moja koleżanka odstawiła dziecko tak z 2-3 miesiące przed porodem dopiero i niby szło nieźle, ale dzieciak jak zobaczył, że jest karmiony brat to zaczął się domagać piersi znowu i był bardzo o to karmienie zazdrosny. Jeśli nie zamierzasz karmić 2 dzieci na raz, to może warto sobie i dziecku dać więcej czasu na odstawienie i powoli zacząć proces? W sensie bez przymusu i ostergo cięcia zmniejszać ilość karmień, żeby starszak miał czas sie oswoić z sytuacją?
Hej, akurat ja planuję tandem. Jeśli mi się dzieć sam odstawi w ciąży, ale po porodzie będzie chciał wrócić, to ja nie mam z tym problemu. W każdym razie nie planowałam odstawić, tak żeby po porodzie mieć jedno do wykarmienia. Ale dziękuję Ci za historię koleżanki, bo to faktycznie cenna uwaga. 🫶
 
Do góry