reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Tu, w UK, usg + pappa zalecają po 12 tyg ciąży. Ja mam w w 13 tyg. Ja idę 26.10. Będzie to 13+1.

Co do dzieci wzrostu wagi.
Mam dwoje dzieci, dzisiaj juz dorosłych ludzi.
Córka była drobna, mało jadła. Urodzona z wagą 3600 . Pamietam, jak leżeliśmy w sspitalu, bo nie przybierała prawidlowo. W wieku 5.5 mies ważyła 5200. Zadnych niedoborow, anemii. Do 6 roku życia była jak sucha drapaka 😉 potem wręcz musialam jej ograniczać jedzenie, bo była pulchna. Do tej pory jest taka jak to sie mówi "przy kosci"

Syn 3950. Maly drobny. Do końca gimnazjum szczypior, o glowe niższy od wszystkich w klasie. W szkole średniej wytrzelil jak rakieta. 177 i 80kg wagi, obecnie 21 lat chłopisko. Oczywiscie , jak jest potrzeba, badania nalezy robic ale w wiekszosci przypadkow po prostu dzieci taka uroda 😀
 
reklama
No to mój mąż jest wysoki ma 190 , ja mam 165 :) jeść mało a np od trzech dni nie jeść praktycznie nic to też jest różnica..miałaś tak,że dziecko dwa dni tylko piło? To nie jest normne
Nie, aż tak nie. U nas z piciem większy problem niż z jedzeniem. A co lekarz na to mówi? Często się to powtarza, że potrafi tak długo nie jeść ?
 
Wiem co to jest neofobia bo chodzimy na terapię karmienia. Właśnie każdemu się wydaje,że dać na luz i super. Właśnie dajemy przez co dziecko dwa dni nie je, tylko pije wodę :) poproszę złota radę do kiedy ma być ten luz? Tydzień nie będzie jadła?
Mamy skierowanie do szpitala na dwa tygodnie na terapię. Ale właśnie trzeba wziąć wolne te dwa tygodnie żeby się z nią położyć. Urlopy mamy wykorzystane i tak w sumie przeciągamy,że może od nowego roku się uda. No ale jak nie będzie jadła dłużej niż 4 dni tak czy siak musimy znowu jechać z nią do szpitala 🤷
OK już widzę, nie doczytałam a odpisałam.
Mam nadzieje, że uda się wam jakoś pomóc. Domyślam się jakie to musi być dla was ciężkie :(
 
Jej, miałam miec wizytę w piatek i dupa…. Lekarz napisał, ze nie moze mnie przyjąć… i wizyta w następnym tygodniu dopiero, i jeszcze nie wiem dokładnie kiedy. U mnie jeśli chodzi o prace narazie mam 30% zwolnienia bo jednak chce pracowac, dostałabym na głowę siedząc w domu, a dzieki częściowemu zwolnieniu unikam trzech 10 godzinnych dni pracy w tygodniu…. To pomaga mi chyba w niemyślenia cały czas o ciąży, bo zaczynam troche świrować, weszłam wlasnie w 9 tydzien (dziś 9+1) i mega sie stresuje bo ostatnia ciąże straciłam wlasnie na tym etapie
 
U nas taki stan trwa od kiedy córka ma 10mies. Raz jest lepiej raz masakrycznie gorzej. Od połowy lipca był z nią spokój bo jadła super (jak na nią) po powrocie coś jej się przestawiło w głowie i odmawia jedzenia. Przebadana już była wzdłuż i wszerz. Jesteśmy stałymi bywalcami na oddziale gastroenter.dzieciecej . Mamy skierowanie na dwutygodniowa terapię karmienia właśnie w warunkach szpitalnych. Tylko trzeba to jakoś wygospodarować ten czas
Za pobyt w szpitalu z dzieckiem przysługuje opieka na dziecko chore za ten czas. To tak jak L4. Ja będąc w szpitalu z córką brałam opiekę.
 
Opiekę to można chyba wziąć na każdego, moj mąż tez brał na mnie opiekę jak po szpitalu nie mogłam dźwigać.
Tak to prawda. Opiekę można wziąć też na inne osoby - jeśli tego wymaga sytuacja. Ja zawęziłam moją wypowiedź do tej konkretnej sytuacji, w której jest @Dolvit i jej córeczka, czyli do pobytu w szpitalu z małym dzieckiem.
 
reklama
Za pobyt w szpitalu z dzieckiem przysługuje opieka na dziecko chore za ten czas. To tak jak L4. Ja będąc w szpitalu z córką brałam opiekę.
Ja mam specyficzna pracę. To że coś przysługuje nie znaczy,że mogę z tego skorzystać. Mamy grafik już na listopad ułożony i nie mam pola do manewru,żeby się zamienić czy wziąć wolne
 
Do góry