reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2023

To jak dziecko nienadrabia i jest w okolicy 2-3 urodzin pod siatką centylowa (u nas waga i wzrost) powinno się wziąć skierowanie do gastrologa i endokrynologa, ale jak synek nadrobił to nie ma potrzeby. My byliśmy już u gastrologa i odrazu prakrtcznie wziął na dwudniowy pobyt na oddziale gastrologicznym i pod tym kątem zdrow jak ryba, nie chcą nas widzieć :p Pozostał nam endokrynolog
Generalnie na bilansie 2latka takie problemy są wyłapywane i pediatra powinien skierować właśnie do endokrynologa jeśli dziecko jest poniżej 3. centyla. Mam w rodzinie takie dziecko, od 7 lat jest pod opieką specjalistów, masa badań, ale wszystkie w porządku - po prostu taka jego uroda, choć lekarze nie wykluczają podania hormonu wzrostu w przyszłości. Na pewno warto skontrolować.
 
reklama
Moje dzieci jedno 2750g, a drugie 2400g. Powiedziano mi, że "taka moja uroda"... aczkolwiek to mniejsze ma w karcie wypisu wpisane cechy hipotrofii.
2400 to już taki mega kurczaczek , mój mi się taki malusi wydawał a 2690 , jeszcze spadł do wagi 2500, dziewczyna obok miala syna 3900 to ogromna różnica była 🙈
 
??
Zmieniam pampersy jak tylko dziecko w nie nasiusia (poza nocą gdzie wiadomo że często tego nie kontroluje i zmieniam po prostu rano :))
Z moich obserwacji wynika, że jesteś wyjątkiem.
Po każdym siusiu u noworodka to wychodzi mniej więcej co pół godziny. A bywało i co kilka minut :)

Ja zawsze pozwalałam córce poczuć chłodek po zdjęciu pieluchy i zazwyczaj było jeszcze siku na przewijaku. Zawsze mnie to cieszyło, bo to jedna zmiana pieluchy mniej ;) na przewijaku zawsze miałam taki mały ręczniczek z IKEI (te małe kwadratowe) z przeznaczeniem na złapanie siku i kupy. Był okres w życiu noworodkowym, że kupa była tylko bez pieluchy na przewijaku.
Wychodziło na to, że stosowaliśmy elementy NHN.
 
Moja urodziła się 3300...a potem jak stanęła na wadze i ze wzrostem tak stoi. Ma prawie 2 lata i 83cm i waży 9700. Przerobiliśmy masę lekarzy, wyniki ma dobre, twierdzą,ze będzie drobna. W tym wszystkim najgorsze jest,że ona odmawia jedzenia. Od powrotu z minorki je tylko śniadania i jogurt. Dziś była pierwszy dzień w żłobku po powrocie i podobno zjadła obiad w żłobku, śniadania nie chciała i to byl jej jedyny posiłek na dziś. Mi już ręce opadają. Jestem cała w nerwach.... Od tych kilku dni wywalam aby jedzenie.. już mnie brzuch boli z tego wszystkiego....
 
reklama
??
Zmieniam pampersy jak tylko dziecko w nie nasiusia (poza nocą gdzie wiadomo że często tego nie kontroluje i zmieniam po prostu rano :))
Btw. ja zmieniam też w nocy. Do 7 miesiąca życia to były 2-3 zmiany jednej nocy. Terwz coraz częściej są suche całą noc i dopiero duże siku na nocniku rano. Chociaż nadal się zdarza, że nawet i trzy zmiany są potrzebne. Budzę się i tak, bo karmię na żądanie w nocy. A żądanie jest bardzo stanowcze ;)
 
Do góry